Karadeniz Pet

Mineral Blok kırmada zorlanıyor

szrgvnc

Yeni Üye
Merhabalar 3 aylık kuşum Simit için mineral blok koymuştum. Gaga taşı var mürekkep balığı kemiği ama hiç kullanmadı kullanmaması sorun mudur? Bir de mineral bloktan parça koparirken sanki zorlanıyor gibi acaba mineral blok fazla mi sert yoksa bütün mineral bloklar böyle mi ?

15283743244511024608171.jpg
kafesi şekildeki gibi

Kalamar kemiği ne zamandan beri takılı? İsterseniz arada küçük parça kalamar kemiğini ufalayıp mama içine karıştırıp o şekilde yemesini sağlayın.

Yaptığınız mamanın içine ekleyebilirsiniz: örneğin yumurta maması.

Kemiği ısrarla kafesten çıkarmayın illa ki ilgisini çekecektir.

Teşekkür ederim :) mineral blok hakkında bilgi verebilir misiniz yani parça kopartiyir ama sanki zorlanıyor gibi geliyor bana yavru olduğu için diye düşündüm ancak yavrular icin bı mineral blok var mı bilgim olmadığı için bibsey yapamadım

Mineral blokta sertlik yok normal o kıracagı kadar kırıyor ihtiyacı kadar alıyordur merak etmeyin mürekkep balığı kemiğine gelince o hayvanın devamlı tuketeceği bir sey değil vücudunda kalsiyum/fosfor minerali ihtiyacı olunca yer merak etmeyin bende bu işe ilk basladıgımda bu konudan cok sıkıntılıydım arastırmalar yapmıstım hatta kusum ilk kalamar kemiğini kemirdiğinde cocuk gibi sevinmiştim :) her sey normal merak etmeyin .

Mineral blok sık sık yemesi için değildir zaten. Daha çok gaga bilemek içindir. Siz hiç müdahale etmeyin ihtiyaç duydukça gagalayacaktır.

powermax in mineral bloğunu tavsiye ederim. hem gaga taşı vazifesi görüyor hemde içinde kalamar kemiği tozu dahil tüm mineral maddeler var. onu kullanırken ayrıca kireç taşına ve kalamar kemiğine ihtiyaç yok. ben sadece powermax mineral blok kullanıyorum. fiyatı da 2.5 tl.

Geri