Karadeniz Pet

Minik Serçe Buldum yardım edin

• Konbuyu başlatan Ahmet Aslan
  • Başlangıç tarihi
A

Ahmet Aslan

Guest
sabah kalktım ekmek almaya tak bide ne göreyim yerde civciv serçe karışımı bir şey civciv dediğime bakmayın yürüyüşü aynı civciv yoksa minik küçük bir serçe.
Beni görünce korktu tabi pıt pıt pıt kaçmaya başladı bizim mahallenin kedileride meşhur bayağı bi kilolu bildiğiniz garfield yazık günah heba olmasın dedim hafiften peşine düştüm köşeye getirdim zaten uçamıyor daha mini minacık kanatları var ama aynı civ civ gibi zıplıyor uçmya çalışıyor.
Hal durum böyle olunca evdeki boş kafesin içersine koydum içersine pınar şaşal arıtılmış su ve suyun yanında ayrı kapta bulgur ve ıslatılmış ekmek verdim.
gerçi yemiyor köşesine çekilmiş duruyor . en son şırınga alıp agzına ben su verecem yemek verecem fakat minacık serçe bulgur ekmek yermi ?
şırınga ilemi beslemeliyim.?
Petshop lardan acaba vitaminli su felen oluyor ondan alsamı?
tecrübesi olan varmı acaba bu konuda?
not: niyetim 1-2 hafta kafeste elimle besleyip yine doğasına salmak fakat o güne kadar iyi beslenmesi lazım çünkü uçamıyor.

http://i.hizliresim.com/nP6a4V.jpg
http://i.hizliresim.com/ZNBaPG.jpg
http://i.hizliresim.com/b8Xaob.jpg

Şimdi arkadaşlar agzını altan tutup zor mor açtım enjektörün yarısından daha az suyu agzına verdimde.
fakat bogulma ihtimali yok değilmi su verirken boru direk agzının içine koyup öyle veriyorum.

su içirirken üstünü biraz ıslattım.
şuan bolkona koymuşum fakat anası giller babası giller sülalesi bizim balkona toplanmış.

ayrıca 2-3 defa kakasını yapmış kafesin içersine .
şimdi suyunu içti hem ekmek hem bulgur kabın içinde var ıslatılmış ama yememiş galiba acaba ekmeğide agzını zorla açıp öyle mi yedirmeliyim?

Sağlıklıysa kafesi balkona koy annesi alır yoksa sende yaşamaz birde o tombulluk su toplama ise patlatmazsan ölüyor

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Benimde başıma gelmişti ama ne yazıkki sadece sinek yiyordu işiniz zor ben azını açıp öyle yediremezdimde inşallah bakabilirsiniz

Anladığım kadarıyla sadece ekmeği ıslatıp vermişsiniz bir kaba ne kadar bulgur koyduysanız o kadarda ılık su koyup şişmesini bekleyin öyle verin aksi taktirde kuru bulguru yer vede o bulgur kursağında şişip boğularak ölmesine sebep olabilir kuşun.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:21 -->-> Daha önceki mesaj 17:20 --

Hero Baby meyveli mamalar var onlardanda yedirebilirsiniz şırıngayla.

Sülalesi geldiyse kafesin kapisini acin alir onlar. :D

Nokia 3310 ile gönderildi.

Anladığım kadarıyla sadece ekmeği ıslatıp vermişsiniz bir kaba ne kadar bulgur koyduysanız o kadarda ılık su koyup şişmesini bekleyin öyle verin aksi taktirde kuru bulguru yer vede o bulgur kursağında şişip boğularak ölmesine sebep olabilir kuşun.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:21 -->-> Daha önceki mesaj 17:20 --

Hero Baby meyveli mamalar var onlardanda yedirebilirsiniz şırıngayla.

Üstadım bulguru şimdi sıcak suda az piişirip öyle verecem.
ayrıca süt agzına versem içermi acaba?.
günde kaç defa beslemek lazım?
kuşa eğzersiz yaptırayımı? kantları geliştirmesi için??
uçmaya çalışıyor çünkü kanat çırpıyor ama hiç havalanamıyor

Üstadım bulguru şimdi sıcak suda az piişirip öyle verecem.
ayrıca süt agzına versem içermi acaba?.
günde kaç defa beslemek lazım?
kuşa eğzersiz yaptırayımı? kantları geliştirmesi için??
uçmaya çalışıyor çünkü kanat çırpıyor ama hiç havalanamıyor

Süt vermeyin ölmesine sebep olabilir çok zararlı kuşlar için diye biliyorum. Günde 3-5 defa besleyin bugün egzersiz yaptırmayın korkuyodur çünkü baya yarın denersiniz. 1-2 gün besleyin bu şekil sonra bırakın gitsin.

Geri