Karadeniz Pet

mobilya kafes yapımı

• Konbuyu başlatan baris
  • Başlangıç tarihi
B

baris

Guest
herkese merhabalar
kendi garajımda yapacağım hem muhabbet hemde cennet papğanı çiftleri için gümüşlük ten bozma kafes yapımı için fikirlerinize açığım
sahibinden 2. el aldığım vitrin
koyu kahve boyayı sısı tabancası ile sökmeye başladım
9pg6r9.jpg

q2jgN3.jpg

aşamaları fotolamaya devam edeceğim
boylamasına 2 ye böleceğim kafesi üst tarafı cennetlere alt tarafı muhabbetlere vermeyi düşünüyorum

vereceğiniz ve ekleyeceğiniz fikirler için bekliyorum

Kolay gelsin güzel çalışma olacak inşallah

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3 e bölünsede yeterli olabilir bence ölçtünüz mü boyunu

Yatay kullansaniz daha iyi olmaz mi sizce biraz daha ferah ortam olur kuslar icin araya bolme koyarsiniz ayni sekilde en azindan kuslar icin biraz daha yatay duz ortam saglamis olursunuz sadece dusuncem kolay gelsin iyi calismalar

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bayram sonrası çalışmalara devam ....
kafes içini normalde su yalıtım malzemesi olan sürülebilir sıvı plastik elastikor malzeme ile kapladım ki aynı zamanda antibakteryel özelliği ve gerektiğinde su ve sabun gibi malzemelerle temizlenebilir olması, ahşap kafaesin dez avantajlarını ortadan kaldırıyor.

malzeme bu boyanmış haliyle birlikte fotolar gelecek

210_31122013131923.jpg

bayram sonrası çalışmalara devam ....
kafes içini normalde su yalıtım malzemesi olan sürülebilir sıvı plastik elastikor malzeme ile kapladım ki aynı zamanda antibakteryel özelliği ve gerektiğinde su ve sabun gibi malzemelerle temizlenebilir olması, ahşap kafaesin dez avantajlarını ortadan kaldırıyor.

malzeme bu boyanmış haliyle birlikte fotolar gelecek

210_31122013131923.jpg

Yemedikleri sürece sorun yok. Güzel olacağa benziyor. Bu arada kafes tik olacak sanırım.

boya konusunda dikkatli olmak gerek. Sonrasında güzel olacağı aşikar...

bunu yiyecekleri şekilde olmayacak kafes dizaynı.
teller ile mbilya arası 1-2 cm olacak şelilde teli yaptıracağım
bu arada ankarada tel kafes yaptıracak bir yer bilen varmı.??
bu arada cam olan yerleri plexi glass ile kapatacagım bunun için yaptıracak yer önerisi olan varsada sevinirim
öneri ve fikirleriniz bekliyorum

bunu yiyecekleri şekilde olmayacak kafes dizaynı.
teller ile mbilya arası 1-2 cm olacak şelilde teli yaptıracağım
bu arada ankarada tel kafes yaptıracak bir yer bilen varmı.??
bu arada cam olan yerleri plexi glass ile kapatacagım bunun için yaptıracak yer önerisi olan varsada sevinirim
öneri ve fikirleriniz bekliyorum

Tel kafes yaptırcağımız bir yer elbette vardır ama bende bilmiyorum. Ankara da ki üreticilerimiz daha iyi bilir. Tel kafes olsun ön tel olsun bir yer bulmak lazım. Ostimi gezmek lazım :)

bu gün geri kalan boya sökümü yapıldı kapakta camlar vardı söküldü
orta bölme için mutfak tezgahı yaptırıken kullandığımız ikea tezgah parçaları yapıştırıldı ve ikiye bölmek için kesim ile şekillendirildi. orta bülme hala sabitlenmedi ve boyanması son resimler
2QE6qL.jpg
B9yaNV.jpg
lzbqRB.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:15 -->-> Daha önceki mesaj 23:50 --

bugün koçtaştan sert plastik peyaz çit aldım metresi 17 tl
muhabbetler için sıkıntı olacağını sanmıyorum fakat cennetler parçalar sanırım .. ama deneyip göreceğim..

kafes bugün beyaza boyandı . ara separatör yine elastikor ile kaplandı

ve fotolar

1n6yk5.jpg
Lola4V.jpg
vo6ELr.jpg

nGQ7gB.jpg
Vy9VLj.jpg
buda ara bölme

PE1qo8.jpg
rd5QVP.jpg
Z1XDJg.jpg
gLr5AN.jpg

Güzel çalışma inşaallah kemirmezler. Bir de dar olabilir mi acaba düşüncesindeyim. Kolay gelsin

Güzel çalışma inşaallah kemirmezler. Bir de dar olabilir mi acaba düşüncesindeyim. Kolay gelsin

teşekkür ederim
kafes boyutu yükseklik 50* genişlik 40 en 40* olacak iki muhabbet için nekadarlık bir alan gerekebilir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:29 -->-> Daha önceki mesaj 17:00 --

ara bölme dolap rafı gibi sabitlendi delmek gerek

araa raf ile vitrin arası boş olan yerler aynı malzeme ile dolgu yapıldı

vitrin arka duvarına aldığım duvar süsüleri yapıştırıldı (fakat iyi yapışmadı sanki)

aldğım plastik çit aşağı duvarda denendi görüntüsü ve sağlamlık beni tatmin etmedi

o yüzden tel alalna veya bulana kadar proje beklemeye devam ama izmirde bir kafes firması buldum ordan yaptırıcağım ..

nGQDol.jpg
vo6D76.jpg
Lol60G.jpg
rd5DvN.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:31 -->-> Daha önceki mesaj 01:29 --

78aLZW.jpg
PE1VzN.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi: