Karadeniz Pet

Mısır Granülü Hakkında

Murat TOPÇU

Meraklı Üye
Selamın aleyküm hayırlı cumalar öncelikle mısır granülü siparişi verdim dün bugün elime ulaşıcak sorum şu benim pvc kafes ızgaralı mısır granülünü koyduğumda ızgarayı alıyımmı yoksa ızgaralı şekildemi kalsın

Bende ona karar vermedim abi bazıları ızgara olsun diyorlar sebebi şuymuş Mısır granülüne yapışan dışkıları kuşlar yiyebiliyomuş ızgara olduğu Zaman ulaşamıyomuş bende sizlere sorayım dedim Nasıl yapayım abi

Izgarasız daha makbul ozaman abi

Taban malzemesini ızgarasız kullanmak daha uygun. Aksi taktirde dışkıyı kurutup bakteri oluşumunu ve koku önlemesi olmayacaktır.

Çok teşekkür ederim ızgarasız koydum malzemeyi

Ben ızgara kullanmıyorum. Kaka yemek istiyorsa kuş ızgaraya yapışanı da yer.. :)

Peki bu yediği kakanın kuşa zarar ı varmı sizce levent bey? KEsin bi tanı yok bu konuda yavru kuşlarda ızgarasız kafeslerde çok karşılanıyor 3-4 aylık olana kadar kuş?

Bende pvc kafes yaptiriyorum yarin elimde olmus olacak.Taban icin bende misir granulu kullanmayi dusunuyorum.Acaba izgara alsammi almasammi derken bu yazilanlari gormem iyi oldu.Izgaraya gerek yok o zaman...

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eğer kuşların granülleri eseleyip kafesten aşağı düşmelerine sebep olmazlarsa ızgaraya gerek yok. Ben telden basit ızgara yapmak zorunda kalmıştım çünkü kuşlarım granülleri hep eseleyip dağıttılar.

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu Mısır granülleriyle oynuyorlar ağzına alıp bırakıyolar herhangi bir sorun olmaz dimi

Geri