petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Minnacık yumurta :( ACİL CEVAP BEKLİYORUM

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mustafa KIRLI tarafından 19 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. Mustafa KIRLI

Beğenileri:
    4
    Şuan o kadar üzgünüm ki umutlanmıştık yumurta var diye daha demin dişi nefes nefese kalmış yumurtladı heralde dedim baktım bu küçücük şey çıkmış ışığa tuttum içinde hiç bir şey yok sarısı bile.Bu nedir böyle şuan hayal kırıklığına uğradım.Bir de vitamin eksikliği felan değil bu her gün yumurta maması yediler her gün suyunu değiştirdim neden böyle oldu ? [​IMG]

2. NeDemekŞakir

NeDemekŞakir New Member

Beğenileri:
    0
    Kuluçkaya yattıktan 5-6 gün sonra belli olur dolu olup olmadığı.Yerine koyun yumurtayı kuşunuz yumurtlamış işte ilk defa muhabbet kuşu yumurtası gördüyseniz küçük gelebilir gözünüze.

3. Mustafa KIRLI

Beğenileri:
    4
    Yuvaya koydum geri ama bezelye tanesi kadar bir şey tamam küçük olduğunu biliyorum ama bu kadar küçük değil galiba ?

4. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    kalamarı eksik etmeyin kafesinden. bazıları ufak yumurtluyor bazıları bıldırcın kadar. yapabilecek bir şey yok ona ilk yumurtası ise olabilir.

#4 AliismailERTAŞ, 19 Mart 2016
    Son düzenleme: 19 Mart 2016
  5. Mustafa KIRLI

Beğenileri:
    4
    Anladım ilk yumurtası İNŞALLAH normale döner.Peki sizce yumutlamaya devam eder mi ?

6. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    ilk yumurtası ise normal. zaten doğalı da o . şimdi detaylı anlatmayayım. alışıyor daha iri yumurta yapmaya. bilmiyorum tavuk beslediniz mi genellikle onlarda da ilk yumurtalar ufaktır.

7. Yavuz GEREKLİOĞLU

Yavuz GEREKLİOĞLU Active Member

Beğenileri:
    0
    İki gün de bir yumurtluyorlar,muhtemelen yumurtlayacaktır.

8. Mustafa KIRLI

Beğenileri:
    4
    Teşekkürler bilgi için. İyi günler.

9. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    Siz bu kuşlarla böyle üstüne düşerseniz o yumurtalardan yavru çıkması ve yavruların sağ salim büyümesi beni çok ciddi şaşırtır eğer böyle devam edip kuşlarla ilgilenirseniz dişi erkeği öldürme gibi bi tehlikesi var siz sadece yemini suyunu verin 2-3 günde mama verin bulundu yerde sessiz ve sakin olsun ki kuşlar çiftleşsin böylece yumurtalar dolu çıksın yoksa ilk kuluçkada hüsran yaşıcaksınız kuş sizin yüzünüzden kuluçkayı da sonlandırabilir. bu arada kuluçkadaki dişi asabi olur.

10. Mustafa KIRLI

Beğenileri:
    4

#10 Mustafa KIRLI, 19 Mart 2016
  11. Resul OZYAMAN

Altın Üye

Beğenileri:
    9
    pardon bu sabahki olaylardan bayağı sinirlerim üstümde sizi kırdıysam affola. Dediğim şekilde çok fazla insan gördüm sırf kuşların üstüne düştüğü için hüzünlenen sizin de böyle duruma düşmemeniz için demiştim.

12. Mustafa KIRLI

Beğenileri:
    4
    Önemli değil.Dediğiniz gibi rahatsız eden insanlar var en azından mesaj onlara ulaşmıştır.Bu konuda bilinçliyim Allah'a şükür.Sadece dişide bir sorun vardır diye korktum bu da normalmiş.Hayırlı akşamlar.

13. Resul OZYAMAN

Altın Üye

Beğenileri:
    9
    Hayatınızda Hiç Muhabbet yumurtası gördünüz mü ? Resim olarak değil resimde büyük çıkıyor çünkü. İlk çiftim yumurtladığında bende şaşırdım çok küçük geldi gözümde :) Ben tavuk yumurtası kadar yumurtlıcak sanıyordum :D :D size de benim gibi olmuş olabilir mi çünkü normalde jumbolar hariç onlar biraz daha büyük yapar yerli vs küçük kuş olduğu için küçük oluyor.

14. Mustafa KIRLI

Beğenileri:
    4
    Kendi kuşlarım ilk defa yumurtluyor ama başka kuşlarda gördüm.Yani benimki fasulye tanesi kadar.Normalde zeytin gibi bir şey oluyor. :) Anca böyle şeylerle karşılaştırıyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:44 -->-> Daha önceki mesaj 19:44 --

Yani bir tavuk yumurtası kadar olmadığını biliyorum :D :)

15. Resul OZYAMAN

Altın Üye

Beğenileri:
    9
    ilk yumurtası olduğu için olmuştur eğer sonraki yumurtalarda öyle olursa mamasına yumurtayı haşladıktan sonra yumurtanın kabuklarını atmayın havanla toz haline getirip mamaya katın fazla kaçırmayın 1 çay kaşığı yeterli yada yarım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:47 -->-> Daha önceki mesaj 19:47 --

Ben Tavuk yumurtası kadar bekliyordum ya hala gülüyorum ya :D :D

16. Mustafa KIRLI

Beğenileri:
    4
    Tamam sağolun.Tekrar iyi akşamlar.

17. abtmusic

abtmusic Member

Beğenileri:
    0
    kardeş sen yerine koy bence yumurtayı belli olmaz kuş çıkabilir

#17 abtmusic, 19 Mart 2016
  18. Mustafa KIRLI

Beğenileri:
    4
    Koydum tabii İnşallah sizin kuluçka da benimki de iyi geçer. :)

19. abtmusic

abtmusic Member

Beğenileri:
    0
    inşallah hocam :)

Sayfayı Paylaş