Karadeniz Pet

Merhaba

Melih Yavas

Meraklı Üye
Arkadaşlar 7 aydır bizle olan 8 aylık erkek kuşumuzun yanına dişi alıcağız.Annem dişininde erkek gibi kelime öğrenmesini ve bize alışmasını istiyor.35 Günlük Yavru Dişi Alacağız 5 Gün Sonra 35. Günü.Aynı evde nasıl bulundurabiliriz ve ne kadar süre sonra aynı ortamda bulunsunlar.Erkek kuş kafeste değil akşama kadar evde geziyor.Birde kızışmışlık var biraz yanyana koysak taciz edermi yavruyu:)

Dişi alırsan erkek sizi unutur. Haberiniz olsun.

Konuşturulmak istenen kuş tek olmalı. Yoksa konuşması zor ..

Ustam Konuşan kuş yanına eş alınınca Konuşmasını unutur demi yanlış değilim.

Kuşta kızışma var artık bize kur yapıyor.Bağlılığını kaybetmesin ve onca kelime konuşuyor onları unutmasın istiyoruz.Ne yapabiliriz?

Kızışma varsa alın bence hem alırsanız yavrularınız olur onlara öğretirsiniz bişey kaybetmemiş olursunuz. Ha unutmadan kesinlikle kızışmış dişi kuş almalısınız ve kuşu kendisi seçsin

Ustam Konuşan kuş yanına eş alınınca Konuşmasını unutur demi yanlış değilim.

Evet geneli konuşmayı kesiyor ve ötüşe geçiyor. İstisnâlar kaideyi bozmaz tabi.

Kuşta kızışma var artık bize kur yapıyor.Bağlılığını kaybetmesin ve onca kelime konuşuyor onları unutmasın istiyoruz.Ne yapabiliriz?

O zaten artık sizinle ilgileniyor. Çoğu alışkın ve konuşan kuş yeni bir kuşa bakmaz bile. İstisnalar olabiliyor tabi. O yüzden 2.bir kuş almanızı önermiyorum.

Şimdi bunu okudum duygulandım. Bizim bi maviş vardı. Öyle tatlı bize alışıktı ki annem bulaşıkları felan yıkarken annemin boynunda kapı acık annemin boynunu öpüyodu. İlginç olan şeyde uçarak evden kaçması. Hepimiz şok olduk. :( :( .

O değil de bize alışık olup kapı aççıkken uçmayıp sonradan uçması garibime geliyo.

Şimdi bunu okudum duygulandım. Bizim bi maviş vardı. Öyle tatlı bize alışıktı ki annem bulaşıkları felan yıkarken annemin boynunda kapı acık annemin boynunu öpüyodu. İlginç olan şeyde uçarak evden kaçması. Hepimiz şok olduk. :( :( .

Bizede bağlı işte o derecede.1 Ay öncesine kadar camlar açık duruyordu evde.Ne olur ne olmaz sineklik taktırdık biraz daha rahat içimiz.Birkaç sene önce 1 erkek kuşum dişisi öldükten sonra kaçmıştı.Artık daha çok özen gösteriyorum.

az kala bugün çift kuşlarımdan dişi olanı uçuyodu kılpayı kurtardım .

Yok çok amatörce bi hata yapıp odanın kapısı acıkken kusu elime almaya calıştım oda uctu ev dublex kapı acık tam odanın kapısından çıkacak elimle onu azda olsa geri ittim kapıyı kappattım yakaladım. Ayy çok korktum :D :D .

Moderatör tarafında düzenlendi:
He geçti. Bu arada Melih kardeş kusura bakma senin konunda böle konuştuk umarım sıkıntı olmaz senin için.

Geri