Karadeniz Pet

Merhaba arkadaşlar

Furkan ŞAFAK

Paylaşımcı Üye
Kuşları seven ilgilenen biri olarak aranıza erzincandan katılıyorum herkese selamlar saygılar arkadaşlar

sağolasın teşekkür ederim arkadaşım bir şey sorabilirmiyim

Aleyküm Selam. Hoşgeldiniz ustam. Erzincan' a selam olsun. Ben de Suşehriliyim.. Refahiye ile hemen hemen aynı yöreyizdir..

aynen dostum sivastada okuyorum aynı zamanda:) refahiyeliyim bu arada

hoşbulduk kardeş sağolasın:) kuşlarımın resmini paylaşmak istiyorum ama yeni olduğum için bulamadım resim paylaşmayı

Hoşgeldin sefalar getirdin..

aynen dostum sivastada okuyorum aynı zamanda:) refahiyeliyim bu arada

Aynı yöreden olmamıza sevindim ustam :) Bilmiyorum siz Refahiye'nin Karadeniz yöresinden misiniz yoksa Erzincan yöresinden mi :) Rafahiye kültürel olarak yarı yarıyadır bildiğim kadarıyla :) Ama aynı yöre olsak da Sivas'ın kuzeydeki 4 ve %50siyle 6 ilçesi Karadeniz Bölgesi ve kültüründedir, yani Refahiye'yle %50 benzeşiriz :) o yüzden sorayım dedim :)

Hoşgeldin hemşerim bende erzincan kemaliye'liyim ankarada ikamet ediyorum :)

cümleten hoşbulduk arkadaşlar allah razı olsun...
cihat kardeşim nerde olduğumuz belli değil valla:) coğrafya hocamda refahiyenin karadeniz bölgesi özelliklerini az çok taşıdığını söylerdi

cümleten hoşbulduk arkadaşlar allah razı olsun...
cihat kardeşim nerde olduğumuz belli değil valla:) coğrafya hocamda refahiyenin karadeniz bölgesi özelliklerini az çok taşıdığını söylerdi

Evet Refahiye az çok taşıyor :) Ama bizim Sivas'ın kuzeyi tam taşıyor :) kemençesi zurnası tulumu kavalıyla :) Türkiye'm çok zengin bir ülke kültürel açıdan hey kurban olduğum :)