Karadeniz Pet

Miniğim Hakkında Bilgi

DuyguBoncuk

Meraklı Üye
7-8 aylık yerli dişi
sağlıklı ama kalsiyum takviyesi yaparsan iyi olur derim.

Son düzenleme:
kafesinde kalamar kemiği var ara arada yumurta maması yapıyorum başka ne önerirsiniz ?

Maşallah sağlıklı bir dişi 5-6 ay civarında ilk tüy değişimini yaşıyor biraz kaşınarak geçen bir dönem (= suyuna haftanın 3 günü vitamin koyun haftada 2 gün yumurta maması yapın daha hızlı ve sağlıklı atlatmasına yardımcı olur. Maşallah mubişinize çok tatlı (=

eheh maşallah çok tatlıdır ablası doğru yapıyorum ozaman bende bu şekilde yapıyorum iki gün temiz su veriyosam bi gün vitaminli su veriyorum :)

masallah guzel bır dişi tüy dönemde cok fazla mama vermeyın daha cok serinletici yemler (yulaf) verın ortam sıcak ise banyo verın ve banyo suyuna sırke yada soda dökün

kafesinde kalamar kemiği var ara arada yumurta maması yapıyorum başka ne önerirsiniz ?

Kaynamış yumurta verebilirsin yani mamaya katmadan direk olarak..Haftada bir kere olabilir.Kafeste de kalamar kemiği olduğundan yeterlidir bence.

Mama derken soyle yapiyorum aslinda biraz havuc yada elma rendesi yulafli biskuvi yada bebe biskuvisi biraz yumurta kabugu bide ceyrek yumurtayi karistiriyorum ondan birazcik yiyo