Karadeniz Pet

Minnoş kusuyor

nefertitiy

Yeni Üye
Merhaba, sitenize yeni üye oldum. Keşke daha önce üye olsaymışım. Sonrunuma gelince;

-2 yaşında erkek bir muhabbet kuşum var. Aşırı evcil, resmen çocuk gibi ne desem yapıyor. Pyunlar bile oynuyoruz. 3 seferdir yanıma gelip kustu. İlk kusmasında köpüğümsü ve sümüksü kıvamda kustu. Dün akşam da yanıma gelip kustu, hatta kusarken benden güç alıyormuş gibi hissettim, kusması 5 dk sürüyor, kustuktan sonra parmağıma elime kafasını sürtüyor temizlenmek için. Dünki kusmasında sümüksü kıvamda beyaz sıvı ile birlikte yem de kustu. Yemini değiştirdim. Bonnie kullanıyordum vitakraft aldım ona, kum da kullanıyorum.

Neyse bu kusmalarından sonra daha az konuşuyor, daha az oyun oynuyor, kafesindeki uyku süresi de arttı. Kabarık duruyor genelde.

Kuşçulara sordum, dişi istiyor o dediler. Ben pek inanmadım, çünkü bir sorunu olmasa en azından kustuktan sonraki günlerde eski neşesi devam ederdi diye düşündüm.

Anadolu yakasında muhabbet kuşundan anlayan veteriner var mı ? Kuşumdaki problem sizce ne olabilir? Çok üzülüyorum :S

İlginize teşekkür ederim şimdiden

Bence de dişi İstiyor kur yapıyor belli ki

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Bence de dişi İstiyor kur yapıyor belli ki

ama eski neşesi yok ve durgun duruyor, hasta olma ihtimali yok mu sizce?

ne bilim eskiden işten gelince tepemden inmezdi, parmaklarımla oynardı, şimdi 15 20 dk gelip oynayıp kafesine dönüyor.

diğer taraftan da yanıma gelip kusması da kur yapıyor gibi geliyor.

Bir dişi kuş mu alsam acaba, ozaman da bana bakmaz.

Valla çok zor kuş beslemek , insan acayip bağlanıyor.

Ama eşi olması onun da hakkı öyle düşünün bir de. Size bakıp bakmaması ise kuşun yapısına bağlı hem eşiyle hem sizle de ilgilenebilir.

Ama eşi olması onun da hakkı öyle düşünün bir de. Size bakıp bakmaması ise kuşun yapısına bağlı hem eşiyle hem sizle de ilgilenebilir.

peki 1 yıllık mı alsam? bir de direk yeni kuşu kafesine mi koysam ilk gün?

Sizin kuştan küçük olsun yaşı yavru da olmasın 1 yaş ideal olur. Kendi seçme imkanı varsa daha iyi olur yoksa eğer Birbirlerini görecek şekilde ayrı kafeslerde dursunlar 2-3 gün sonra dişiyi erkeğin yanına atın.

Sizin kuştan küçük olsun yaşı yavru da olmasın 1 yaş ideal olur. Kendi seçme imkanı varsa daha iyi olur yoksa eğer Birbirlerini görecek şekilde ayrı kafeslerde dursunlar 2-3 gün sonra dişiyi erkeğin yanına atın.

kendi seçme imkanı var derken? :D nasıl olacak o? :D

3-4 tane dişinin içine atacaksınız biriyle ilgilenecektir öpüşme falan olacaktır böylece eşini kendi seçmiş olacak kuşunuz

bence bu konu o kadarda basit deyi benimde kuşum aynı böyleydi sürekli sıvı kusuyordu ve ekşimsi kokuyordu sonra garip ama sonra felç oldu öldü bi araştırın derim

bence bu konu o kadarda basit deyi benimde kuşum aynı böyleydi sürekli sıvı kusuyordu ve ekşimsi kokuyordu sonra garip ama sonra felç oldu öldü bi araştırın derim

