Karadeniz Pet

Merhaba

• Konbuyu başlatan omeriyibas
  • Başlangıç tarihi
O

omeriyibas

Guest
öncellikle foruma yeni katılan biri olarak hepinize merhaba diyorum...
20 yaşındayım, daha önce akrabalarımda ve eşimde dostumda kuş yetiştiren çok kişi vardı hatta internette fenomen olan kuşçu şevket benim eniştem olur :) , ama kuşlar hiç benim dikkatimi çekmemiştir...
ben hobi olarak balık yetiştirmeyi severim ama 5 yaşında kardeşim var kuşlardan çok hoşlanıyor, onun için bir tane muhabbet kuşu aldık, adını alex koydu koyu bir fenerli olduğumuz için kuşu sarı renk kafeside lacivert renk aldık, kuşçuya gittiğim zaman bana başka bir kuşu önermişti, bu kuş daha yeni doğmuştu ve daha sakindi ama rengi güzel değildi, bunun için almadım, onun yerine daha büyük bir kuş aldım, ama bu kuş çok vahşi ve haraketli elime aldığım zaman ısırıyor, saldığım zaman insanlardan kaçıyor, perdelerin tepelerine uçup konduktan sonra kemiriyor, bu kuşu eğitmem zor olucak...
internette araştırdım ilk bir ay ne salın nede dokunun diyor, ama kuş yetiştiricisi olan dayım günde iki defa salmamalı söyledi kendisi öyle yapmış kuşu şimdi çok evcil öyle böyle değil, ayrıca elime almadan kanatlarının altına spreyi nasıl sıkıcam?

Hadi ya şevket abimiz çipet pet şevket abimizin :) Hoşgeldin kardeşim. Şevket abime selamlarımızı ilet onu çok sevdiğimizi söyle :)