petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Merhaba

Konusu 'Kendimizi Tanıtalım' forumundadır ve Hakan Argon tarafından 18 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Hakan Argon

Herkese Merhaba,

Ben diyarbakır'dan katılıyorum. Muhabbet kuşları hakkında araştırma yaparken siteyi gördüm ve misafir olarak sürekli takip ediyordum en sonunda üye olayım dedim :) paylaşımlarınız gerçekten çok güzel benim gibi acemileri bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim.

2 hafta önce 1 çift aldım yanlız kaç aylık veya kaç yaşında olduklarını ve erkek dişi olduklarını bilmiyorum kuşlar sürekli kur yapıyor öpüşüyor ve birbirlerini kaşıyorlar kuşların resmini ekliyorum bilgi verirseniz sevinirim...

2. Yücel YETİMOĞLU

Öncelikle hoşgeldiniz hakan bey , kuşlarınzın sarı olan dişi mavi erkek , yaşlarına gelnce 6,7 aylık gbi duruyorlar bende resimler tam açılmadı 2 resim üzerindn degerlendiriyorum , ustalarmzda bilgi verirlerse daha emin olursunuz...

iyi forumlar...

3. Hakan Argon

Teşekkür ederim. Hoşbulduk

4. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    hakan bey hoşgeldiniz...kuşlarınız güzel maşaallah...
    sarı ---> dişi
    mavi ---> erkek yaşları da yaklaşık 5-6 aylık civarı...diğer yorumları da alırsanız daha net bilgilere ulaşırsınız...

5. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    aramıza h.geldiniz hakan bey sarı olan kuşunuzun gözleri normalinde kırmızı mı yoksa flaştan mı öyle çıkmış.

6. Hakan Argon

Hoşbulduk yorumlarınız için teşekkür ederim. Sarı Kuşumun gözü kırmızı ama flash'tan dolayı rengi biraz açılmış normalde koyu renkte bir hastalık olabilirmi ?

#6 Hakan Argon, 18 Nisan 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 18 Nisan 2013
  7. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    hastalıktan değil kuşunuzun göz rengi kırmızı sarı olan kuşunuzun cinsi lutina........( Lutino Muhabbet kuşu:[​IMG]

Lutino muhabbet kuşlarının gövde, maske ve kanat rengi saf sarı renklidir.
    Lutino muhabbet kuşlarında siyahi tonlar yerini gümüşi renkte beyaz yanak beneklere, pembe ayaklara ve turuncu bir gagaya bırakmıştır.
    Kuyruk tüyleri ise sarı ve beyaz renkli, gözleri ise kırmızı renklidir.

#7 Berrin YASMİN, 18 Nisan 2013
    Son düzenleme: 18 Nisan 2013
  8. Hakan Argon

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim bende bi hastalığı felan var diye şüpheleniyordum ve üzülüyordum

9. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    rica ederim.resimde ekledim

10. Hakan Argon

Kuşlarım kaç aylık tam bi bilgi verebilirmisiniz acıba ?

11. Doğuş ŞEKER

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    erkek 5 dişi 6 gibi

12. Seher Ün ERTEK

hoş geldiniz arkadaşlar gerekli bilgileri vermiş ben lutinolardan çok güzel bakıcı anne olacağını duydum zaman gerekiyor biraz kuşlarınız çok güzel :)

13. Hakan Argon

Çok Teşekkür ederim. kuşlarımı çok seviyorum özenle bakıyorum birşey daha var kafesin resmini çekip bırakıyorum sizce büyük bi kafesmi ? ve yuvalık takılı çıkarmalımıyım yuvalığı ??[​IMG]

14. İrem ULUPINAR

sarı dişi- mavi erkek
    bence en az 5-6 aylık...

Sayfayı Paylaş