Karadeniz Pet

meyve hakkında

Rassien

Onursal Üye
az önce kuşlarıma havuç verdim biraz yediler daha ilk kez vermeme rağmen yeterli kadar yedi birdahaki seferde elma ve portakal da vermeyi düşünüyorum haftada kaç kez vermeliyim
birde aklıma gelmişken sorayım ben mama yerine yumurta sarısı veriyorum yumurta beyazını yemiyorlar yumurta kabuğunu da yediriyorum haftada bir kez yeterli midir

Ben ne yiyorsam veriyorum hepsini yiyorlar cipsiden tut meyve sebzesine kadar bi sıkıntı çıkmadı 2 senedir. Ama dozunu ayarlıyorum tabii.

Mama içerisine beyazı da eklenebilir mama haftada en az 2 uygundur,meyve sebze yine hafta 2 veya 3 verilebilir.yeşillik haftada bir defa yeterlidir,

Ben ne yiyorsam veriyorum hepsini yiyorlar cipsiden tut meyve sebzesine kadar bi sıkıntı çıkmadı 2 senedir. Ama dozunu ayarlıyorum tabii.

ama cips gibi abur cuburlar yağlı o yüzden azıda çoğuda zarar verir illa hemen zarar vermesi lazım değil mesela organları yavaş yavaş zarar veriyor olabilir o kızartılmış yağlar bizim için bile zararlı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:27 -->-> Daha önceki mesaj 21:25 --

Mama içerisine beyazı da eklenebilir mama haftada en az 2 uygundur,meyve sebze yine hafta 2 veya 3 verilebilir.yeşillik haftada bir defa yeterlidir,

ben yeşillik vermiyorum sadece meyve veriyorum

Haftada bir defa marul verseniz de olur,ama size kalmış

1 çift yani tavsiyem yumurta içerisine kuru mama ekleyin derim,faydasını o zaman görürsünüz.

1 çift yani tavsiyem yumurta içerisine kuru mama ekleyin derim,faydasını o zaman görürsünüz.

tamam bu hafta içerisinde alayım o kuru mamadan
bir sorum daha olucaktı :D kuşlarıma hem meyve veriyorum hem avisol perşembe günleri meyve veriyorum cumartesi günleri avisol veriyorum 3- 4 damla gibi ikisini,de mi kullanıyım yoksa avisola gerek yokmu eğer gerek yoksa bitesiye kadar böyle kullansam zararı olur mu

Bence bir problem olmaz,siz mamayı ekleyin o zaman farkı görürsünüz:)

Cipsler insanı bile kansere neden oluyor kuşa nasıl veriyorsunuz.Doğasında cipsmi yiyo bunlar.Sonra kuruma olunca neden oldu diyorlar

Bence bir problem olmaz,siz mamayı ekleyin o zaman farkı görürsünüz:)

yardımlarınız içijn çok teşekkür ederim iyi akşamlar :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:47 -->-> Daha önceki mesaj 21:47 --

Cipsler insanı bile kansere neden oluyor kuşa nasıl veriyorsunuz.Doğasında cipsmi yiyo bunlar.Sonra kuruma olunca neden oldu diyorlar

birde peynir verenleride duyuyorum zararlı mıdır ayrıca normal marketlerden alınan hazır yoğurtların suyunu probiyotik olarak verebilirmiyiz ?

Marul her zaman riskli.Fazla kaçırınca ishal yapıyor.Ayrıyeten iyi yıkamazsanız tarım ilacı kuşu direk hasta edebilir.En iyisi armut,elma,mandalin,portakal gibi meyveler.İçini kesince tertemiz verin önüne dideklesin.Kuş mama yemiyorsa da bebe büskivisini parçalıyorum oyun parkının içine koyuyorum ordan yiyor.Sizde deneyin.Bunlar doğal vitamin deposu

Marul her zaman riskli.Fazla kaçırınca ishal yapıyor.Ayrıyeten iyi yıkamazsanız tarım ilacı kuşu direk hasta edebilir.En iyisi armut,elma,mandalin,portakal gibi meyveler.İçini kesince tertemiz verin önüne dideklesin.Kuş mama yemiyorsa da bebe büskivisini parçalıyorum oyun parkının içine koyuyorum ordan yiyor.Sizde deneyin.Bunlar doğal vitamin deposu

güzel bir yöntem deneyeceğim yemezse

Marulu fazla vermeyin zaten küçük bir dal yani baş parmağınız büyüklüğünde hafta bir defa yeterlidir.yoğurt suyu verilebilir,probiyotik olarak

yardımlarınız içijn çok teşekkür ederim iyi akşamlar :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:47 -->-> Daha önceki mesaj 21:47 --

birde peynir verenleride duyuyorum zararlı mıdır ayrıca normal marketlerden alınan hazır yoğurtların suyunu probiyotik olarak verebilirmiyiz ?

Valla geçen haberlerde kaşar peynirini çıra gibi yaktılar.İçinde ne varsa artık.Güvenemediniz şeyleri vermeyin kuşa.Peynir başka probiyotik başka.Yoğurtta probiyotik değil.Prebiyotiktir.Kefir içeceği direk probiyotiktir.Veya kuşlar için özel probiyotik tozlar var.Onlardan alabilirsin.

Valla geçen haberlerde kaşar peynirini çıra gibi yaktılar.İçinde ne varsa artık.Güvenemediniz şeyleri vermeyin kuşa.Peynir başka probiyotik başka.Yoğurtta probiyotik değil.Prebiyotiktir.Kefir içeceği direk probiyotiktir.Veya kuşlar için özel probiyotik tozlar var.Onlardan alabilirsin.

tamam yorumunuz için teşekkür ederim :)

Diazym 256 kullanadabilrisin.probiyotik olarak

Geri