Karadeniz Pet

Minik çapkın için sorular :)

• Konbuyu başlatan Sinan Özen
  • Başlangıç tarihi
S

Sinan Özen

Guest
Öncelikle herkese merhaba siteye yeni üye oldum :) ama baya bişeyler öğrendim sizlere baya bir sorum olacak :) tecrübelerinizden yararlanmak isterim bu benim kuşum ÇAPKIN :) Pazar günü aldım ama elime geliyo hiç kaçmıyor :)

84md.jpg

4ci0.jpg

1wv5.jpg

38pm.jpg

ajn9.jpg

vrlj.jpg

e57g.jpg

ewx4.jpg

Soruları sormaya başlayayım o zaman :)

1-Aldığım adam bana yaklaşık 1 aylık erkek olduğunu söyledi sizce de doğru mu?

2-Kafesinde sadece salıncak ve iç içe geçmiş zilli halka gibi bişey var bu kadar aksesuar yeterli mi? yoksa fazla bile mi?

3-Eve pazar günü geldi şu an elime falan geliyor yem yemesinde falan sorun yok ama su içtiğini hiç görmedim bi sorun var mıdır acaba?

4-Kafesine dal darı ve gaga taşı koydum yavru olduğu için bunlar sorun olur mu? yoksa dursun mu?

5-Keyfi yerinde gibi fakat hiç ötmüyor sadece arada sırada kuş sesi açınca ötüyor bu doğal mıdır? birde kuş sesinden dolayı psikolojisi bozulur dediler bundan sonra açmasam unutur psikolosi falan bozulmaz dimi?

6-Her gün kafesine elimi sokup biraz parmağımda bekletiyorum ve sürekli kelimeler tekrarlayarak onu konuşturmaya çalışıyorum :) bunlar onu bunaltır mı acaba?

7-Yeşillik versem sorun olur mu?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler :)

çok güzel kuş maşallah herşeyi doğru hiç bi sorun olmaz onunla ilgilen zaten 1-2 aya kalmaz konuşur 1 aylık erkek satan arkadaş doğru demiş yeşillik ver ama fazla verme ishal olabilir su yediği yemden alıyor arada yine içiyodur o sana denk gelmemiş olabilir kafes sanki biraz büyük yeme su yerine alıştıysa sorun olamz aslında daha tecrübeli arkadaşlarda yorum atıcaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
*yakşalk 2 aylık sağlıklı bir erkek mubiş.
*Aksesuar yeterli. Oynamadığı oyuncaklar çıkartılabilir çünkü bu sürede bolca kanat egzersizleri yaptıkları için kafes içinde engel olabilir. ( kafes düzeni ve boyuta göre problem teşkil etmeyeiblir. Ama sorunda değil )
* Çok nadir görürsünüz su içmesini ama içerler. Sıkıntı yok.
* Normal muhabbet kuşu yemi + ek besinler olabilir. Yediği sürece sıkıntı yok
* yavru olduğu için pek yeşillik yemeyecekdir. Alıştırabilirseniz güzel bir alışkanlık.

Son düzenleme:
çok güzel kuş maşallah herşeyi doğru hiç bi sorun olmaz onunla ilgilen zaten 1-2 aya kalmaz konuşur 1 aylık erkek satan arkadaş doğru demiş yeşillik ver ama fazla verme ishal olabilir su yediği yemden alıyor arada yine içiyodur o sana denk gelmemiş olabilir.

Sağolun :) peki aksesuarlar dal darı ve gaga taşı dursun mu acaba?

Ayna yok ise fazla aksesuar olmamak kaydıyla diğerleri kalabilir..Maşallah yavru güzel bir erkek..Tam eğitim yaşında bunu değerlendirin ve bian önce eğitimlere başlayın..

*yakşalk 2 aylık sağlıklı bir erkek mubiş.
*Aksesuar yeterli. Oynamadığı oyuncaklar çıkartılabilir çünkü bu sürede bolca kanat egzersizleri yaptıkları için kafes içinde engel olabilir. ( kafes düzeni ve boyuta göre problem teşkil etmeyeiblir. Ama sorunda değil )
* Çok nadir görürsünüz su içmesini ama içerler. Sıkıntı yok.
* Normal muhabbet kuşu yemi + ek besinler olabilir. Yediği sürece sıkıntı yok
* yavru olduğu için pek yeşillik yemeyecekdir. Alıştırabilirseniz güzel bir alışkanlık.

- Bu arada kafeste kraker koymayın. Sağlıklı değiller

Cevaplar için sağolun,kraker değil ama dal darı koydum sorun olur mu? Birde daha yeni 1 aylık demişti ama 2aylık olması da sorun değil sanırım

Ayna yok ise fazla aksesuar olmamak kaydıyla diğerleri kalabilir..Maşallah yavru güzel bir erkek..Tam eğitim yaşında bunu değerlendirin ve bian önce eğitimlere başlayın..

Başladım bile :) her gün yaklaşık yarım saat parmağımda falan oynuyoruz birde konuşuyoruz,Gaga taşı ve darı sorun mudur peki abi yavru için? birde dediğim gibi önceden kuş sesi açıyordum bişey olmuşmudur? olduysada bundan sonra açmasam sorun düzelir mi?

dal darı sorun olmaz. Ben genel olarak dedim. Kraket tercih etmeyin diye. Kısa sürede alışır umarım size *-*

1- 2,5 aylık erkek
2- yeterli
3- içmiştir
4- dursun
5- kuş sesinden bişey olmaz
6- bunaltmaz
7- az verin

ha 1 aylık ha 2.5 aylık merak etmeyin eğitmek için tam uygun :) konuşturabilirsinizde yeterki azimli olun :)

elinizden kaçmıyormuş zaten ve konuşturmak için ideal yaş

3 aylık alıp 5.ayında konuşturan var sürekli tekrar ve azimin yapamayacağı yok :)

onunla ne kadar çok konursan o kadar çok hoşuna gider ve o kadar çabuk konuşmaya başlar

Geri