petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Merhaba Arkadaşlar (:

Konusu 'Kendimizi Tanıtalım' forumundadır ve Kabardey tarafından 25 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Kabardey
    Gizli

Kabardey Guest

Merhaba arkadaşlar ben İsmail. Yaşım 19 ve üniversite öğrencisiyim. Muhabbet kuşlarına ilgim çocukken, akrabalarımın sahip olduğu muhabbet kuşlarıyla başladı. Ama bu ilgimin hiç üstüne koyamadım, bunun en büyük sebebi ise ailemin evcil hayvan beslemeye karşı sıcak bakmamasıdır.

Ama dün ev arkadaşımla bir muhabbet kuşu edindik. Aldığımız yerde iki aylık olduğunu söylediler. Ama pek emin değilim. :)

Tekrardan merhabalar. :)

2. ngeen
    Gizli

ngeen Guest

Bence en fazla 2-3 aylık ve erkek bi mubiş :)

3. Samet Çağlar
    Gizli

Hoş geldin İsmail :) erkek ama yaşı için bişey diyemicem :( öncelikle plastik yerine tahta tünek kullanırsan daha iyi olur :)

4. Kabardey
    Gizli

Kabardey Guest

Evet erkek. :) Adını da "Marx" koyduk. Sosyoloji öğrencisi olduğumuz için dalgasına Karl Marx'a ithafen bu ismi verdik . :)

5. Furkan ÇETİN
    Gizli

Öncelikle hoş geldiniz , kuş 2 aylıktan daha küçük.

6. Kabardey
    Gizli

Kabardey Guest

Hoşbulduk. :)

Sağolun, en yakın zamanda edinmeye çalışırım. Dün zaten tüneklerden birinin yerini değiştirecektik (daha rahat yem yiyebilmesi için), normalde bir hafta hiç dokunmayacaktık. Arkadaşlarımdan biri tüneği değiştirmek için elini kafese soktuğunda kuş tabi haliyle çok korktu, çırpındı ve o karışıklıkta odaya kaçtı. Korkan bir arkadaşımda çığlık attı, yakalamaya çalıştık. Zoraki yakalayan arkadaşın elini kemirdi. Yerine koyduğumuzda anlayacağınız hayvan daha ilk günden büyük bir travma geçirdi.

Keşke böyle olmasaydı, iyice korktu. İki tane yemliği var ama hiç yediğini görmedim. Kafesin içine dökülen yemlerden birazını yedi. Suluğundan da içtiğine şahit olmadım. Ne yapmalıyım bilmiyorum. :(

Hoşbulduk, bilgi için sağolun.

7. Mana
    Gizli

Mana Guest

hoşgeldin :) sitifede sigoş :) iyi forumlar dilerim

8. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    Foruma Hoş geldin İsmail abi kuşun çok güzel bnm kuşda ilk geldiğinde öyle bir travma geçirdi bugün üçüncü günümüz elimden bile yiyor 2 aylık erkek olması alışması bakımından avantajlı alışır size birkaç güne :D

9. ngeen
    Gizli

ngeen Guest

Elini kafesin dışından ona tanıt alissin yavaş yavaş. Sakın elinle tutma kuşu (avcuna alma) güvenini kaybedersiniz. Yavru olduğu için çevresine ve yeni ortamına alsana kadar yiyip içmesi otmemesi vs normaldir

10. Kabardey
    Gizli

Kabardey Guest

Verdiğiniz bilgilerle içimi rahatlattığınız için ve hoş geldin dilekleriniz için çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız, hep beraber nice güzel vakitler geçirme dileklerimle. :)

İyi forumlar.

11. Sinan ÇELİK
    Gizli

Hoş geldiniz. Kuş çok güzel maşallah bir çoğumuzun edinmek istediği bir kuş.

12. Elif AKDOĞANOĞLU
    Gizli

Marx supermis :) masallah. Hangi universitedensiniz, sosyoloji mezunuyum, kuslar disinda okulla alakali sorulariniza da cevap verebilirim. Sizin minik marx pek tatliymis. Foruma hosgeldiniz

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. Kabardey
    Gizli

Kabardey Guest

Çok sağolun.

Hacettepe Üniversitesi'nde okuyorum. İlginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim. Sosyoloji mezunu birini görmek çok mutlu etti beni. :) Çok beğenerek aldık Marx'ı, arkadaşım onca kuşun arasından farketti sağolsun. Tekrar sağolun. :)

14. Elif AKDOĞANOĞLU
    Gizli

Hacettepe mezunuyum ismail bey :)

15. Kabardey
    Gizli

Kabardey Guest

Çok memnun oldum. :)

16. Elif AKDOĞANOĞLU
    Gizli

Aynen ben de cok memnun oldum. Foruma tekrar hosgeldiniz, keyifli zaman gecirmeniz dilegiyle...

17. ArTemiS
    Gizli

ArTemiS Guest

Öncelikle hoşgeldiniz. Forumda keyifli vakit gerçirirsiniz umarım. Kuşunuz küçük olduğu için sîze alışması kolay olur. Ancak onu avucunuza almanız veya yanımda ani hareketlerde bulunmanız kuşun sizden korkmasına yol açabilir.

18. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Maşaallah.. Keyifli paylaşımlar hoşgeldiniz

19. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Maşallah kuşunuz çok güzel
    Hoşgeldiniz.

20. Kabardey
    Gizli