Karadeniz Pet

Minik kusumun tuyleri

irem

Yeni Üye
Merhaba:) muhabbet kusumu alali 5 gun oldu ve muhabbet kuslari konusunda biraz bilgisizim. Kusumun gogus bolgesindeki tuylerde duzensizlik var yani bir bolgede tuyleri havada ve 15 dakikada bir butun tuylerini kasiyor ve sirkeleniyor acaba bu durumlar normal mi yoksa bit veya parazit gibi bir sey var mi? Bu arada aldigim yerde kusum icin 1 aylik dediler. Tuy dokuyor olabilir mi? Yada cok kucuk oldugu icin tuyleri mi cikiyor anlamadim cunku ayni zamanda kanatlarinin altinda da tuyleri az. Bilgi verebilirseniz cok mutlu olurum tesekkurler:)

Tuyleri cikiyordur. Bence bit ya da parazit belirtisi gormeden kesinlikle spray kullanmayin. Mamasini yemini vitaminini eksik etmeyin. Daha cok yeni, ve daha cok kucuk kusunuz. Temel kus bakim tekniklerini forumdan dikkatlice okuyun. Zaman icerisinde gozlemlerinize dayali olarak kustaki gelisimlari paylasirsaniz buradaki cok tecrubeli arkadaslar size yol gostericeklerdir. Yani uzun lafi kisasi kasinma gayet dogal bir refleksdir kus icin, asiri kasinmasi, kendisini yolmasi problemdir. Bunlar yoksa hicbir seyi dert etmeyin. Kus buyutmenin ve egitmenin vermis oldugu keyfin tadini cikarin. Saygilar

Cok tesekkur ederim:) vitamin kullanimini nasi yapicam peki?

Ben kendi uygulamamdan ornek vericek olursam: 2-3 gune bir suluktaki suyu bitmemis olsa bile tazeliyorum. Yeni su koyuyorum. haftada bir de bu koydugum suya 7-8 damla multi-vitaminlerden koyuyorum(markasi cok da onemli degil). kafasin tellerine zaman zaman elma muz salatalik takiyorum. Gidiyor geliyor bir iki tirtikliyor, biraz da onlardan vitamin aliyor olsa yeterlidir diye dusunuyorum. Forumda mama satisi yapiliyor. Ben alicam yakin zamanda. Karisim ideal tam bir mineral vitamin deposu besleyici bir mama. Tarif edildigi sekilde kullanirsaniz, yem ile birlikte tam anlamiyla saglikli bir beslenme olacaktir. Dedigim gibi duzenli ilac-vitamin-spray-balli kraker kullanimindan kacinin.

Cok tesekkur ederim biraz bilgisizim bilincli olmak icin soruyorum cok tesekkurler:)

Geri