Karadeniz Pet

merhabalar kuşumun ırkı yaşı ve cinsini sizlerden öğrenebilirmiyim?

• Konbuyu başlatan Sevgiusta
  • Başlangıç tarihi
S

Sevgiusta

Guest
merhabalar yeni 1 hafta önce aldım ırkını cinsini ve yaşını öğrenmek istiyorum.
ayrıca fırsat buldukça uyukluyor bu normal mi.? konuşmayı öğretmek istiyorum bunun içinde bilgiye itiyacım var neler yapmalıyım.? elime ve omuzuma gelmiyor kaçıyor yere konup geziniyor yerdeyken elimden yem yiyor ama elime çıkmıyor bunlar normal mi acaba.?

8EDrkk.jpg
vonDEO.jpg

Muhammed çelik teşekkürler :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
merhabalar yeni 1 hafta önce aldım ırkını cinsini ve yaşını öğrenmek istiyorum.
ayrıca fırsat buldukça uyukluyor bu normal mi.? konuşmayı öğretmek istiyorum bunun içinde bilgiye itiyacım var neler yapmalıyım.? elime ve omuzuma gelmiyor kaçıyor yere konup geziniyor yerdeyken elimden yem yiyor ama elime çıkmıyor bunlar normal mi acaba.?

8EDrkk.jpg
vonDEO.jpg

Muhammed çelik teşekkürler :)

3 Aylık yerli bir yakışıklı kuşunuz. Eğitimden önce kuşun size güvenmesini sağlayın bunu en basit şekilde avucunuza yem koyarak alçak tonda seslenip avucunuza koyduğunuz yemle birlikte elinizi kafese koyun kuşun kendiliğinden avucunuza gelip yem yemesini sağlayana dek bunu deneyin yem yemeye başlayınca daha doğrusu avucunuza gelp yem yemeye başladıysa kuş artık size karşı korkusunu yenmiş demektir eğitim çalışmalarına başlayabilirsiniz. Güle güle besleyin

teşekkür ederim bir haftadır alıştırma yapamıyorum bulut rahatsız iyileştikten sonra devam etsem bize küsermi konuştuğumuzda karşılık veriyor şuan kendi kendine de birşeyler konuşuyor sanki

teşekkür ederim bir haftadır alıştırma yapamıyorum bulut rahatsız iyileştikten sonra devam etsem bize küsermi konuştuğumuzda karşılık veriyor şuan kendi kendine de birşeyler konuşuyor sanki

Tek beslenen kuşların en çok ihtiyaç duyduğu şey sevgidir. O yüzden bence kuşunuz rahatsız diye ilginizi kesmeyin tam tersi daha çok ilgi gösterin. İlgi gösteremiyorsanız bile özel sebeplerden dolayı kısık seste bi müzik açın dinlesin bayılırlar. Küsmek gibi bi durum tabiki olmaz ama küçükken alışması daha kolay büyüdükçe zor olur size alışması henüz alışmamışsa

Geri