Karadeniz Pet

Misafirimiz Karga yavrusu :)

g0rky06

Onursal Üye
Sabah iş yerinin bahçesinde yürürken buldum kedi kapmasın diye kutuya koydum odaya getirdim ama napacam ben bunu bilemedim :S
20140602_083509.jpg

Kargalarda müthiş bir hafıza vardır ve müthiş intikam duygularına sahiptirler. Eğer annesi sizin yavrusunu götürdüğünüzü görmüşse mutlaka peşinize düşer ve size zarar vermek ister. Bittecrübe sabit.

Bence hem yavru hem de kendiniz için yapacağınız en mantıklı şey yavruyu çatıya veya kedilerin ulaşamayacağı yüksek bir yere koyup annenin gelip almasını ummaktır.

Son düzenleme:
Kargalarda müthiş bir hafıza vardır ve müthiş intikam duygularına sahiptirler. Eğer annesi sizin yavrusunu götürdüğünüzü görmüşse mutlaka peşinize düşer ve size zarar vermek ister. Bittecrübe sabit.

Bence hem yavru hem de kendiniz için yapacağınız en mantıklı şey yavruyu çatıya veya kedilerin ulaşamayacağı yüksek bir yere koyup annenin gelip almasını ummaktır.

valla öyle yapcam artık yoksa bakılmaz :D

kargalarda müthiş hafıza nın yanında inanılmaz sadakatta vardır lakin muhabbet kuşlarından uzak tut bu kargayı bıraktığın an itibari ile ne yazık ki öleceğini bilmen lazım bunu tcrübemle aktarmalıyım dış baskılar sonucu yavru bir kargayı bıraktım ve 2 gün sonra aynı yede ölüsü vardı.
uçmayı ve beslenmeyi öğrenene kadar müsait bi yerin varsa bakabilirsin .

kargalarda müthiş hafıza nın yanında inanılmaz sadakatta vardır lakin muhabbet kuşlarından uzak tut bu kargayı bıraktığın an itibari ile ne yazık ki öleceğini bilmen lazım bunu tcrübemle aktarmalıyım dış baskılar sonucu yavru bir kargayı bıraktım ve 2 gün sonra aynı yede ölüsü vardı.
uçmayı ve beslenmeyi öğrenene kadar müsait bi yerin varsa bakabilirsin .

ölecek gibi buda mecbur bıraktım yapacak bişey yok doganın kanunu annesi bulursa biran önce kurtulur

tabi o açıdan bakarsan doğru . vicdani açıdan hepimiz hayvan sever olduğumuz için biraz burukluk oluyor . ama bütün yavru kargalar yaşa sa idi ortalık kargadan geçilmezdi bide bunların 100 küsür sene yaşadığını düşün ohooooo

Yolda bende bulmusmus bir kac hafta once arabalar ezmesin diye kenara alicaktim dokunmaz olaydim kendimi zor attim eve.aşiret herhalde bunlar :D

gecen yıl yuvasından bahçeye düşen bir karga yavrusunu anne baba akrabaları kuzenleri artık sülalesi tam 3 hafta ne kedi ne köpek ne insan yaklaştırdırlar resmen mermi gibi çakıyolar eger akabalarından biri seni görmüşse emin ol seni tanıyacaktır. :) bulundugun yeri terk etmene bile sebeb olabilir psikolojik olarak :))

Fatih bey söylemiş aynen ben de diyecektim kargalar birbirlerine yüzlerini tarif edebiliyorlar eğer bir akrabası görmüşse bu tüm kargalara yayılabiliyor ve eğer yayılmışsa tüm kargalar dalar abi sana :)

Ahaha gorky mafyanın eline düşmüş, gobeller üşüşecek.
O kargaların hepsinin gözlerinden öpüyorum, sen benimle uğraşır mısın hah işte ilahi adalet :D

Fatih bey söylemiş aynen ben de diyecektim kargalar birbirlerine yüzlerini tarif edebiliyorlar eğer bir akrabası görmüşse bu tüm kargalara yayılabiliyor ve eğer yayılmışsa tüm kargalar dalar abi sana :)

kargalar filmi aklıma geldi :)

kargalar filmi aklıma geldi :)

o flimdekil kargalar italyan mafyasnı örnek almışlar :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:23 -->-> Daha önceki mesaj 16:55 --

VALLA KARDEŞ SENİ ALLAH KORUMUUŞ ..
bende böyle bir yavru kargayı marketten gelirken gördüm hastamıydı neydi aliyim biraz seveyim dedim :D eve götürdüm hay götürmez olaydım
anası görmüş galiba aşiret gibi toplandılar bizim evin önnüe dışarı cıksam direk dalıyo bildiğin bir tane geçirip geri uçuyolr..
kargayı bıraktım falan ama hala arada bir görüyorum buralarda onları ..

başka bir rivayete göre , mesela senin dedenin dedesi bir kargaya yamuk yaparsa
senin onun kanından olduğnu anlıyolarmış nasıl anlıyolar bbilmiyorm heralde inanmamak gerek böyle şeylere

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:23 -->-> Daha önceki mesaj 16:55 --

bende böyle bir yavru kargayı marketten gelirken gördüm hastamıydı neydi aliyim biraz seveyim dedim :D eve götürdüm hay götürmez olaydım
anası görmüş galiba aşiret gibi toplandılar bizim evin önnüe dışarı cıksam direk dalıyo bildiğin bir tane geçirip geri uçuyolr..

senin onun kanından olduğnu anlıyolarmış nasıl anlıyolar bbilmiyorm heralde inanmamak gerek böyle şeylere

Ak1ll1 ol, kargaya bula_ma!

yazı küçük ama okunabilir.

O kargaların hepsinin gözlerinden öpüyorum, sen benimle uğraşır mısın hah işte ilahi adalet :D

sen varya sen :)

aradan 2 gun gecti sanırım ucuz yırttım hahaha :D

Belki şuan aşireti topluyodur :cool: ;)

Nokia 3310 ile gönderildi.

Ballı kraker avcısından karga avcılıgına terfi ederim işte ozaman:cool: :)

senin olayından sonra. bugün kavşakta karga sürüsü gördüm kırmızı ışıkta geçtim durmadım bile . ne malum burada karga düşmanlığı yapılıyor diye bizede saldırmayacakları hisli hayvan sonuçta :)

Bugün kargalara bir haller oldu galiba. Az önce tv de düşen karga yavrusunu gösterdiler. Bende Tunalı ve Kızılay'da ağaç dibinde korkudan sinmiş 2 karga yavrusu gördüm. Ahali elleme anası-babası saldırır o çıkar yuvasına dediği için de birşey yapamadım. Hayırdır kargalar isyan mı ediyor? :)

Geri