Karadeniz Pet

mısır koçanı granülü

Murat NUR

Paylaşımcı Üye
taban malzemesi olarak kullanan arkadaşlar mamnun musunuz?
netten alayım dedim ama 20 kg olarak satılıyor, 2 kafes için çok fazla 3-5 kg olarak alabileceğim yer var mı yada satan arkadaş

Ben dost Petshop un internet sitesinden aldım 5kg 15tl yanlış hatırlamıyorsam vede çok memnunum kafes temizleme derdi yok. Zaten tüneklerin altına denk geliyo pislikleri onlarıda kaşıkla hafta da bir alıp atıyorum yenisini ekliyorum. Tavsiye ederim..

Ben dost Petshop un internet sitesinden aldım 5kg 15tl yanlış hatırlamıyorsam vede çok memnunum kafes temizleme derdi yok. Zaten tüneklerin altına denk geliyo pislikleri onlarıda kaşıkla hafta da bir alıp atıyorum yenisini ekliyorum. Tavsiye ederim..

dost petshoptan alışveriş yaptım daha önce eğer varsa hemen alacağım, haftada bir yaptığım genel temizlikler kuşlara eziyet oluyor özellikle gökkuşağı ispinozlar bu yüzden stres yapıp yavruları attılar.

taban malzemesi olarak kullanan arkadaşlar mamnun musunuz?
netten alayım dedim ama 20 kg olarak satılıyor, 2 kafes için çok fazla 3-5 kg olarak alabileceğim yer var mı yada satan arkadaş

Fatih bey'in tavsiyesine uyabilirsiniz her anlamda bu malzeme iyi oluyor,kuş sayınız fazla ise çuval ALIN,dost petshop 20 kg 50 tl'ye aldım

Bende kullanıyorum ama eseleniyorlar dağıtıyorlar tavanın genişliğini artırmam lazım. Onun dışında sorun yok tek veya iki tünek olmasida iyidir. Dost pet den alabilirsin.

Fatih bey'in tavsiyesine uyabilirsiniz her anlamda bu malzeme iyi oluyor,kuş sayınız fazla ise çuval ALIN,dost petshop 20 kg 50 tl'ye aldım

Bende kullanıyorum ama eseleniyorlar dağıtıyorlar tavanın genişliğini artırmam lazım. Onun dışında sorun yok tek veya iki tünek olmasida iyidir. Dost pet den alabilirsin.

arkadaşlar dostpetshopta varmış hemen alıyorum, birçok kişi olumlu yorumlar yapmış, teşekkür ederim.
peki
1) 45X35 tavaya ne kadar granül koymalıyım
2) ne kadar sürede bir temizlemeliyim
3) nasıl temizliyorsunuz, tamamen döküyor musunuz yoksa eliyor musunuz (eliyorsanız nasıl)

arkadaşlar dostpetshopta varmış hemen alıyorum, birçok kişi olumlu yorumlar yapmış, teşekkür ederim.
peki
3) nasıl temizliyorsunuz, tamamen döküyor musunuz yoksa eliyor musunuz (eliyorsanız nasıl)

Tava zeminini kaplayacak şekilde tavadan taşımayacak yükseklikte serin
Dışkılar biriktikce peçete vs yardımıyla alın eksilen yerlere granül ilave edersiniz. Ayda bir de tamamen döküp yenisini serebilirsiniz.

peki

Zaten ttunegin olduğu yere yapar kuş. Sende oradan kuruyan dışkıları el ile haftada 1 yada daha erken de alabilirsin. Eksildikçe ekleme yaparsın.

dost petshoptan alışveriş yaptım daha önce eğer varsa hemen alacağım, haftada bir yaptığım genel temizlikler kuşlara eziyet oluyor özellikle gökkuşağı ispinozlar bu yüzden stres yapıp yavruları attılar.

Ev ortamında temizlik gerçekten sıkıntı oluyor özelliklede çift kuşlar için..

Benim tava 65x40 yinede dağılıyo ona yapacak bir şey yok :)

peki

1) tava gözükmeyecek şekilde 1,5-2cm kadar koymanız yeterlidir tavadan taşmayacak şekilde..
2) haftada bir pislik olan yerleri atarsınız iki haftada bir tava içindekileri karıştırırsınız ayda bir falanda değiştirirsiniz tava genişliğine göre bu süre uzar veya kısalır siz belirlersiniz
3) bir önceki cevap bunuda kapsamakta :)

Biz de Antebin kebabını, Afyonun ekmek kadayıfını, Hatayın künefesini, Konyanın etli ekmeğini, Oranın buranın şusunu busunu yerinde yiyenlere özeniyoruz.. :)

verilebilecek en güzel cevabı vermişsin abi, insanoğlu işte elinde olmayan daha cazip geliyor :)

Geri