Karadeniz Pet

Mısır granüllü temızlıgını ne kadar sürelerle yapıyorsunuz?

Cihan UYĞUR

Onursal Üye
Merhaba arkadaşlar kafes tabanına Mısır granüllü kullananlar taban temızlıgını ne kadar sure ıle yapıyor?

Ben şu an bentonit kullanıyorum ama mısır granülü kullandığım da; kuş sayısına göre ayda veya birbuçuk ayda bir tamamen döküp yenisini seriyorum bunun haricinde gün aşırı pislenen yerleri kürekle alıp üstüne yenisini döküyorum.

Ben şu an bentonit kullanıyorum ama mısır granülü kullandığım da; kuş sayısına göre ayda veya birbuçuk ayda bir tamamen döküp yenisini seriyorum bunun haricinde gün aşırı pislenen yerleri kürekle alıp üstüne yenisini döküyorum.

Haftada bir eliyorum, 1,5-2 ayda bir değiştiriyorum.

Bende 15 günde bır komple degısıyorum olmazsa bende eleme yapıp temız uzerıne ekleme yapayım.

Son düzenleme:
Ben sanibird kullaniorum haftada 1 elekten geciriorum 2 ayda 1 komple yeniliorum

mısır granülü harika bişey :) ayda bir temizlemek yetiyor. Kokuda yapmıyor.

Ben zeolit kullanıyorum. Gerçekten çok güzel. 2 ayda bir değiştirdim hiç koku olmadı. Birde pislikler çık kısa sürede kuruyor.

mısır granülü harika bişey :) ayda bir temizlemek yetiyor. Kokuda yapmıyor.

Evet bende çok memnunum 1 Yıldır kullanıyorum gerçekten sorun yok

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:13 -->-> Daha önceki mesaj 23:12 --

Ben zeolit kullanıyorum. Gerçekten çok güzel. 2 ayda bir değiştirdim hiç koku olmadı. Birde pislikler çık kısa sürede kuruyor.

Zeolıit hıc denemedım kullanan var denerım belkı

levent bey,yeni aldığım kafesi duvara astım 5 mm ince dekota malzemeden yapıldığı için vision kafeste kullandığım wise cat diatomit kedi kumu bu kafes için ağır geleceği için ve sizlerde kullanıp memnun kaldığınız için kafes tavasında mısır granülü kullanacağım tel ızgarayı çıkartıp kullanmasam daha iyi olur diye düşünüyorum ne dersiniz ?

Mısır granülü, bentonit ve zeolit üçlüsünden hangisini tavsiye edersiniz?
Zeolit ve kanser ile ilgili epey makale var hem internette hem de bu sitede.
O yüzden zeolite mesafeliyim.
Bentonit kedi kumu olarak kullanılıyor bildiğim kadarı ile.
Kuşlar yerse problem olur mu?
Sanibird'ün bentonit ürünlerini mi, mısır granülünü mü tavsiye edersiniz?
Mısır granülünü nereden bulabilirim?

Zeolit [MENTION=6181]murat DEMİR11[/MENTION] kullanıyordu. En iyi o açıklar. Ancak benim gördüğüm zeolşt tozlanıypr ve kuşlar kanat çırptıkça bu toz etrafa yayılıyor. Solunması kuşlar ve bizim için sıkıntı olabilir.
Kedi kumu hakkında bilgim yok.
Mısır granülü kullanıyorum. Çok memnunum. İsteyen olursa kilosunu 3 liradan verebilirim. (İstanbul -Maltepe)

Mısır granülü, bentonit ve zeolit üçlüsünden hangisini tavsiye edersiniz?
Zeolit ve kanser ile ilgili epey makale var hem internette hem de bu sitede.
O yüzden zeolite mesafeliyim.
Bentonit kedi kumu olarak kullanılıyor bildiğim kadarı ile.
Kuşlar yerse problem olur mu?
Sanibird'ün bentonit ürünlerini mi, mısır granülünü mü tavsiye edersiniz?
Mısır granülünü nereden bulabilirim?
Mybestshop ta var. 5kg 20tl. ev üreticileri için ideal. Büyük üreticiysen büyük miktarda ucuza alırsın.

Samsung Galaxy A7 cihazımdan gönderildi.

Zeolit [MENTION=6181]murat DEMİR11[/MENTION] kullanıyordu. En iyi o açıklar. Ancak benim gördüğüm zeolşt tozlanıypr ve kuşlar kanat çırptıkça bu toz etrafa yayılıyor. Solunması kuşlar ve bizim için sıkıntı olabilir.
Kedi kumu hakkında bilgim yok.
Mısır granülü kullanıyorum. Çok memnunum. İsteyen olursa kilosunu 3 liradan verebilirim. (İstanbul -Maltepe)

Mybestshop ta var. 5kg 20tl. ev üreticileri için ideal. Büyük üreticiysen büyük miktarda ucuza alırsın.

Samsung Galaxy A7 cihazımdan gönderildi.

Teşekkür ederim.
O halde bentonit kullanan Uğur Bey'in ve zeolit kullanan Murat Bey'in de yorumlarını aldıktan sonra karar vereyim.
İstanbul'da değilim Levent Bey, siz de şehir dışına gönderim yapmazsınız sanırım?
Yine de teşekkür ederim.
Size de tavsiyeniz için teşekkür ederim Oktay Bey, sağolun.

Ankara Dost Pet shop da 5 kg lık paket 15 tl mağazadan alacağım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:20 -->-> Daha önceki mesaj 13:19 --

Hayırlısı olsun, ızgara kalabilir, çıkartsanız da olur.
Mısır granülünün en önemli faydası çabuk kurutma yapması ve dolayısıyla koku önleyici olmasıdır. Bu kafes tabanına 2-3 su bardağı yeter.

bilgilendirme için teşekkürler.

Bir de sepiyolit var, Sanibird'ün ürünleri sepiyolit imiş.
Bilenlerin bu ürün hakkında da yorum yapmalarını rica ediyorum.

Teşekkür ederim.
O halde bentonit kullanan Uğur Bey'in ve zeolit kullanan Murat Bey'in de yorumlarını aldıktan sonra karar vereyim.
İstanbul'da değilim Levent Bey, siz de şehir dışına gönderim yapmazsınız sanırım?
Yine de teşekkür ederim.
Size de tavsiyeniz için teşekkür ederim Oktay Bey, sağolun.

Bentonit ve mısır granülü kullandım değişik zamanlarda. Her ikisinden de memnunum. Bentonit dediğiniz gibi kedi kumu olarak bilinir ama işlevi aynı. Ben bentonitten memnunum.

Bentonit ve mısır granülü kullandım değişik zamanlarda. Her ikisinden de memnunum. Bentonit dediğiniz gibi kedi kumu olarak bilinir ama işlevi aynı. Ben bentonitten memnunum.

İkisi arasında bentoniti tercih ediyorsunuz yani.
Peki Sanibird'ün ürünleri hakkında bir fikriniz var mı, bentonit ile sepiyolit aynı şeyler değiller sanırım?
Siz hangi markanın ürününü tavsiye edersiniz?

Geri