petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

mısır koçanı granülü

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Murat NUR tarafından 20 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    taban malzemesi olarak kullanan arkadaşlar mamnun musunuz?
    netten alayım dedim ama 20 kg olarak satılıyor, 2 kafes için çok fazla 3-5 kg olarak alabileceğim yer var mı yada satan arkadaş

2. Fatih BUYURUCU

Fatih BUYURUCU Active Member

Beğenileri:
    3
    Ben dost Petshop un internet sitesinden aldım 5kg 15tl yanlış hatırlamıyorsam vede çok memnunum kafes temizleme derdi yok. Zaten tüneklerin altına denk geliyo pislikleri onlarıda kaşıkla hafta da bir alıp atıyorum yenisini ekliyorum. Tavsiye ederim..

3. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    dost petshoptan alışveriş yaptım daha önce eğer varsa hemen alacağım, haftada bir yaptığım genel temizlikler kuşlara eziyet oluyor özellikle gökkuşağı ispinozlar bu yüzden stres yapıp yavruları attılar.

4. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Fatih bey'in tavsiyesine uyabilirsiniz her anlamda bu malzeme iyi oluyor,kuş sayınız fazla ise çuval ALIN,dost petshop 20 kg 50 tl'ye aldım

5. Fatih Köle

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bende kullanıyorum ama eseleniyorlar dağıtıyorlar tavanın genişliğini artırmam lazım. Onun dışında sorun yok tek veya iki tünek olmasida iyidir. Dost pet den alabilirsin.

6. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    arkadaşlar dostpetshopta varmış hemen alıyorum, birçok kişi olumlu yorumlar yapmış, teşekkür ederim.
    peki
    1) 45X35 tavaya ne kadar granül koymalıyım
    2) ne kadar sürede bir temizlemeliyim
    3) nasıl temizliyorsunuz, tamamen döküyor musunuz yoksa eliyor musunuz (eliyorsanız nasıl)

7. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    İsanbulda ikamet edenler, elden teslim kilosunu 3 liradan veriyorum ben istediğiniz kadar..

8. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    hayat istanbulda yaşayanlara güzel :) her şey el altında :) garibanlığın gözü kör olsun :)

9. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    277
    Tava zeminini kaplayacak şekilde tavadan taşımayacak yükseklikte serin
    Dışkılar biriktikce peçete vs yardımıyla alın eksilen yerlere granül ilave edersiniz. Ayda bir de tamamen döküp yenisini serebilirsiniz.

10. Fatih Köle

Altın Üye

Beğenileri:
    0

Zaten ttunegin olduğu yere yapar kuş. Sende oradan kuruyan dışkıları el ile haftada 1 yada daha erken de alabilirsin. Eksildikçe ekleme yaparsın.

11. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Biz de Antebin kebabını, Afyonun ekmek kadayıfını, Hatayın künefesini, Konyanın etli ekmeğini, Oranın buranın şusunu busunu yerinde yiyenlere özeniyoruz.. :)

12. Fatih BUYURUCU

Fatih BUYURUCU Active Member

Beğenileri:
    3
    Ev ortamında temizlik gerçekten sıkıntı oluyor özelliklede çift kuşlar için..

Benim tava 65x40 yinede dağılıyo ona yapacak bir şey yok :)

1) tava gözükmeyecek şekilde 1,5-2cm kadar koymanız yeterlidir tavadan taşmayacak şekilde..
    2) haftada bir pislik olan yerleri atarsınız iki haftada bir tava içindekileri karıştırırsınız ayda bir falanda değiştirirsiniz tava genişliğine göre bu süre uzar veya kısalır siz belirlersiniz
    3) bir önceki cevap bunuda kapsamakta :)

13. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    verilebilecek en güzel cevabı vermişsin abi, insanoğlu işte elinde olmayan daha cazip geliyor :)

Sayfayı Paylaş