Karadeniz Pet

Merhaba

Yusuf MUNGAN

Meraklı Üye
Herkese Hayırlı Günler Adım yusuf İstanbul Büyükçekmecede Yaşıyorum İst Fatih Üni De Okuyorum 2. sınıf Öğrencisiyim . Aslen Mardinliyim . Fenerbahçe'liyim :) . 3 Gün Önce Doğum Günümdü Kardeşim Bana Kuş almış cidden insanın sanki evladıymış gibi bakıyor güzel bir alışkanlık oluyor yavaş yavaş bu foruma kuşlar hakkında bilgi almaya geldim işte ama güzel bir forum olmuş maşallah . bu arada yaşım 21 :)

Herkese Hayırlı Günler Adım yusuf İstanbul Büyükçekmecede Yaşıyorum İst Fatih Üni De Okuyorum 2. sınıf Öğrencisiyim . Aslen Mardinliyim . Fenerbahçe'liyim :) . 3 Gün Önce Doğum Günümdü Kardeşim Bana Kuş almış cidden insanın sanki evladıymış gibi bakıyor güzel bir alışkanlık oluyor yavaş yavaş bu foruma kuşlar hakkında bilgi almaya geldim işte ama güzel bir forum olmuş maşallah . bu arada yaşım 21 :)
Hoşgeldiniz. Bu bilgileri okumakla işe başlayabilirsiniz.

1 Aynalı aksesuar varsa çıkarın.
2 Ballı yemi kendin yap ya da bakanlık onaylı ürünleri tercih edin.
3 Kanarya yemi ile muhabbet yemini karıştırarak verin. Mümkünse marka yem alın.
4 Ayda en fazla arka arkaya 4 gün vitamin takviyesi yapın. Hergün suyunu tazeleyin.
5 Akıllı yemlik yavru kuşlarda yem israfını önler.
6 Kuş yavruysa zemine yem koyun. Yemlikten yem yemesini bilmiyor olabilir.
7 İlk 1 hafta dışarıya çıkarmayın.
8 Eve yeni gelen kuş ishal olabilir ve ilk gün yem yemeyebilir ya da sizden gizli yer.
9 Kuşu asla avuçlamayın. Size olan güvenini kaybeder.
10 Kuşu kendinize alıştırmak için kanadını kesmeyin ve aç bırakmayın.
11 Yaz günlerinde suyunu hergün tazeleyin.
12 Kuşun yaşayabileceği büyüklükte bir kafes temin edin. Yanında ızgarasıda olsun. Kuşun altına gazete yerine boş A4 kağıdı serin ki mantar olmasın.
13 Tahta tünek kullanın ve ayda bir kere parazit olmaması için sirkeli suyla yıkayın.
14 Kuşunuzu iki günde bir 2 saat uçurun.

Yusuf kardeşim ailemize hoşgeldin sefalar getirdin :)

Aramıza Hoş geldin Yusuf :) Fenerbahçeli olmanı tebrik ediyorum :D
Kuşun ile ilgili tüm soruların cevabını alabileceğin bir forum. Bilgi sahibi olduğum her konuda da yardıma hazırım, Doğum günün de kutlu olsun sağlıklı nice yaşlara , Tekrar Hoş geldin :)

Son düzenleme:
Verdiğiniz Bilgiler İçin Çok Teşekkür Ederim . Peki Bir sorum Daha olacak kuşum nasıl alışır bana ve ötmüyor sadece ona bişeyler dinlettirince ötüyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:00 -->-> Daha önceki mesaj 10:59 --

Hepiniz Sağolun hoşbuldukk :) Fenerbahçeli olmak ayrıcalıktıııır :)))

Verdiğiniz Bilgiler İçin Çok Teşekkür Ederim . Peki Bir sorum Daha olacak kuşum nasıl alışır bana ve ötmüyor sadece ona bişeyler dinlettirince ötüyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:00 -->-> Daha önceki mesaj 10:59 --

Hepiniz Sağolun hoşbuldukk :) Fenerbahçeli olmak ayrıcalıktıııır :)))
İlk önce kuşunuzun cinsiyetini biliyormusunuz? Kuşunuz eve yeni gelmiş çok normal. Forumu gezin yeterli bilgiler var.

Sende hoşgeldin o zaman kardeşim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:09 -->-> Daha önceki mesaj 11:08 --

İlk önce kuşunuzun cinsiyetini biliyormusunuz? Kuşunuz eve yeni gelmiş çok normal. Forumu gezin yeterli bilgiler var.

evet kuşum erkek yani forumda okudğm bilgilerden öyle anladım burnunun üstü mavi .

Sende hoşgeldin o zaman kardeşim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:09 -->-> Daha önceki mesaj 11:08 --

evet kuşum erkek yani forumda okudğm bilgilerden öyle anladım burnunun üstü mavi .

Hoşbuldukkk sağolasın :)

Kuşun sana alışması için yaşı önemli. Eğer genç bir kuşsa ( 1-3 Aylık ) alışması veya konuşması daha kısa zaman alacaktır.
Ötmeme sebebine gelince yeni bir ortama girdiğin de nasıl sessiz kalıp etrafı izliyorsan bu muhabbet kuşun içinde geçerlidir. Ortamı tanıması kafesine alışması için bir süre geçmesi gerekmekte :) Erkek bir kuş ise alışması ve konuşması daha erken olur.

Son düzenleme: