Karadeniz Pet

Minnacık yumurta :( ACİL CEVAP BEKLİYORUM

Mustafa KIRLI

Meraklı Üye
Şuan o kadar üzgünüm ki umutlanmıştık yumurta var diye daha demin dişi nefes nefese kalmış yumurtladı heralde dedim baktım bu küçücük şey çıkmış ışığa tuttum içinde hiç bir şey yok sarısı bile.Bu nedir böyle şuan hayal kırıklığına uğradım.Bir de vitamin eksikliği felan değil bu her gün yumurta maması yediler her gün suyunu değiştirdim neden böyle oldu ?
kBWR0v.jpg

Kuluçkaya yattıktan 5-6 gün sonra belli olur dolu olup olmadığı.Yerine koyun yumurtayı kuşunuz yumurtlamış işte ilk defa muhabbet kuşu yumurtası gördüyseniz küçük gelebilir gözünüze.

Yuvaya koydum geri ama bezelye tanesi kadar bir şey tamam küçük olduğunu biliyorum ama bu kadar küçük değil galiba ?

kalamarı eksik etmeyin kafesinden. bazıları ufak yumurtluyor bazıları bıldırcın kadar. yapabilecek bir şey yok ona ilk yumurtası ise olabilir.

Son düzenleme:
Anladım ilk yumurtası İNŞALLAH normale döner.Peki sizce yumutlamaya devam eder mi ?

ilk yumurtası ise normal. zaten doğalı da o . şimdi detaylı anlatmayayım. alışıyor daha iri yumurta yapmaya. bilmiyorum tavuk beslediniz mi genellikle onlarda da ilk yumurtalar ufaktır.

Siz bu kuşlarla böyle üstüne düşerseniz o yumurtalardan yavru çıkması ve yavruların sağ salim büyümesi beni çok ciddi şaşırtır eğer böyle devam edip kuşlarla ilgilenirseniz dişi erkeği öldürme gibi bi tehlikesi var siz sadece yemini suyunu verin 2-3 günde mama verin bulundu yerde sessiz ve sakin olsun ki kuşlar çiftleşsin böylece yumurtalar dolu çıksın yoksa ilk kuluçkada hüsran yaşıcaksınız kuş sizin yüzünüzden kuluçkayı da sonlandırabilir. bu arada kuluçkadaki dişi asabi olur.

Siz bu kuşlarla böyle üstüne düşerseniz o yumurtalardan yavru çıkması ve yavruların sağ salim büyümesi beni çok ciddi şaşırtır eğer böyle devam edip kuşlarla ilgilenirseniz dişi erkeği öldürme gibi bi tehlikesi var siz sadece yemini suyunu verin 2-3 günde mama verin bulundu yerde sessiz ve sakin olsun ki kuşlar çiftleşsin böylece yumurtalar dolu çıksın yoksa ilk kuluçkada hüsran yaşıcaksınız kuş sizin yüzünüzden kuluçkayı da sonlandırabilir. bu arada kuluçkadaki dişi asabi olur.[/QUOTE Neden böyle dediniz şaşırdım açıkçası ? Kuşları rahatsız ettiğimi kim söyledi yem verirken bile çekinerek dikkat ederek veriyorum ben.Yumurtayı da kafese yumurtlamış kuşum yoksa herhangi bir müdahalede de bulunmazdım.Yani kuşlar herhangi bir rahatsızlık görmüyor rahat olun.Saygılarımla..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:48 -->-> Daha önceki mesaj 17:43 --

Siz bu kuşlarla böyle üstüne düşerseniz o yumurtalardan yavru çıkması ve yavruların sağ salim büyümesi beni çok ciddi şaşırtır eğer böyle devam edip kuşlarla ilgilenirseniz dişi erkeği öldürme gibi bi tehlikesi var siz sadece yemini suyunu verin 2-3 günde mama verin bulundu yerde sessiz ve sakin olsun ki kuşlar çiftleşsin böylece yumurtalar dolu çıksın yoksa ilk kuluçkada hüsran yaşıcaksınız kuş sizin yüzünüzden kuluçkayı da sonlandırabilir. bu arada kuluçkadaki dişi asabi olur.

Neden böyle dediniz şaşırdım açıkçası ? Kuşları rahatsız ettiğimi kim söyledi yem verirken bile çekinerek dikkat ederek veriyorum ben.Yumurtayı da kafese yumurtlamış kuşum yoksa herhangi bir müdahalede de bulunmazdım.Yani kuşlar herhangi bir rahatsızlık görmüyor rahat olun.Saygılarımla..

Son düzenleme:
pardon bu sabahki olaylardan bayağı sinirlerim üstümde sizi kırdıysam affola. Dediğim şekilde çok fazla insan gördüm sırf kuşların üstüne düştüğü için hüzünlenen sizin de böyle duruma düşmemeniz için demiştim.

Önemli değil.Dediğiniz gibi rahatsız eden insanlar var en azından mesaj onlara ulaşmıştır.Bu konuda bilinçliyim Allah'a şükür.Sadece dişide bir sorun vardır diye korktum bu da normalmiş.Hayırlı akşamlar.

Hayatınızda Hiç Muhabbet yumurtası gördünüz mü ? Resim olarak değil resimde büyük çıkıyor çünkü. İlk çiftim yumurtladığında bende şaşırdım çok küçük geldi gözümde :) Ben tavuk yumurtası kadar yumurtlıcak sanıyordum :D :D size de benim gibi olmuş olabilir mi çünkü normalde jumbolar hariç onlar biraz daha büyük yapar yerli vs küçük kuş olduğu için küçük oluyor.

Kendi kuşlarım ilk defa yumurtluyor ama başka kuşlarda gördüm.Yani benimki fasulye tanesi kadar.Normalde zeytin gibi bir şey oluyor. :) Anca böyle şeylerle karşılaştırıyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:44 -->-> Daha önceki mesaj 19:44 --

Yani bir tavuk yumurtası kadar olmadığını biliyorum :D :)

ilk yumurtası olduğu için olmuştur eğer sonraki yumurtalarda öyle olursa mamasına yumurtayı haşladıktan sonra yumurtanın kabuklarını atmayın havanla toz haline getirip mamaya katın fazla kaçırmayın 1 çay kaşığı yeterli yada yarım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:47 -->-> Daha önceki mesaj 19:47 --

Ben Tavuk yumurtası kadar bekliyordum ya hala gülüyorum ya :D :D

kardeş sen yerine koy bence yumurtayı belli olmaz kuş çıkabilir

Son düzenleme:
Geri