Karadeniz Pet

merhabalar

• Konbuyu başlatan ants
  • Başlangıç tarihi
A

ants

Guest
merhabalar,
bugün yavru muhabbet kuşu aldım...aldığım yerde çok canlı ve hareketliydi arkadaşlarıyla da oynuyordu..
şimdi haliyle yeni ortam nedeniyle sessiz masum durgun...bu dönem ne kadar sürede atlatılır? gerekmedikçe yanına gitmiyorum..sadece uzaktan sesleniyorum..
bir de yavru olduğu için cinsiyetinden emin olamadım ceresi çok açık mavi rengi döner mi?...bilgilendirirseniz çok makbule geçer...

Elinizden yem yedirmeye çalışın, alışma süreci 1-2 hafta kadar sürebilir. Çok açık mavi ve yavruysa büyük ihtimal dişidir. Ama kesin konuşmak için fotoğraf eklerseniz daha sağlıklı olur.

fotoğraf nasıl konuluyo acaba?
şimdiden teşekkürler

Konulara resim ekleyebilmeniz için yapmanız gerekenleri sırasıyla altta belirttim.

1) Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim siteye giriş yapın
2) Eğer İnternet Explorer ile giriş yaptıysanız sağ üst köşede GÖZAT butonu çıkacaktır, Google Chrome ile giriş yaptıysanız sağ üst köşede DOSYA SEÇ butonu çıkacaktır. Hangisiyle giriş yaptıysanız ona göre seçeneklerden herhangi birini tıklayınız.
3) Yüklemek istediğiniz resmi bulun ve üzerine 1 kere tıklayın ardından alt tarafta butonuna tıklayın.
4) ŞİMDİ YÜKLE butonu aktif hale geldi ona tıklayın.
5) Biraz bekledikten sonra resim yüklenecektir ve karşınıza yeni bir sayfa gelecektir o sayfada yapmanız gerekenler ise
6) Doğrudan Erişim: bu yazının karşısında yer alan linki ( Örn: http://f1301.hizliresim.com/15/j/j0rq3.jpg ) 1 kere üzerine tıklayın ve mouse ile sağ tıklayıp kopyala yazısına tıklayın ardından kopyalamış olduğumuz bu linki yeni konu açarken
j0rw5.jpg
resimde yuvarlak içine aldığım yere tıklıyorsunuz ve linki karşınıza açılan penceredeki alana yapıştırıp TAMAM'a tıklıyorsunuz bu kadar :)

[YOUTUBE]po_ZPhDu4Pw[/YOUTUBE]​

Faydali olur ins

geçer bu zamanla 10 güne yakın bi zamanda konuşa konuşa aşacaksın bu dilimi fotograf biraz garip ama bana mor geldi maviye dönüyor gibi bence kuşunuz erkek.

Hocam bence siz bikaç net foto daha atın iş karışmadan :)

Net birkaç resim daha koyarsanız iyi olur erkek gibi duruyor

Hayırlı olsun kuşunuz güzelmiş maşallah, bence önceki resimler daha net gibi :) bana göre kuşunuz dişi, 1-2 güne ortama alışır ve hareketlenir, bu arada uzaktan değilde biraz yakınına gidip konuşun ve elinizde yem yedirmeyi deneyin, tabi yarından itibaren.

bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim :)

acaba dişiler de konuşur mu ??