Karadeniz Pet

Merhaba Herkese

By BUĞRA

Yeni Üye
Öncelikle Hayırlı Akşamlar

Adım Buğra Çok Uzun Yıllar Babam ile Çeşitli Kuşlar Baktık Kanarya İskete Cennet Papağanı Bülbül Aklıma Gelenler Bunlar

İstanbul Anadolu Yakasında Yaşıyorum
Fotoğrafçıyım

Sormak İstediğiniz Bir şey Varsa Buyrun :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:14 -->-> Daha önceki mesaj 21:12 --

Kendime Ait Eğitmek ve Konuşmasını Sağlamak Sosyalleştirmek Adına 1 Aylık Yeşil Muhabbet Kuşum Oldu.Cinsiyeti Erkek Denildi Ancak İlerleyen Zamanlarda Netleşir Gaga Renginden.
Şimdilik Biraz Çekingen 2 Gün Arkadaşımdaydı Şu An Kendi Evimde Zamanla Alışır İnşallah

Yanına Gece Lambası Açık Üstü Örtülü Bir Şekilde Uyuyor Yani İnşallah

Bugün Biraz Temizlik Yaptım Kafes Yem ve Suluk Biraz da Kendisine Dışkı Kalmıştı Popo Kısmında Temizledim Ilık Su ile Pamuğu Islatarak Temizledim Ancak Biraz Yine Var Çok Fazla Müdahale Etmek İstemiyorum.Alışması İçin Kafesi Açık mı Bıraksam Elime Zorla Almak vs Hiç İstemiyorum Temizlik İçin Aldım Isır Isır Yoruldu Garibim :)

Beslenme
Uyuma
Temizlik

Gibi Temel Konularda Yardım Ederseniz Çok Sevinirim

İlk Önce Kafes Seçimi
Şimdi ki Çok Ufak Tek Durma Çubuk 2 Yemlik 1 Suluklu

Can Dostumun Adı FISTIK Bu Arada

Popoya dışkı yapışması tüylerin o bölgede aşırı sık olması veya ishal olmasına bağlı olarak görülebilir.
Karışık muhabbet kuşu yemi kullanın kapalı ambalajlardan alın muhakkak. Versele Laga iyi markadır.
Kalamar kemiği, gaga taşı, kuş kumu kafeste olmalıdır. Haftada bir temizlik yapsanız yeter. Üşenmeyip suyunu her gün tazeler ve yemi üzerindeki kabukları üflersen iyi olur.
Kafes tercihi keyfine kalmış. İçinde rahat kanat çırpacağı kadar yatay telli bir kafes iyi olur.