petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Mısır Granülü hakkında doğru mu?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Erkan GÜNEŞ tarafından 12 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. Erkan GÜNEŞ

Beğenileri:
    3
    Mısır Granülü,Mısır Koçanı: Bu Ürün İse Dışkı Sıvısını Kurutamadığı Gibi Tabanı Nemli Bırakır Ve Birçok Bakterini n Oluşumu Ve Gelişimine Refakat Eder. Örneğin Sizlerind e Duyduğu Yada Bizzat Karşılaştığı KOKSİDİYOZ (Tedavi Edilmedikçe Genellikl e Ölümle Sonuçlanan Kanlı İshal Hastalığı) Mantar vs. vs.

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Bunu yorumu alıntı yaptın yeri de belirtseydin keşke. 1,5 senedir mısır granülü kullanıyorum. Kuşların dışkılarını çok rahat kurutuyor. Bu bahsi geçen hastalıklara da rastlamadım.

3. Erkan GÜNEŞ

Beğenileri:
    3
    Taban Malzemesi Hakkında Doğru Bildiğimiz Yanlışlar..

bi kullanıcının yorumu bende mısır granülü almayı düşündüğüm için daha iyi bilenlere sormak istedim Levent Bey

4. Fulya GÜLMEZLER

Beğenileri:
    4
    Mısır granülünü kullanırken kuşların ishal olup olmadığını farkedebiliyosanız iyi bi ürün ama ben kullanırken erken farkedemedim kuşumun ishal olduğunu ve nerdeyse kaybediyodum. Bu yüzden nacizane fikrim en iyi taban altlığı sık yenilemek kaydıyla kağıt havlu ya da beyaz bi kağıt

5. Pasa89

Pasa89 Member

Beğenileri:
    0
    Bir gun olmemesi icin hergun zarar vermek gibi bir sey oldu Bence sırf ishali anlamak icin kuslara hergun gazete ve kagitla zarar vermek iyi bir fikir gibi gelmiyor. Kusun hareket tuy durus canliligindan yemek aliskanligindan da anlasilir.

6. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Al işte zeolit firmasıymış yazıyı yazan. Kendi malını satacak ya.. Karala gitsin. :)

7. muselman

muselman Member

Beğenileri:
    1
    Mısır granülü yada koçanı herneyse sürekli değiştirdiginiz sürece bir zararı olmaz. Kesinlikle Dışkıyı kurutuyor ve nemli kalmıyor. Levent hocam in da belirttiği gibi bazı şeyler tecrübe sonucu ortaya çıkar.

#7 muselman, 12 Şubat 2016
    Son düzenleme: 12 Şubat 2016
  8. Erkan GÜNEŞ

Beğenileri:
    3
    Bu konularda acemiyim ustalarım o yüzden bilgi almak için sordum siz daha iyi bilirsiniz :)

9. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Taban malzemesi olarak kullanılan malzemelerin ana özellikleri yapıları gereği sıvıyı emerek hapsetmeleridir. Her malzeme gibi bu malzemelerin de bir doygunluk miktarı vardır. Bu miktardan fazlasını bünyelerine almayarak ortamda kalacağından küf/koku vs bu aşamada oluşacaktır. Bu miktara ulaşmadan taban malzemelerini yenilemek bu sorunları ortadan kaldıracaktır.

Sayfayı Paylaş