Karadeniz Pet

Merhaba sizce hangisini alayım .

Koray DANIŞMAZ

Süper Moderatör
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Merhaba bugün mubisim kafasını sağa sola çarpıp öldü. Biraz zaman geçsin yeni bi yavru alacağım sizce mubiş mi yoksa sultan papağanı mı alayım.

Bence muhabbetkuşu.

Muhabbetkuşu daha cana yakın bence. Sağlıklı olduğundan emin olduktan sonra ve iyi bir bakımla ortalama 8 yıl yaşyorlar fazlası da var azı da. karar sizin

Bugün cok üzüldüm yine aynısı olur diye korkuyorum bana yakın olmasını istiyorum sultan almam daha ıyi değil mi sizce

alacağınız sultanın başına olumsuz bir durum gelse aynı şekilde üzülmez misiniz ? bence muhabbet kuşunuz öldüğü için değil sizin hayvan sevginizden dolayı sahiplendiğiniz bir kuş öldüğü için üzüldünüz. bu nedenle yeni alacağınız kuşun muhabbet veya sultan olması fark etmez bence.önemli olan sizin sevginizle büyüyecek bir hayvan sahiplenmeniz (kişisel fikrim bende muhabbet kuşundan yanayım)

Son düzenleme:
alacağınız sultanın başına olumsuz bir durum gelse aynı şekilde üzülmez misiniz ? bence muhabbet kuşunuz öldüğü için değil sizin hayvan sevginizden dolayı sahiplendiğiniz bir kuş öldüğü için üzüldünüz. bu nedenle yeni alacağınız kuşun muhabbet veya sultan olması fark etmez bence.önemli olan sizin sevginizle büyüyecek bir hayvan sahiplenmeniz (kişisel fikrim bende muhabbet kuşundan yanayım)

Pardon yanlış anladınız ben sultanlar daha iri oluyo diye kaybetmemek diye düşündüm o yuzden dedim

Muhabbet kuşları daha cana yakın ve sevimli

Geri