Karadeniz Pet

miniğim için yardım !

• Konbuyu başlatan TOPRAK DENİZ
  • Başlangıç tarihi
T

TOPRAK DENİZ

Guest
dün yaklaşık 35 günlük bir erkek muhabbet kuşu aldım.Aldığımda adam kursağı dolu şuan dedi.Eve geldim akşamdan şimdiye kadar yemek yemedi ve o kursağındaki şişlikte indi boşaldı sanırım.Aç kalmasını istemiyorum elime biraz kanarya yemi aldım bakıyo ona ama yemiyo.Bişi olcak diye korkuyorum ne yapmalıyım ?

Öncelikle hayırlı olsun.Korkmuştur o şimdi , Bikaç gün fazla üstüne gitmeyin sağlık durumunda bi problem yok ise zaten acıkınca yem yiyecektir, fotoğraf koyma şansınız varsa bakılır daha iyi olur

öncelikle kuşun cok küçük yuvadan yeni atılmış ve yam kırmayı bilmiyor olabilir yemi kafesin tabanına serpin yemese geri götürün yoksa hayvan ölür . baba kuş ona yem kırmayı öretmesi lazımdı

wL8Y41.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:27 -->-> Daha önceki mesaj 13:26 --

yem kırmayı biliyomuş o yüzden aldım zaten ama adam stresten yemeyebilir dedi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:57 -->-> Daha önceki mesaj 13:27 --

cevap vericek yokmu?:(

yer degişikliğinden yemeye bilir dostum. bugun veya yarın yer merak etme ortamı ve yenı kafesini tanımaya çalişiyor.

Hiçbir sıkıntı yok kuşunuz da gayet sağlıklı görünüyor maşaallah merak etmeyin o yemini de yer suyunu da içer

yeme bir iki dokunduda biraktı sonra.yer umarım.bide cinsiyeti cinsi ve ne kadarlık oldugunu sölermisiniz ?

Yeni evine alıştığında yer o merak etmeyin ilk günler normaldir.

petshopa gıt kabuksuz yem al koy onu yesın sonra kabuklu yemden koy ve gözetle bakalım gercekten kırabılıyomu

işte petshop kanarya yemi verdi bunun içinden susam gibi olanları sec onları ver dedi bunu yiyebilir dedi yemezse mama vercem sulandırıp artık

bugunde yemesse ölürmü aç ne kadar durabilir? sürekli uyuyo bide yavru olduğu için mi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:36 -->-> Daha önceki mesaj 17:57 --

yardımcı olcak kimse yokmu?

Hocam fazla rahatsız etmeyin biraz kendi haline bırakın ama takipte olun, acıkınca yer belki ama siz farkedemezsiniz, ben sağlıklı olan hiçbir canlının önünde yiyecek bişeyi olupta açlıktan öleceğini sanmıyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:46 -->-> Daha önceki mesaj 18:44 --

Kafesin tabanında mutlaka yemi ve suyu olsun lütfen

kendi haline bıraktım yem önünde duruyo ama yemiyo işte :( neyse beklicem

Geri