Karadeniz Pet

Merhaba Arkadaşlar (:

• Konbuyu başlatan Kabardey
  • Başlangıç tarihi
K

Kabardey

Guest
Merhaba arkadaşlar ben İsmail. Yaşım 19 ve üniversite öğrencisiyim. Muhabbet kuşlarına ilgim çocukken, akrabalarımın sahip olduğu muhabbet kuşlarıyla başladı. Ama bu ilgimin hiç üstüne koyamadım, bunun en büyük sebebi ise ailemin evcil hayvan beslemeye karşı sıcak bakmamasıdır.

Ama dün ev arkadaşımla bir muhabbet kuşu edindik. Aldığımız yerde iki aylık olduğunu söylediler. Ama pek emin değilim. :)

2h5n2mu.jpg

500f9k.jpg

Tekrardan merhabalar. :)

Hoş geldin İsmail :) erkek ama yaşı için bişey diyemicem :( öncelikle plastik yerine tahta tünek kullanırsan daha iyi olur :)

Öncelikle hoş geldiniz , kuş 2 aylıktan daha küçük.

Hoş geldin İsmail :) erkek ama yaşı için bişey diyemicem :( öncelikle plastik yerine tahta tünek kullanırsan daha iyi olur :)

Hoşbulduk. :)

Sağolun, en yakın zamanda edinmeye çalışırım. Dün zaten tüneklerden birinin yerini değiştirecektik (daha rahat yem yiyebilmesi için), normalde bir hafta hiç dokunmayacaktık. Arkadaşlarımdan biri tüneği değiştirmek için elini kafese soktuğunda kuş tabi haliyle çok korktu, çırpındı ve o karışıklıkta odaya kaçtı. Korkan bir arkadaşımda çığlık attı, yakalamaya çalıştık. Zoraki yakalayan arkadaşın elini kemirdi. Yerine koyduğumuzda anlayacağınız hayvan daha ilk günden büyük bir travma geçirdi.

Keşke böyle olmasaydı, iyice korktu. İki tane yemliği var ama hiç yediğini görmedim. Kafesin içine dökülen yemlerden birazını yedi. Suluğundan da içtiğine şahit olmadım. Ne yapmalıyım bilmiyorum. :(

Öncelikle hoş geldiniz , kuş 2 aylıktan daha küçük.

Hoşbulduk, bilgi için sağolun.

Foruma Hoş geldin İsmail abi kuşun çok güzel bnm kuşda ilk geldiğinde öyle bir travma geçirdi bugün üçüncü günümüz elimden bile yiyor 2 aylık erkek olması alışması bakımından avantajlı alışır size birkaç güne :D

Elini kafesin dışından ona tanıt alissin yavaş yavaş. Sakın elinle tutma kuşu (avcuna alma) güvenini kaybedersiniz. Yavru olduğu için çevresine ve yeni ortamına alsana kadar yiyip içmesi otmemesi vs normaldir

Verdiğiniz bilgilerle içimi rahatlattığınız için ve hoş geldin dilekleriniz için çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız, hep beraber nice güzel vakitler geçirme dileklerimle. :)

İyi forumlar.

Hoş geldiniz. Kuş çok güzel maşallah bir çoğumuzun edinmek istediği bir kuş.

Marx supermis :) masallah. Hangi universitedensiniz, sosyoloji mezunuyum, kuslar disinda okulla alakali sorulariniza da cevap verebilirim. Sizin minik marx pek tatliymis. Foruma hosgeldiniz

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hoş geldiniz. Kuş çok güzel maşallah bir çoğumuzun edinmek istediği bir kuş.

Çok sağolun.

Marx supermis :) masallah. Hangi universitedensiniz, sosyoloji mezunuyum, kuslar disinda okulla alakali sorulariniza da cevap verebilirim. Sizin minik marx pek tatliymis. Foruma hosgeldiniz

Hacettepe Üniversitesi'nde okuyorum. İlginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim. Sosyoloji mezunu birini görmek çok mutlu etti beni. :) Çok beğenerek aldık Marx'ı, arkadaşım onca kuşun arasından farketti sağolsun. Tekrar sağolun. :)

Hacettepe mezunuyum ismail bey :)

Aynen ben de cok memnun oldum. Foruma tekrar hosgeldiniz, keyifli zaman gecirmeniz dilegiyle...

Öncelikle hoşgeldiniz. Forumda keyifli vakit gerçirirsiniz umarım. Kuşunuz küçük olduğu için sîze alışması kolay olur. Ancak onu avucunuza almanız veya yanımda ani hareketlerde bulunmanız kuşun sizden korkmasına yol açabilir.

Maşaallah.. Keyifli paylaşımlar hoşgeldiniz