Karadeniz Pet

Monk Papağanı

Muhabbet kuşundan biraz büyükçe bir şey sanırım. Hep aramışımdır böyle bir tür diğer Papağanlar çok büyük oluyordu

alıştırman ne kadar sürdü acaba kuşu kuşta sevdiğin sevmediğin özellikler nedir detaylı şekilde anlatır mısın iyi günler

Her papağanın karakteri farklı olmakla birlikte alıştırmam ortalama 20gün falan sürdü. Elime gelmeye ve üstüme konmaya başladı. Tabiki bana geldiğinde 3 aylık civarıydı. Sesi bariz kalın.

Her papağanın karakteri farklı olmakla birlikte alıştırmam ortalama 20gün falan sürdü. Elime gelmeye ve üstüme konmaya başladı. Tabiki bana geldiğinde 3 aylık civarıydı. Sesi bariz kalın.
Apartman dairesinde beslemeye uygun olmayacak kadar kalın mı sesi peki *-*

Bendekinin baya bir kalın sesi var. Çok öttüğü söylenemez , konuşuyor sadece.

Hocam konuyu görmüşken soriyim dedim ben 3 papağan arasında kaldım bu hafta almanyadan getirteceğim akrabalarımla birlikte cevaplarsanız sevinirim
İndian Ringneck
Quaker-Monk
Caique
Bu kuşların gürültü düzeyi kişilik özellikleri beslenmesi nasıldır en çabuk evcilleşen kuşlar caiquelermiş yabancı bir sitede bu kuş için şöyle bir yazı gördüm
İnsanlara çok sıkcak canlılardır. Kısa sürede konuşmaya başlayabilirler. Ayrıca gördükleri her şeyi taklit etme yetenekleri vardır. Kolay bir şekilde eğitilebilirler.
Quaker için ise şöyle bir yazı gördüm
İnsanlara çok sıkcak canlılardır. Kısa sürede konuşmaya başlayabilirler. Ayrıca gördükleri her şeyi taklit etme yetenekleri vardır. Kolay bir şekilde eğitilebilirler.
İndian ringneck ile ilgili ise hiç bilgim yok fakat büyük ve zor güven sağladıklarını duydum bana çabuk alışması benim oyun arkadaşım olması hoplayıp zıplaması ele avuca gelmesi öptürmesi lazım kuşun sabahtan akşama kadar ötse rahatsız olmam konuşma özelliği çok kötü olmasın muhabbet kuşunda olduğu gibi 1000 kez söyleyince anca kapma olayı olmasın 100 kez söyleyince tekrarlasa bile yeterli enerji bombası olsun sırf onun için kafesinin heryerine oyuncak koyarım ötse rahatsız olmam fakat ses tonu önemli gak gak gibi bir sesten herkes rahatsız olur mesela fakat cik cik cik gibi bir sesden rahatsız olunmaz sizce ne yapmalıyım türkiyede bulamadım bu kuşlardan görme şansım yok yani almanyadan akrabalar seçip getiricek yavru getiricekler detaylı bir şekilde kendi bilgi birikiminizide katarak cevaplayabilirseniz harika olur iyi günler

Monk papağanı diğer adıyla quaker papağanı ülkemizde çok nadir beslenen fakat avrupada çok popüler olan bir papağan türüdür.
Monk papağanının anavatanı güney amerika bölgeleri, brezilya, uruguay ve arjantindir. Boyları 30cm, kanat uzunlukları 14cm-15cm olabilmektedir. Genel olarak yaygın renkleri yeşil ve mavi tonludur. Mutasyon olarak sarı ve beyaz renklerde de olabilmektedirler. Diğer papağan türleri gibi sürüler halinde yaşarlar. İnsanlarla çok hızlı bağ kurabilen, çok hareketli, uçmayı-havada akrobasik hareketler yapmayı seven, banyo yapmaktan hoşlanan, biraz gürültücü ( kalın sesli ) ve ses taklit etmeyi çok seven bir türdür.
Ortalama 20-30 yıl arasında yaşarlar. Soğuk ve sıcak havalardan etkilenmezler. Bazı ülkelerde ekosistemi bozduğu için bu türün üretimi kısıtlandırılmıştır.
Büyük bir kafese ve çokca oyuncağa ihtiyaç duyurlar. Pareket yemleri, meyve ve sebzelerle beslenirler.

