Merhabalar. Eş ile ilgili...

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve BUĞRA AKIN tarafından 19 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. BUĞRA AKIN
  Çevrimdışı

  Merhaba arkadaşlar. Bende yaklaşık 15 aylık bir muhabbet kuşu var. Cinsiyeti erkek. Ben lise 3'e gidiyorum şu an ve seneye sınavlara hazırlanmaya başlıyorum. Ayrıca gündüzleri evde ne annem ne babam oluyor. Bu yüzden kuş genellikle yalnız duruyor evde. Kuşla da çok iyi anlaşıyorum. Geliyor öpüyor, konuşuyor vs. Şimdi ben bu kuşa eş almayı düşündüm özellikle yavru almak için. Ama emin olamadım. Sizin tavsiyelerinizi bekliyorum. Siz böyle bir durumda olsanız alır mıydınız?

  Şimdiden teşekkürler...
   
 2. Ezel ALBAYRAK
  Çevrimdışı

  Merhaba,sizin durumunda olsam alırdım eşiyle ilgileneceğinden benden soğumasını düşünmek şartıyla.
   
 3. BUĞRA AKIN
  Çevrimdışı

  Aslında şöyle bir şey de var. Onu belirtmeyi unutmuşum kusura bakmayın. Bizim evimizde kuş var fakat annem kuştan korkuyor. Bundan dolayı, annem odada olmadığı zaman kuşu çıkarabiliyorum. Bu da bir etken olabilir değil mi kuşu almam konusunda?
   
 4. Ezel ALBAYRAK
  Çevrimdışı

  Evet.
  ....................
   
 5. Eray CİNOĞLU
  Çevrimdışı

  Birincisi anneniz kuştan korkuyormuş ve odada iken kuşu salamıyor, çıktıktan sonra salabiliyormuşsunuz ki bu da en fazla 1 saat bir süredir diye tahmin ediyorum. İkincisi kuş genelde kafeste ve yalnızmış. Bu durumda onu düşünüp bir eş almanız gerçekten en mantıklısı olacaktır diye düşünüyorum. Siz yalnız kalmak veya bir kafeste sürekli olarak tıkılıp kalmak istemezsiniz öyle değil mi? En azından yanında kendi ırkından anlaşabileceği bir eşi olsun ki sıkılmasın, yalnız kalmasın. O da bir can sonuçta :)

  Siz en doğrusunu düşünmüşsünüz bence :)
   
 6. BUĞRA AKIN
  Çevrimdışı

  Cevabınız için gerçekten teşekkür ediyorum size. Açıkçası ilk başlarda düşünmemiştim dişi kuş almayı ama kuş tek başına kalıyor sürekli. Dediğiniz de tamamen doğru ve katılıyorum. Ama petshop'a sordum geçen gün. Dedim evimdeki erkek kuşu getireyim kafese koyalım kendi seçsin diye. Ben o mesuliyeti alamam ölür falan dedi. Ama bence kendi seçmesi en mantıklısı. Sizce doğru mu son söylediğim?
   
 7. Eray CİNOĞLU
  Çevrimdışı

  Ben ilk kuşumu çiftleştirmek için bu yöntemi uygulamıştım, en doğru yönteminde bu olduğuna inanırım. Ancak pet shop'taki kuşların bakımı ve temizliği biliyorsunuz ki pek fazla yapılmıyor. Yapılsa da iyi yapılmıyor, yani genel olarak konuşuyorum. Bence gidip bir yetiştiriciden bunu isterseniz daha iyi olacaktır :) Kuşunuz kaç aylık yada kaç yaşında acaba?
   
 8. BUĞRA AKIN
  Çevrimdışı

  Ben kuşu 9 Ocak'ta almıştım geçen sene. Aldığım zamanda 45 günlük demişti satıcı. Tahminim Kasım ayında doğduğu yönünde. Kasım olarak hesaplarsak da 18 ay falan oluyor sanırım.
   
 9. Ali Alp ÇOŞAN
  Çevrimdışı

  Ali Alp ÇOŞAN Profesyonel

  Katılım:
  30 Ocak 2013
  Mesajlar:
  1.168
  Beğenileri:
  1
  Yer:
  İstanbul
  Direk eş alın yalnız kalmasın :)
   
 10. BUĞRA AKIN
  Çevrimdışı

  Çok teşekkürler. Başka cevabı olan da var mı acaba?
   
 11. GÖKHAN GENÇ
  Çevrimdışı

  GÖKHAN GENÇ Profesyonel

  Katılım:
  17 Ocak 2013
  Mesajlar:
  576
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  ANKARA
  kuş evde yalnız kalıyosa ona bi dişi al.sana olan ilgisi azalcak veya unutacak .yavrularından kendine ayırırsın ilerde.
   
 12. Mehmet ŞEKER
  Çevrimdışı

  ayneen :) +++++++
   
 13. BUĞRA AKIN
  Çevrimdışı

  Arkadaşlar yaptığınız yorumlar için teşekkürler. Genellikle, hatta hepiniz almamı söylemişsiniz. Ben de düşündüm ve almaya karar verdim. Başka bir sorum olacak size. Kuşu alırken nelere dikkat etmeliyim?

  Şimdiden teşekkürler. ..
   
 14. BUĞRA AKIN
  Çevrimdışı

  Müsaitseniz cevap verebilir misiniz acaba?
   

Sayfayı Paylaş