Karadeniz Pet

Mubiş Çiftim 1 yıldır boş yumurtluyor

blackghost89

Yeni Üye
Merhabalar;
konuda da belirttiğim gibi 1 yıldır eşler ve yavruları olmadı,toplam 5 kere kuluçka dönemi geçirdi. 3-5 defa çiftleştiklerini de gördüm acaba erkek mi kısır yoksa yumurtaları mı dölleyemedi.
- 3 yaşlarında baskın erkek alırsam eş olurlar mı?( sorunun cevabı evet ise izmirden 3 yaşlarında kızışmış erkek satan varsa link göndersin lütfen :) )

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:40 -->-> Daha önceki mesaj 09:37 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:41 -->-> Daha önceki mesaj 09:40 --

Erkek dölleyememiş olabilir, e vitamini desteği denediniz mi? Daha kuşlarınız kaç Yaşında?

Erkek kısır da olabilir inşallah öyle birşey yoktur vitamin takviyesi yapın mama verin

5 kuluçkada dölleyememe ihtimali biraz düşük gibi geldi bana. Erkek veya dişiyi başka bir eşle deneyebilirsiniz. Yumurtluyor olması dişinin kısır olmadığını göstermez.

mamaya alıştıramadım, vitamin kullanmadım petshoplarda satılan vitaminden mi alayım?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:56 -->-> Daha önceki mesaj 09:56 --

dişi 1,5 erkek 2-2,5 yaşlarında

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:57 -->-> Daha önceki mesaj 09:56 --

başka muhabbet kuşum da yok, petshopa verip denemek te istemiyorum.

Geçmiş olsun . Bazen dişilerde kısır olabiliyor boş yumurtayı erkek döllesede fayda yok. Sadece Erkeğe odaklanmayın ama çiftleşme süresince erkeği gözlemleyin yeteri kadar üstünde duruyor mu ? Duruyorsa dişi de de problem olabilir. Birde Yaşları kaç kışların ?

Benim 4 yumurta var şuan ilki 20. Gününde bugün ve boş zannedersem. Çiftlerin ilk yumurtası. Dişinin de ilk yumurtası. Yumurtaların ikisi çok oğaklaşmış diğer ikisi saydamsı duruyor. Bakalım nasıp. Bir hafta daha bekleyeceğim diğer yumurtaların hatrına çıkmazsa yuvalığı söküp dinlendirmeye alacağım. Hayvan 4 beden düştü. Toplu iğne gibi oldu.
Sizde hayvanlarınızı dinlendirin.
Tünekleriniz plastikse tırtıklı tabta tüneklerden alın.
Vitamin ve takviye gıdalar kullanın.

Erkek kısırdır

Geçmiş olsun . Bazen dişilerde kısır olabiliyor boş yumurtayı erkek döllesede fayda yok. Sadece Erkeğe odaklanmayın ama çiftleşme süresince erkeği gözlemleyin yeteri kadar üstünde duruyor mu ? Duruyorsa dişi de de problem olabilir. Birde Yaşları kaç kışların ?

bazen 15-20 sn 1-2 kerede en az 2-3 dkka üstünde durduğunu gördüm. dişi 1,5 erkek en az 2 yaşında ( erkekten emin değilim sonradan aldım yetişkin haliyle)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:16 -->-> Daha önceki mesaj 14:15 --

profılınızdekı resımdekı kus erkek kucucuk dısı kocaman

erkek biraz eğilmiş gibi boyutları aynı hemen hemen,hatta erkek biraz daha uzun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:18 -->-> Daha önceki mesaj 14:16 --

Erkek kısırdır

son kez vitamin vereyim öyle kuluçkaya yatsınlar daha sonra yeni erkek alırım. Eğer dişi kısırsa, dişi de alırım 2 takım mubiş olur :D

kısır dişide yumurta oluşmaz dişin yumurtladına göre kısır değildir olsa olsa erkek kısırdır

kafesin etrafına mürekkep balığın kemiği asın 34 tane gaga taşı asın belgi kalsyum alamıyordur ondandır.

Bu ciddi bir problem aynı sorun bende de var. İşin ilginç tarafı bir tane yavru çıktı oda ezildi öldü. Yani yavru çıkıyor. Yaklaşık bir aydır dinlendiriyorum kuşları yeni yuvayı taktım. Mürekkep balığı kemiği takviyesi yapıyorum bunun yanında mama ve e-vitamini olarak eczanelerde evicap satılıyor sularına bir yada iki damla damlatırsan faydası olacağını düşünüyorum. Suluğu hergün tazelemen gerekir.

mürekkep balığı kemiği asılı. son çare vitamin :)

Geri