Karadeniz Pet

mubısım hasta bı turlu ıyılesemedı ;( yardımlarınız gerek(((

bilgeminnos

Meraklı Üye
kuzucugumu alalı ıkı hafta oldu ılk geldıgı gun ayakları gagası mantarlı ve hastaydı zaten ılk yedı sekız saat bı gram yıyıb ıcmedı ordayken hareketlı kusa aldıgımda eve gelınce bısey olmustu evdekıler normal ortama alısamadı dedıklerı ıcın bekledım ınternetten arastırdım derken uc dort gun gectı derken kusun ıyıce hastalanınca anladık bu alısma evresı dısında hastaydı kuyruk asagı yukarısallanıyodu ayrıca kendıde ılerı gerı sallanıyodu tunekte sureklı uyku modu kendını kabartma agız acıb kabatma nefes alırken tuhaf ses cıkartma hırıltı gıbı veterınere goturduk solunum sorunu dedı amoklavın 400 ve bı tane vıtamın verdı antıbıyotıgı uc gun verebıldım zaten ucuncu gunun sonunda nesesı yerıne gelmıs ve ıyılesmıs sayılırdı memlekete gıttık kusu komsuya emanet ettık bakımı ve ılacı hakkkında tembıhledım ozellıkle ceyranda kalmaması ıcın ozellkle soylendım donunce o kadar soylememe ragmen ılac hıc verılmemıs antıbıyotık uc gunde kesılmıs oldu :mad: donunce kus hasta olarak aldım zaten tekrar kafama gore antıbıyotıgı baslamak ıstemedım ılk aldıgım zamanlar sadece bırazcık hastaydı evde saldım baya dolastı evde guzel vakıtler gecırdık kusukla ama su an cok hasta bu sefer solunumdan cok ıshale benzıyo soyle anlatayım

kakası sulu olmaktan cok vıcık vıcık ıcınde yesıl sıyah sekılsız kakalar var kusun bobosu ve bazı yerlerınde kakalar bulasmıs kafesın dıbınde tuyler kabarık goz yumuk ve halsız sekılde duruyo ve bugundur az yem yemıs resmen sayılı kabuk kırmıstı ıstah yok nasıl ne sekılde yedırecegımı bılemıyorum bırınc labası yabtım ama ne care yedıremedım ;(;( ve yıne kuyruk asagı yukarı sallanıyo tunekte duramıyo

onerınız ne yarım kalan antıbıyotık tedavısıne dewammı nasıl yedırcem yemıyo ;(( ;(( cok uzgunum az vakıt gecırsekte gonlumu fazlasıyla kazandı mınnosum

ve klavyede sorun var p harfı basmıyo onun yerıne b harfı kullandım ınsallah yazdıklarım anlasılır ve turkce klavye degıl sabkalı harfler yok

bır saattır agladım doyasıya oynayamadım kızımla asıl sorun ılac ıcırmek ıcın kusu avuclamak zorunda kalıyorum zaten kuslar bundan nefret eder ıyıce sogdu benden vahsılestı daha alısmasıda zor olacak galıba
durchfall01.jpg
kakasıda aynı buna benzıyosu temızledıgım ıcın resmı cekemedım

Son düzenleme:
ya en azından nasıl yedırebılırım gırtlaga koyma dısında ıyıce ac kaldı sabahtan berı yedıgı yem sayılı yyemyo bebsm

:(:(:( sanırım gercekten olucek canı yanmasa barı o kadar dua edın bebısıme

öldu barı cok acı cekmedı barıııııııııııı

sz sz olun baska yere emanet etmeyın kusunuzu asla szn kadar bakamazlar

veterınere gıtsekte kus ılac tam kullanılamadıgı ıcın olduu benım elımde keske yanımda goturseydım olmezdı belkı:(:(:(

yenıden veterınere gıtsemde ancak yarın gıdebılecektım kendımı cok suçluyorum cokkkkk az once vıdeosunu cektım atıcaktım bırı anlarda gece gece care bulur dıye kusuma olmadıı offffffffffffff

kal krızımı acaba aclıktanmı oldu yoksaa keske gırtlagına mama verebılecek bırı olsa

yada doktor anlamadı kus cıcek hastasıydı solunum yolu enfeksyonu ıle aynı belırtılere sahı sonucta ooooooooooooooofffffffff cunku bır hafta ıcınde olmus oluyo

:(( Kendini suçlama @bilgeminnos hanım canı verende alanda allahtır... Bize düşen elimizden geleni yapmak. kimi zaman yer değişikliğinden stres bile kuşlarımızı öldürebiliyor imkanınız olsa zaten götürürdünüz allahım daha büyük acılar vermesin... Geçmiş olsun

:(( Kendini suçlama @bilgeminnos hanım canı verende alanda allahtır... Bize düşen elimizden geleni yapmak. kimi zaman yer değişikliğinden stres bile kuşlarımızı öldürebiliyor imkanınız olsa zaten götürürdünüz allahım daha büyük acılar vermesin... Geçmiş olsun

saolun kımse b canlının olumune sebe olmak ıstemez acaba soyle yapsam yasmarmıydı böle olsaydı ne olurdu dıye dusunuyor ınsan ıster ıstemez ;( dednz gb allah daha buyuk acılar vermesın

Geri