Karadeniz Pet

MİNİK mubişim annesinin yeni yumurtalarına bekçilik yapıyor

Gülşen ÖZDEMİR

Paylaşımcı Üye
henüz 35 günlük olmadı ara ara dışarı çıkıyoruz. alınca anne dövdüğü için hiç ellemiyorum biraz bekçi gibi görünüyor :) yuvanın ağzını kapatıp babasından yem istiyor şimdilik bu sabahta kafes dibinde geziniyordu.yuvalık biraz yüksek dibe atlayıp yem kırması için braz daha zamanı var gibi ne yapayım sizce

d0rzW4.jpg

n2dV2N.jpg

15 dk lık uğraştan sonra tüneğe çıkabildi.
qR01gV.jpg

Son düzenleme:
Olmuş bu artık. Kafes içinde dursun. Yumurtaları kırabilir, anneden yine dayak yiyebilir.
Kafes tabanına yem, aspur, varsa dal darı koyabilirsin. Yediğini gördüğün an ayırırsın. Maşallah.

aspur ve dal darım yok ama alıcam kafes dibine koysamda bişey farketmiyo tırmanıp yuvalığa giriyor yine tabana havlu peçete üzerine yem serptim ama hiç kabuk yok annesi gibi hazırcı galiba babayı sömürüyorlar.almakta istiyorum yeni yumurtalara hazırlanması lazım babanın çevik duruyo ama yoruluyordur.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:47 -->-> Daha önceki mesaj 11:46 --

ne kdr sirin boyle

tşk ederim :D birde parmağınızı uzatın şirinliğini gösteriyo size bi ısırık alarak.

Son düzenleme:
Mutlaka aspur ve dal darı alın ki daha çabuk yem kırmayı öğrensin. Maşallah.

diger 4 yumurta yeni kulucka yumurtası mı yok sa boş mu ?

yeni kuluçka yumurtaları ilk yumurta 04.11 de geldi yarın 5. yumurta olcak yavru 25 günlük falandı YENİ YUMURTA yapmaya başladığında ilk yumurta damarlanmış çiftim zaten ilk yavrular büyüdükten sonra yuvadan atlamadan ve son yavrular küçükken yenisini yapıyorlar YUMURTALAR BOŞ OLMUYOR çiftimden ilk kuluçkaları hariç hiç full yavru alamadım ilki 5te 5 olmuştu.diğer kuluçkalar yaz sıcağında yatırdığım için bilmeden ya kurudular yada bozuldular bu yavruda tek çıktı zaten oda çarpık bacak oldu onuda düzelttik çok şükür. bu kuluçkasında takip edicem yumurtalarda sorun olup olmadığını tam anlayamadım bozulmalardan dolayı.altlarından alıyorum ama bu seferde yumurta sayısı yükseliyor.şuanda bu yavrum tek sıkıntı olmuyor dövme gibi uysal bi dişim var yumurtalardan dolayı yuvalık içinde yavruyu sevdiğimi gördüğü için 2 kere dövdü sadece sonra ellemedim .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:00 -->-> Daha önceki mesaj 16:56 --

Mutlaka aspur ve dal darı alın ki daha çabuk yem kırmayı öğrensin. Maşallah.

bugun alıcam bulabilirsem bulamazsam bugün hobipetten bolca malzeme sipariş ettim :) yakında gelir.

Son düzenleme:
Yeme alıştırmak istiyosanız kafesten dışarı çıkarın önüne biraz yem koyun muhtemelen kıracaktır kafesin içinde durunca hazırcılığa alışıyolar :)

Yeme alıştırmak istiyosanız kafesten dışarı çıkarın önüne biraz yem koyun muhtemelen kıracaktır kafesin içinde durunca hazırcılığa alışıyolar :)

biraz kuvvetlensin diye almadım alıcam yakında kırmayıda öğrenicek elede alışıcak :) büyüyüp konuşacakta inşallah

Son düzenleme:
Aynen bir süre daha dursun kafeste ayırmak için acele etmeyin gelişimi açısından önemli bu

Yavru mubişin babasına kusması normalmi.video ekledimde
baba yavruyu görünce hemen doyurdu baba uçunca yavruda baba ile beraber uçtu baya yükseliyo .daha sonra babadan yem istedi aldığı yemi 2 dk sonra babaya geri kustu bu normalmi. [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] hocam bi bakarmısınız.
https://youtu.be/_zzcGR0_jjw

Maşallah ikisine de.. Kolun yorulmadı mı Gülşen? :)
ister dişi-erkek, ister erkek erkek, ister dişi dişi, yavru olsun büyük olsun.. Muhabbet kuşlar birbirlerine yem kusarlar. Gerçi babanın beslediği yavrudan yem aldığına ilk kez şahit oluyorum ama anormal bir durum değil.
Bu yavru kendi başına yem yer artık. Olmuş bu..

Maşallah ikisine de.. Kolun yorulmadı mı Gülşen? :)
ister dişi-erkek, ister erkek erkek, ister dişi dişi, yavru olsun büyük olsun.. Muhabbet kuşlar birbirlerine yem kusarlar. Gerçi babanın beslediği yavrudan yem aldığına ilk kez şahit oluyorum ama anormal bir durum değil.
Bu yavru kendi başına yem yer artık. Olmuş bu..

o zaman bu yavruyu dalından koparalım olmuş bu :) babasını böyle besleyince aklıma annesi geliyor acaba yuvada anneyide besliyormu diye kesin yapıyordur kafese tüneğe bıraktım yine yuvaya girdi annede dövmedi kalabalık yaşamayı seviyorlar sanırım daracık yerde :D şuan iriliği babası kadar iyi beslersem biraz daha iri olabilir.
bu arada kolum yorulmadı :D

Son düzenleme:
Yine Dejavu oldum :D sanki 2. kuluçka ve yine aynı sahne yumurtayı alıp anneyi ayırsammı diyorum baba besliyor zaten.çok kararsızım .dün bu haldeydi sağlık iyi görünüyor ama 3. kuluçkaya geçmiş oluyor dinlendiricektim bu yavrular atlayınca.

65YgnN.jpg

8DE4X1.jpg

orzDBk.jpg

Çok sevimli güle güle besleyin.

Geri