Karadeniz Pet

Moralim çok bozuk...

kayraa kirac

Paylaşımcı Üye
4e17c2cd33b1786f61726a1048beaa38.jpg

a597c109ebc1ba826045d52c50154411.jpg

Bu takimi alalim iki gün oldu. Uretimhaneden aldim iki yumurtali olarak. Kafes tabani cok pisti temizledim. Disi kus dun aksama kadar huylanmazken dun aksam 5 den beri yuvaliga hic girmedi. Poposuda şiş yumurta geldim gelecek. Moralim bozuldu. Ortam degisikliginden mi etkilenmistir yoksa huylandimi ? Napmaliyim.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eger girmediyse yumurtalar cop maalesef. Ortamdan etkilenmis olabilir.

Iki tane yimurtasi var kacinci yumurtadan sonra uzerinde yatmali

Rahatsız etmemekte yarar var. Ama açıkçası ortam değişikliği kuşların kuluçkayı yarıda bırakmasına neden olabiliyor. İnşallah devam eder.

Rahatsız etmemekte yarar var. Ama açıkçası ortam değişikliği kuşların kuluçkayı yarıda bırakmasına neden olabiliyor. İnşallah devam eder.
Insallah :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:12 -->-> Daha önceki mesaj 12:16 --

On dakika önce çiftimin 3 defa ciftlestigini gördüm :) ilk defa sahit oldum :)

Bu kuluçka yarım kalsa bile çift olan kuşların ortama alışınca tekrar yumurtlaması uzun sürmeyecektir. Bereketli üretimler.

Bu kuluçka yarım kalsa bile çift olan kuşların ortama alışınca tekrar yumurtlaması uzun sürmeyecektir. Bereketli üretimler.
Benim anlamadigim birsey var. Simdi bu kuslar da diyelim ki bir tane yumurta yapti ve uzerine yatmadi aradan bir hafta gecti iki yumurta oldu ve toplamda üç yumurtasi oldu. Yumurtanin uzerine yatmaya basladi bu kuluckadan yavru cikar mi. Yani hani tavuklar nasil once yumurta biriktirip sonra uzerine yatiyorlar kuslarda oyle olur mu. Yani yumurtanin uzerine yatmadan o yumurtanin ömrü ne kadardir.

Aradan bir hafta geçerse ilk yumurta bozulur yavru olmaz.Diğerlerinin üzerine yatarsa doluysa çıkarlar.

Yani yumurtanin ustunde yatmasi sart. Tamam bakalim bugun ciftlestigini gordum bundan sonraki kulacka donemine bakalim. Bu araa bir ciftim daha var ciftlestigini gormedim ama yuva hazirligina basladilar. Hayirlisi olsun.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 06:09 -->-> Daha önceki mesaj 15:32 --

Güncel.
Disi kusum tekrar yuvaya girmeye basladi dün gece itibariyle..

Geri