Karadeniz Pet

Merhaba

• Konbuyu başlatan Hakan Argon
  • Başlangıç tarihi
H

Hakan Argon

Guest
Herkese Merhaba,

Ben diyarbakır'dan katılıyorum. Muhabbet kuşları hakkında araştırma yaparken siteyi gördüm ve misafir olarak sürekli takip ediyordum en sonunda üye olayım dedim :) paylaşımlarınız gerçekten çok güzel benim gibi acemileri bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim.

2 hafta önce 1 çift aldım yanlız kaç aylık veya kaç yaşında olduklarını ve erkek dişi olduklarını bilmiyorum kuşlar sürekli kur yapıyor öpüşüyor ve birbirlerini kaşıyorlar kuşların resmini ekliyorum bilgi verirseniz sevinirim...

W8ACzTs.jpg

ERqzlrS.jpg

AAn2ZZ3.jpg

Öncelikle hoşgeldiniz hakan bey , kuşlarınzın sarı olan dişi mavi erkek , yaşlarına gelnce 6,7 aylık gbi duruyorlar bende resimler tam açılmadı 2 resim üzerindn degerlendiriyorum , ustalarmzda bilgi verirlerse daha emin olursunuz...

iyi forumlar...

hakan bey hoşgeldiniz...kuşlarınız güzel maşaallah...
sarı ---> dişi
mavi ---> erkek yaşları da yaklaşık 5-6 aylık civarı...diğer yorumları da alırsanız daha net bilgilere ulaşırsınız...

aramıza h.geldiniz hakan bey sarı olan kuşunuzun gözleri normalinde kırmızı mı yoksa flaştan mı öyle çıkmış.

Hoşbulduk yorumlarınız için teşekkür ederim. Sarı Kuşumun gözü kırmızı ama flash'tan dolayı rengi biraz açılmış normalde koyu renkte bir hastalık olabilirmi ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hoşbulduk yorumlarınız için teşekkür ederim. Sarı Kuşumun gözü kırmızı bir hastalık olabilirmi ?

hastalıktan değil kuşunuzun göz rengi kırmızı sarı olan kuşunuzun cinsi lutina........( Lutino Muhabbet kuşu:

Lutino muhabbet kuşlarının gövde, maske ve kanat rengi saf sarı renklidir.
Lutino muhabbet kuşlarında siyahi tonlar yerini gümüşi renkte beyaz yanak beneklere, pembe ayaklara ve turuncu bir gagaya bırakmıştır.
Kuyruk tüyleri ise sarı ve beyaz renkli, gözleri ise kırmızı renklidir.

Son düzenleme:
hastalıktan değil kuşunuzun göz rengi kırmızı sarı olan kuşunuzun cinsi lutina........( Lutino Muhabbet kuşu:

Lutino muhabbet kuşlarının gövde, maske ve kanat rengi saf sarı renklidir.
Lutino muhabbet kuşlarında siyahi tonlar yerini gümüşi renkte beyaz yanak beneklere, pembe ayaklara ve turuncu bir gagaya bırakmıştır.
Kuyruk tüyleri ise sarı ve beyaz renkli, gözleri ise kırmızı renklidir.

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim bende bi hastalığı felan var diye şüpheleniyordum ve üzülüyordum

Kuşlarım kaç aylık tam bi bilgi verebilirmisiniz acıba ?

hoş geldiniz arkadaşlar gerekli bilgileri vermiş ben lutinolardan çok güzel bakıcı anne olacağını duydum zaman gerekiyor biraz kuşlarınız çok güzel :)

Çok Teşekkür ederim. kuşlarımı çok seviyorum özenle bakıyorum birşey daha var kafesin resmini çekip bırakıyorum sizce büyük bi kafesmi ? ve yuvalık takılı çıkarmalımıyım yuvalığı ??
m7mdd.jpg