Karadeniz Pet

mübariz ibrahimow ruhun şad olsun yiğidim!

• Konbuyu başlatan Lütfi ÖZER
  • Başlangıç tarihi
L

Lütfi ÖZER

Guest

7 Şubat 1988 doğumlu Mübariz İbrahimov, 2005 yılında Azerbaycan İçişleri Bakanlığı’na bağlı Özel Kuvvetler Bölüğünde, askerlik hizmetini yaparak 2007 yılında terhis olmuştur. 2 yıl sivil hayatında çalıştıktan sonra, 2009 yılı Ağustos ayında Uzman Çavuş olarak Ordu’ya katılmıştır.

Kendi isteği ile Azerbaycan Karabağ cephesindeki, sınır birliğine atanmıştır…

19 Haziran 2010 tarihinde gece saat 23.30 civarında Mübariz İbrahimov kimseye haber vermeden, sadece “Şehit olursam üzülmeyin. Vatan sağolsun” diye bir mektup bırakarak tekbaşına 1km mayın döşeli sınırı aşarak, Ermenistan Silahlı Kuvvetleri’nin bulunduğu karakola baskın düzenler. 45 Ermeni asker ve subayını öldürür. Ermeni destek kuvvetleri ile 5 saat, Ermeni silah ve mühimmatını kullanarak çarpışır…

Mübariz sabaha karşı Şehit olur.

Azerbaycan Devleti, Uzman çavuş Mübariz İbrahimov’u milli kahraman ilan eder.

Ermenistan ise, bu bozgun karşısında sınırdaki tüm komuta kademesini değiştirir. Yaşadıkları bu şok hezimetten dolayı, şehit Mübariz’in cenazesini Azerbaycan Devleti’ne 2 aydır teslim etmemiştir.

Ermeniler, Mübariz’in cesedinden bile korkmuşlar ki ellerini bağlamışlar ve cesedi üzerinde yaptıkları hakaretleri Rus internet sayfalarında yayınlamışlardır.

Yazılanlar Doğru İse Helal olsun. Fakat şehit arkadaşta deformasyon göremedim kurşun izi vs vs .

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yazılanlar Doğru İse Helal olsun. Fakat şehir arkadaşta deformasyon göremedim kurşun izi vs vs .

açıkcası ben bu adamı tüm forum sitelerinde paylaştım gerçekten sabahtan akşama kadar paylaştığımız saçma sapan şeylerden çok çok önde bugün tarihin konuştuğu komutanlardan albaylardan yarbaylardan daha kahramandır bence 45 tane ermeni subay ve askerini ermeni mühimmatı ile öldürüyor açıkcası gözü kapalı ölüme gidiyor yani bu adam resmen bir destan yazmış

mekanı cennet olsun bu olayı her okuduğumda çok etkilenirim. YA QARABAĞ YA ÖLÜM.
olay gerçektir. bunla ilgili çok belgesel vardır.

Burada Kurşunlandığı Resim Var. Ruhu Şad oLsun
[YOUTUBE]hqKUL6toac0[/YOUTUBE]

Allah rahmet eylesin helal olsun gerçek kahraman budur işte.

Türki devletler birleşmeden bize rahat yok.

Geri