Karadeniz Pet

Merhaba

• Konbuyu başlatan Zehra kalkan
  • Başlangıç tarihi
Z

Zehra kalkan

Guest
Meraba ben kuşumu alalı 5 gün oldu bana pekde güvenini sağlayamadım şu aralar cereyanda bırakmadığım halde titriyor napacamı bilmiyorum arkadaşlar bana yardım edebilirmisiniz

o zaman korkuyor dur ama sen yinede iyice kontrol et soğuk falan geliyor mu kuşa

Teşekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:27 -->-> Daha önceki mesaj 10:06 --

Ben mavişimi salmaya başladım ama saldığım odada yeni taşındığımız için koliler var kolilerin arasındaki boşluklara giriyo kolileri çekip onun çıkmasını sağlamak zorunda kalıyorum mavişim benden korktuğu için saklanıyormu ona güvenimi nasıl sağlayabilirim arkadaşlar

Aldığınız kuş ne kadarlık bir kuş ? ... 3 - 4 aydan büyük bir kuş aldıysanız size alışması biraz zaman alacaktır...ilk etapta kuşu gündüz salmamanızı,onu kafese koymak için ne şekide yakalıyorsunuz bilmiyorum ama... Onu korkutmadan akşam ışıkları kapatıp yakalamanızı tavsiye ederim... Forumda sabit konular da mubişinizin güveni kazanmak size alışmasını sağlamak ortama uyum sağlamak ile ilgili bilgiler bulunmaktadır...Göz atmanızı tavsiye ederim....

Zehra hanım öncelikle foruma hoşgeldiniz, konunuzu yanlış bölüme açmışsınız, konunuz ilgili bölüme taşınmıştır. Teşekkür ederim, İyi forumlar...

Kuşum 6 haftalık falan onu yakalamıyorum biraz odada dolaştıktan sonra kendi kafese giriyo ama uçarken yakalamaya çalışıyorum okşamak için ama tutamıyorum titremesi geçiyordu yavaş yavaş şimdi aynı oldu

Titremesi korkudandır.. kuşu o şekilde yakalamaya çalışırsanız size güveni oluşmaz.

Bazenleri parmağımı tünek gibi düz tutarak ayaklarına götürüyorum parmağıma atlamak yerine kaçıyo

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:41 -->-> Daha önceki mesaj 11:39 --

Peki nasıl yakalayabilirim?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:43 -->-> Daha önceki mesaj 11:41 --

Erdem bey nasıl yakalayabilirim

sakın yakalamaya çalışmayın internette ve forumda kuş nasıl eğitilir ile ilgili videolar var ordan bakabilirsiniz benim tavsiyem elinize yem dökün sonra yavaşçana içeri sokun ve bekleyin büyük ihtimal kuş gelecektir elinize böyle böyle alıştırabilirsiniz

ben kendi kuşumu öyle alıştırdım heryerime geliyor şuan kafama omzuma elime birde kuşu korkutmamaya çalışın elinizi soktuğunuzda kafesi yem koyacaksınız tabi öncesinde bekleyin hiç kıpırdatmayın elinizi bi bakacaksınız atlamış yem yiyor yada sevdiği bir yiyeceği koyabilirsiniz elinize mesela ben ekmek içi ufalıyordum anında atlıyordu elime :)

Bazenleri parmağımı tünek gibi düz tutarak ayaklarına götürüyorum parmağıma atlamak yerine kaçıyo

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:41 -->-> Daha önceki mesaj 11:39 --

Peki nasıl yakalayabilirim?��

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:43 -->-> Daha önceki mesaj 11:41 --

Erdem bey nasıl yakalayabilirim

Zehra Hanım,

Kuş ortama alışana kadar kuşu akşam saatlerinde salmanızı öneririm... Kafese koymak istediğinizde ışıkları kapatıp yakalarsanız kuşu yormadan ve korkutmadan kolaylıkla kafesine koyabilirsiniz...

Son düzenleme:
Çok saolun ama benim kuş elime yem aldığımda elime gelmiyo zıttı uzaklaşıyor yada yerinde durmaya devam ediyo normaldede kafesin köşesinde duruyo

Çok saolun ama benim kuş elime yem aldığımda elime gelmiyo zıttı uzaklaşıyor yada yerinde durmaya devam ediyo normaldede kafesin köşesinde duruyo

Elinizden korkuyo, elinizi göreceği şekilde kafesin önünde tutun zamala alışacakdır sonra kafese elinizi sokabilirsiniz
Ve bence ele alışmadan dışarı salmayın :rolleyes:

sürekli kuşa bakmayın. bir süre ilgilenmeyin yemii ve suyu haricinde.

Kuşunuz eğitilmek için biraz büyük olabilir.. Bir süre daha deneyin, başaramazsanız üretici bir arkadasla irtibata geçip yeni bir yavru alın.

Geri