Not: Bende monk papağanı besliyorum. Her türlü sorularınızı monk papağanı bölümümüze yazabilirsiniz.
Muhabbet kuşu mu daha iyi konuşur monk papağanı mı iyi günler

tabiki monk papağanı.

hiç zorlanmadım. Kendisi bir gün tekrar etmeye başladı. Babacık, babacık hoşgeldin, petracık, petracık hoşgeldin, cimbom, hadi gidiyoruz, gel, annecik, limoncuk, öpücük..

Monk papağanı diğer adıyla quaker papağanı ülkemizde çok nadir beslenen fakat avrupada çok popüler olan bir papağan türüdür.
Monk papağanının anavatanı güney amerika bölgeleri, brezilya, uruguay ve arjantindir. Boyları 30cm, kanat uzunlukları 14cm-15cm olabilmektedir. Genel olarak yaygın renkleri yeşil ve mavi tonludur. Mutasyon olarak sarı ve beyaz renklerde de olabilmektedirler. Diğer papağan türleri gibi sürüler halinde yaşarlar. İnsanlarla çok hızlı bağ kurabilen, çok hareketli, uçmayı-havada akrobasik hareketler yapmayı seven, banyo yapmaktan hoşlanan, biraz gürültücü ( kalın sesli ) ve ses taklit etmeyi çok seven bir türdür.
Ortalama 20-30 yıl arasında yaşarlar. Soğuk ve sıcak havalardan etkilenmezler. Bazı ülkelerde ekosistemi bozduğu için bu türün üretimi kısıtlandırılmıştır.
Büyük bir kafese ve çokca oyuncağa ihtiyaç duyurlar. Pareket yemleri, meyve ve sebzelerle beslenirler.

Not: Bende monk papağanı besliyorum. Her türlü sorularınızı monk papağanı bölümümüze yazabilirsiniz.
Monk papağanında görülen normalhastalıklar ve ölümcül hastalıklar nelerdir (tüy yolma ishal vb) ve sen şimdiye kadar papağanında böyle bir sorunla karşılaştın mı iyi akşamlar

Şuana kadar ( allah korusun ) hiç bir hastalıkla karşılaşmadım. Monk papağanlarının dirençleri çok fazladır.

Şuana kadar ( allah korusun ) hiç bir hastalıkla karşılaşmadım. Monk papağanlarının dirençleri çok fazladır.
Hocam aşırı kararsız kaldım biliyor musunuz çok tuhaf bir durumdayım şuan iskender papağanına şu videoda sesini duydum hayran kaldım açıkcası
quaker papağanına ise şu iki videoyu gördüm ve hayran oldum konuşmalarına
ve caique diye arattığımda youtubda okadar oyuncuki okadar sevimli birşeyki anlatamam iskenderin sadece ses tonunu quakerin konuşmasını caiquenin ise bütününü beğendim herşeyini beğendim fakat ses tonu ve konuşması iyi değil bunların keşke karışımı olsaymış saçmaladım ama kusura bakmayın çok kararsız kaldım çok

Kimse yazmamış, sormamış ya da ben görmedim öğrenci olduğum için aklıma gelen ikinci soru şu: fiyatı nedir?
Petshoplardan almaya kalktığımda kaç lira arasında bir şey söylerler

Kimse yazmamış, sormamış ya da ben görmedim öğrenci olduğum için aklıma gelen ikinci soru şu: fiyatı nedir?
Petshoplardan almaya kalktığımda kaç lira arasında bir şey söylerler
Hocam genel fiyatını bilemem ama şuan berat varinlioğlu 850tlye satıyor bebek monk papağanı

Pahalı ya [emoji28] ama çift alıp üretim yaparsan kendini çok rahat çıkartır

TURKCELL T60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Pahalı ya [emoji28] ama çift alıp üretim yaparsan kendini çok rahat çıkartır

TURKCELL T60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
hocam ben monk (850) yada caique (2500) arasında kaldım çok kararsız bir insanım delirecem sonunda para mühim değil ama hangisini alsam karar veremiyorum mühim değilse 2sini al diyebilirsin ama ikisine vakit ayıramam

Cüsse olarak büyük hayvanın büyük sorumluluğu oluyor monk Papağanını çok beğendim keşke param olsa da ondan alsam Bence monk al çok büyük de değil küçükte değil orta boy çok güzel yaşarsın birlikte tabi yinede sen bilirsin diğer bayağının kendisi de çok güzel renkleri vs

Alp hocam bazılarında konuşma özelliği olmuyormuş doğrumu ingilizce sitede öyle birşey gördüm %50si konuşamıyormuş dişilerin konuşma özelliği erkeklerden daha azmış bu konu hakkında bilginiz var mı

Geri