Şuan canlı canlı takılıyor yanıma uçup geldi, inşallah kötü olmaz sonu, acaba yarın gidip bir dişi mi alsam? hem değişiklik olur onun için de bizim için de. İstanbul'da adam akıllı muhabbet kuşundan anlayan veteriner yok. Hangi veterinere sorsam şu olabilir bu olabilir diyorlar. Napacağımı şaşırdım. En azından şimdilik yem değişikliğine gittik, biraz da kumunu arttırdık, yarın kafamıza eserse gidip bir dişi alacağız. :(:confused::confused::confused::confused::confused:

Kur yaptığını başını salladığını söylüyor arkadaş sizin kuşun böyle bir durumu mu vardı da felç oldu ? Ben arkadaşın dediğine göre yorum yaptım. İsterse veterinere götürsün.

Bizimki kusarken kafasını yukarı aşağı sallıyor ki kusmuğu fırlatsın tarzında. zaten kafayı sallayınca salyası kafasına bulaşıyor, onu da temizlemek için kafasını koluma sürtüyor.

Anadolu yakasında kuştan anlayan veteriner tavsiye edermisiniz?:confused:

ben sadece benim kuşumun başına geleni söyledim ama benimki hiç yem kusmuyodu sıvı kusuyodu sonra ayaklari tutmamaya başladı sonra öldü haksızlık varmı sizinkinde aslında o ani videoya cekseniz konu netlesir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:19 -->-> Daha önceki mesaj 21:18 --

halsizlik demek istedim

ben sadece benim kuşumun başına geleni söyledim ama benimki hiç yem kusmuyodu sıvı kusuyodu sonra ayaklari tutmamaya başladı sonra öldü haksızlık varmı sizinkinde aslında o ani videoya cekseniz konu netlesir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:19 -->-> Daha önceki mesaj 21:18 --

halsizlik demek istedim

Birdahakine kusarsa muhakkak videoya çekeceğim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:51 -->-> Daha önceki mesaj 11:42 --

Birdahakine kusarsa muhakkak videoya çekeceğim.

2 gün önce dişi kuş alıp yanına attım, neyse ki aldığım dişi de 2 yıllık ve eğitimliydi, hatta dün 1. gün olmasına rağmen kafesi açtım, 2 si odada dolandılar. üstümüze kondular, ben yeni alınan kuştan hiç ümitli değildim tam tersi çıktı.

Şimdi erkeğin neşesi yerine geldi ama bundan sonrasını gözlemleyip yazacağım size.

Şimdi dişinin peşinden resmen koşuyor bukadar olmaz :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:57 -->-> Daha önceki mesaj 14:51 --

Erkek kuşumuz 1 sene gençleşti resmen dişiden sonra, daha canlı, daha istekli. Ben bukadar çabuk birbirlerine alışacaklarını hiç tahmin etmezdim. 3 gün oldugagalarını değdiriyorlar, bizimki dişinin arkasına geçip gagası ile kanatlarına dokunuyor, bugün de kafesin altına inmişler orda takılıyorlarmış anlamadım.

Son düzenleme:
Eş istiyor eşş :DD

Merhaba resimler aşağıdadır, minnoşlar burada :D

DSC08949_Medium.jpg

DSC08950_Medium.jpg

DSC08952_Medium.jpg

DSC08955_Medium.jpg

DSC08960_Medium.jpg

DSC08961_Medium.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:38 -->-> Daha önceki mesaj 21:37 --

Arkadaşlar dişi hamile değil dimi? Folluk da koydum her ihtimale karşı kafese akşam vakti.

[MENTION=9860]nefertitiy[/MENTION] maşallah çok tatlılar ama bişey demek istiyorum.Kafes sanki biraz küçük kalmış gibi.İçindeki oyuncakları çıkarmanız daha güzel olacaktır bence

Son düzenleme:
Hocam ikiside kızışmış yuvalık takarsanız yakında küçük minnoşlarada sahip olabilirsiniz :) bide arkadaşların dediği gibi oyuncakları çıkarın ki minnoşlar rahat etsinler:)) güzel yavrularınız olur inşallah

Geri