Karadeniz Pet

Merhabalar.Yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim. :)

• Konbuyu başlatan GGmert
  • Başlangıç tarihi
G

GGmert

Guest
Merhabalar bugün bir çift muhabbet kuşu aldım kafesleriyle beraber.Fakat aldığımdan beri ikiside resimdeki gibi duruyorlar.9 aylıklarmış ve doğduklarından beri aynı kafestelermiş diğer kuşlarla beraber.Dişiyi erkekten 1-2 saat önce alıp kafese koydum ardından erkek olanı koydum.Fazla tecrübem yok ama gri olan erkek diğeri ise dişi dedi bana aldığım yerdeki adam.Kuşlara almadan baktım sağlıklı ve aktif görünüyorlardı.Üretim yapmak istediğim için forumu biraz dolaştım kafes dizaynını da o şekilde yapmaya çalıştım.Yalnız sürekli aynı şekilde durmaları beni biraz tedirgin etti açıkcası resimler aşşağıdadır beni biraz genel olarak kafesim hakkında ne yapılması ve ne yapılmaması gerektiği hakkında bilgilendirir misiniz.Bir de neden bu davranışı sergiliyorlar?

Kuslar tedirgin kafes rahatsiz ediyor ben bole durumlarda kafesi degistiriyorum duzeliyorlar

Tunegi biraz yukari takin cok asagida bulabilirseniz tahta tunek kullanin ve 2 tane tunek alin suan hem tek tunek var hem cok alcak uste cikar onu ve suan alisma asamasindalar bu durum duzelir

alışamamışlar yeni ortamlarına..

Tünekleri söylediğiniz gibi 2 tane yaptım birini yukarı birini de suluğa yakın alçak koydum erkek olan hemen tüneğe geldi :)) dişi hala aynı şekilde duruyor.

İlk gün normaldir korkmuşlardır ama kafesiniz çift kuş beslemek için biraz küçük gibi ve kalamar kemiği yok sanırım onuda almalısınız.

Hmm kalamar kemiği bu ne için acaba? bir de kafes şuan için yeterli diye düşündüm.bu kafese en geç 2 haftaya yuva takmayı düşünüyorum.Üretime başlamak için yeterli bi kafes demişlerdi ama eğer sıkıntı çıkarırsa ileride şimdiden kafes değişikliği yapayım ?

Yemliklerine Çok Yem Koymayın Arkadaşlar

Hmm kalamar kemiği bu ne için acaba? bir de kafes şuan için yeterli diye düşündüm.bu kafese en geç 2 haftaya yuva takmayı düşünüyorum.Üretime başlamak için yeterli bi kafes demişlerdi ama eğer sıkıntı çıkarırsa ileride şimdiden kafes değişikliği yapayım ?

Kalamar kemiği özellikle yumurtlama döneminde kalsiyum ve mineraller için önemli.İmkanınız varsa evet kafe bira kuçük değiştirebilirsiniz.Kusların tellerde durmasıda tedirgin oldukları için ortama alışınca normale dönerler.

Evet şuan ikiside normale dönmüş durumda.Gerçekten başını şişiriyorum ama sürekli ilgilenmek durumundayım gözümün önünde bütün haraketlerini izliyor gibi bişeyim.9 aydır beraber aynı kafestelermiş ve ben herhangi bir kavga agresif haraket görmedim birbirlerine karşı aksine hep yan yana tünekte duruyorlar.Sularına da ilk aşama olarak çok az bişey bal karıştırdım.Sizce ne zaman kızgınlaştırma dönemi için birşeyler yapayım ?

Geri