Karadeniz Pet

Meyve ve sebzeden korkuyorlar

AtakanA.

Yeni Üye
elma uzatıyorum korkuyorlar , sebzeliklerine asıyorum yemiyorlar. Bu sebze ve meyveyi nasıl alıştıracağım. ?Çift yavru kuşum var. 3.5 4 aylık civarı.

elma uzatıyorum korkuyorlar , sebzeliklerine asıyorum yemiyorlar. Bu sebze ve meyveyi nasıl alıştıracağım. ?Çift yavru kuşum var. 3.5 4 aylık civarı.
Aynı sorunu bende çektim bir kere tattığı takdirde yemeğe başlıyor ancak ilk temas zor oluyor maalesef. Verdiğiniz sebze ve meyveyi daha küçük parçalar halinde vermeye çalışınız. Eğer kuşlarınız size alışıksa aynı ürünü başının yanına kadar gelip kendiniz yiyebilirsiniz merak edip tatmaya çalışacaktır. Açıkcası ben böyle alıştırdım. :)

Kuşlar sulu veya nemli yiyeceklere ilk dokunuşlarında tepki verip rahatsız olabilirler. Size tavsiyem örneğin marul veriyorsanız kurulayıp verin. Üzerine yem serpebilirsiniz. İlgilerini çekecektir. Boyle boyle alışırlar.

Geri