petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

MİNİK mubişim annesinin yeni yumurtalarına bekçilik yapıyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Gülşen ÖZDEMİR tarafından 11 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    henüz 35 günlük olmadı ara ara dışarı çıkıyoruz. alınca anne dövdüğü için hiç ellemiyorum biraz bekçi gibi görünüyor :) yuvanın ağzını kapatıp babasından yem istiyor şimdilik bu sabahta kafes dibinde geziniyordu.yuvalık biraz yüksek dibe atlayıp yem kırması için braz daha zamanı var gibi ne yapayım sizce

15 dk lık uğraştan sonra tüneğe çıkabildi.

#1 Gülşen ÖZDEMİR, 11 Kasım 2015
    Son düzenleme: 11 Kasım 2015
  2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Olmuş bu artık. Kafes içinde dursun. Yumurtaları kırabilir, anneden yine dayak yiyebilir.
    Kafes tabanına yem, aspur, varsa dal darı koyabilirsin. Yediğini gördüğün an ayırırsın. Maşallah.

3. Ahmet SARUHAN

Ahmet SARUHAN New Member

Beğenileri:
    0
    ne kdr sirin boyle

4. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    aspur ve dal darım yok ama alıcam kafes dibine koysamda bişey farketmiyo tırmanıp yuvalığa giriyor yine tabana havlu peçete üzerine yem serptim ama hiç kabuk yok annesi gibi hazırcı galiba babayı sömürüyorlar.almakta istiyorum yeni yumurtalara hazırlanması lazım babanın çevik duruyo ama yoruluyordur.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:47 -->-> Daha önceki mesaj 11:46 --

tşk ederim :D birde parmağınızı uzatın şirinliğini gösteriyo size bi ısırık alarak.

#4 Gülşen ÖZDEMİR, 11 Kasım 2015
  5. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
  6. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    alıyım o zaman kendi başının çaresine baksın.hocam bide benim hiç bi yavrumun gagası siyah olmuyor nedendir. çoğu yavruda görüyorum yavruluk belirtisi olarak.

7. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Yem yediğini görmeden alma bence.
    Siyahlık çabuk geçiyor kimi yavrularda. Kuştan kuşa değişiyor.

8. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    anladım tşk ederim .birazdaha dursun o zaman.akşam alıp kontrol ederim. yiyebiliyormu diye

9. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    diger 4 yumurta yeni kulucka yumurtası mı yok sa boş mu ?

10. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Mutlaka aspur ve dal darı alın ki daha çabuk yem kırmayı öğrensin. Maşallah.

11. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    yeni kuluçka yumurtaları ilk yumurta 04.11 de geldi yarın 5. yumurta olcak yavru 25 günlük falandı YENİ YUMURTA yapmaya başladığında ilk yumurta damarlanmış çiftim zaten ilk yavrular büyüdükten sonra yuvadan atlamadan ve son yavrular küçükken yenisini yapıyorlar YUMURTALAR BOŞ OLMUYOR çiftimden ilk kuluçkaları hariç hiç full yavru alamadım ilki 5te 5 olmuştu.diğer kuluçkalar yaz sıcağında yatırdığım için bilmeden ya kurudular yada bozuldular bu yavruda tek çıktı zaten oda çarpık bacak oldu onuda düzelttik çok şükür. bu kuluçkasında takip edicem yumurtalarda sorun olup olmadığını tam anlayamadım bozulmalardan dolayı.altlarından alıyorum ama bu seferde yumurta sayısı yükseliyor.şuanda bu yavrum tek sıkıntı olmuyor dövme gibi uysal bi dişim var yumurtalardan dolayı yuvalık içinde yavruyu sevdiğimi gördüğü için 2 kere dövdü sadece sonra ellemedim .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:00 -->-> Daha önceki mesaj 16:56 --

bugun alıcam bulabilirsem bulamazsam bugün hobipetten bolca malzeme sipariş ettim :) yakında gelir.

#11 Gülşen ÖZDEMİR, 11 Kasım 2015
  12. muhabbet18

muhabbet18 New Member

Beğenileri:
    0
    Yeme alıştırmak istiyosanız kafesten dışarı çıkarın önüne biraz yem koyun muhtemelen kıracaktır kafesin içinde durunca hazırcılığa alışıyolar :)

13. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    biraz kuvvetlensin diye almadım alıcam yakında kırmayıda öğrenicek elede alışıcak :) büyüyüp konuşacakta inşallah

#13 Gülşen ÖZDEMİR, 11 Kasım 2015
  14. muhabbet18

muhabbet18 New Member

Beğenileri:
    0
    Aynen bir süre daha dursun kafeste ayırmak için acele etmeyin gelişimi açısından önemli bu

15. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Yavru mubişin babasına kusması normalmi.video ekledimde
    baba yavruyu görünce hemen doyurdu baba uçunca yavruda baba ile beraber uçtu baya yükseliyo .daha sonra babadan yem istedi aldığı yemi 2 dk sonra babaya geri kustu bu normalmi. [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] hocam bi bakarmısınız.
    https://youtu.be/_zzcGR0_jjw

16. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Maşallah ikisine de.. Kolun yorulmadı mı Gülşen? :)
    ister dişi-erkek, ister erkek erkek, ister dişi dişi, yavru olsun büyük olsun.. Muhabbet kuşlar birbirlerine yem kusarlar. Gerçi babanın beslediği yavrudan yem aldığına ilk kez şahit oluyorum ama anormal bir durum değil.
    Bu yavru kendi başına yem yer artık. Olmuş bu..

17. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    o zaman bu yavruyu dalından koparalım olmuş bu :) babasını böyle besleyince aklıma annesi geliyor acaba yuvada anneyide besliyormu diye kesin yapıyordur kafese tüneğe bıraktım yine yuvaya girdi annede dövmedi kalabalık yaşamayı seviyorlar sanırım daracık yerde :D şuan iriliği babası kadar iyi beslersem biraz daha iri olabilir.
    bu arada kolum yorulmadı :D

#17 Gülşen ÖZDEMİR, 11 Kasım 2015
  18. Anıl ATIŞ

Anıl ATIŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    27
  19. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Yine Dejavu oldum :D sanki 2. kuluçka ve yine aynı sahne yumurtayı alıp anneyi ayırsammı diyorum baba besliyor zaten.çok kararsızım .dün bu haldeydi sağlık iyi görünüyor ama 3. kuluçkaya geçmiş oluyor dinlendiricektim bu yavrular atlayınca.

20. enderundepderun

Beğenileri:
    7
    Çok sevimli güle güle besleyin.

Sayfayı Paylaş