Karadeniz Pet

Merhabalar 1 Çift Muhabbet Kuşum Ve Başıma Gelenler

kemanci

Yeni Üye
Merhabalar 26 yaşındayım kocaeliliyim ufaklıgımdan beri muhabbet kuşu beslemişizdir hep ailece ama son 4 senedir son kuşumuz öldükden sonra tekrar kuş almadık. Teyzemlere hediye 2 çift muhabbet kuşu gelmişti bakamadılar ve bana verdiler. Ben bunları aldım 6-7 aylıklardı neyse bunlar öpüşüyorlar tüylerini temizliyorlar herşey çok güzeldi. Ama kuşlar yabaniydi yani ele alışmamışlardı. Bir gün baktım ki dişi tüylerini kabartmış öyle duruyo çok sessiz sonra alıyım dedim her zaman kaçan kuş kaçamadı bir baktım bir der bir kemik kalmış. Kuşcuya götürdüm üst solunum yolları enfeksiyonu kapmış masraf yapıp ilaç alma ölür dedi ben aldım ilacını mamasını neyse o akşamı öldü.
Erkek çok sessizleşti eşi gidince bende dayanamadım gittim yeni bir dişi aldım, kuşcunun demesine göre 8 aylık falan ama benim erkek singapur cinsi dişi ise ondan daha çüsseli anlamadım yani. Erkek ilk gün dişi yem yerden gidip gagalıyordu onu, dişi bir tünekde duruyo sessiz sakin arada ses verirsek ötüyo ne biliyim hasta gibide görünmüyor ama geçen gün tekrar baktım erkek dişinin tüylerini okşuyo dişide bişi demiyo yuvalıkda var kafeste kafesimde büyük dişi büyük büyük dışkı yapıyo hafif siyah ben kuruyorum bunlar çiftleşmicekmi ya da dişi hastamı diye:-(
Lütfen yardımcı olun bana en azından bilgilerinizi paylaşın
Bu arada erkek acayip hareketli kurlar yapıyo düz duvara tırmanıyo o derece

Şu durumda yapılacak en dogru şey, sabredip beklemek.. yemleşmeye başladıklarını gözlemlerseniz yuvalık takarsınız kafese..

Dişi kuşun hafif siyah büyük dışkı yapması normal dimi? Kuşcu tam yumurtlayacak bir dişi bu 8-9 aylık demişti. Yuvalıga gelince yuvalık taktım ama hiç o tarafa geçmiyorlar ilgilenmiyorlar bile yuvalıkla

Dışkısının bi fotoğrafını atabilir misiniz? Zehirlenme olabilir.

Tamam şu an işteyim bu akşam alıp atıyorum foruma teşekkür ederim şimdiden size

Geri