Karadeniz Pet

Mısır Granülü hakkında doğru mu?

Erkan GÜNEŞ

Paylaşımcı Üye
Mısır Granülü,Mısır Koçanı: Bu Ürün İse Dışkı Sıvısını Kurutamadığı Gibi Tabanı Nemli Bırakır Ve Birçok Bakterini n Oluşumu Ve Gelişimine Refakat Eder. Örneğin Sizlerind e Duyduğu Yada Bizzat Karşılaştığı KOKSİDİYOZ (Tedavi Edilmedikçe Genellikl e Ölümle Sonuçlanan Kanlı İshal Hastalığı) Mantar vs. vs.

Mısır granülünü kullanırken kuşların ishal olup olmadığını farkedebiliyosanız iyi bi ürün ama ben kullanırken erken farkedemedim kuşumun ishal olduğunu ve nerdeyse kaybediyodum. Bu yüzden nacizane fikrim en iyi taban altlığı sık yenilemek kaydıyla kağıt havlu ya da beyaz bi kağıt

Bir gun olmemesi icin hergun zarar vermek gibi bir sey oldu Bence sırf ishali anlamak icin kuslara hergun gazete ve kagitla zarar vermek iyi bir fikir gibi gelmiyor. Kusun hareket tuy durus canliligindan yemek aliskanligindan da anlasilir.

Mısır granülü yada koçanı herneyse sürekli değiştirdiginiz sürece bir zararı olmaz. Kesinlikle Dışkıyı kurutuyor ve nemli kalmıyor. Levent hocam in da belirttiği gibi bazı şeyler tecrübe sonucu ortaya çıkar.

Son düzenleme:
Bu konularda acemiyim ustalarım o yüzden bilgi almak için sordum siz daha iyi bilirsiniz :)

Taban malzemesi olarak kullanılan malzemelerin ana özellikleri yapıları gereği sıvıyı emerek hapsetmeleridir. Her malzeme gibi bu malzemelerin de bir doygunluk miktarı vardır. Bu miktardan fazlasını bünyelerine almayarak ortamda kalacağından küf/koku vs bu aşamada oluşacaktır. Bu miktara ulaşmadan taban malzemelerini yenilemek bu sorunları ortadan kaldıracaktır.

Geri