Karadeniz Pet

mubişim kaç aylıktır sizce?

Billie Jean

Yeni Üye
alırken adam 50 günlük dedi ama sanki biraz daha mı büyük boynunda siyah laciveert boncukları var

e8d11937.jpeg

alırken adam 50 günlük dedi ama sanki biraz daha mı büyük boynunda siyah laciveert boncukları var

e8d11937.jpeg
Muhabbet kuşu almaya karar verdiginizde arastirmaniz lazımdı. Boyle bilgisi olmayan insanlara nerdeyse yasina gelmis kuslari satiyolar yavru diye. Para kazandirmayin bu sahtekarlara. Alacaksaniz arastirin yasadiginiz yerde bi üretici bulun ondan alin direk onlar kazansin en büyük yükü çeken onlar zaten petshoplar bu insanlardan 3e alip 5e satiyor.

Muhabbet kuşu almaya karar verdiginizde arastirmaniz lazımdı. Boyle bilgisi olmayan insanlara nerdeyse yasina gelmis kuslari satiyolar yavru diye. Para kazandirmayin bu sahtekarlara. Alacaksaniz arastirin yasadiginiz yerde bi üretici bulun ondan alin direk onlar kazansin en büyük yükü çeken onlar zaten petshoplar bu insanlardan 3e alip 5e satiyor.

:( ben de bilemedim ama hiç ihtimal yok mu bu kuşun 2 aylık olmasının?

Yavru kuslarda kafa üstü cizgileri gagadan başlar. Kuşa bak bakalim kafa cizgileri nerde. Bu kuş 2 kere tüy dökme dönemi geçirmiş kafasinin uzerindeki tuyler sapsari olmus baksana.

peki ben bu dişiyi ele alıştırabilir miyim?
Karakterine ve gecmisine bağlı. Kafese elini uzatinca deli gbi kendini saga sola vuruyo mu? Kuş çok avuçlanmiş mı. Bazen şansın yaver gider uysal kuş denk gelir büyük olsada bi zaman sonra sana alışır yaklaşir. Sevgi ilgi göstermek lazim. Ben yaparim uzun sursede ugrasirim alistirirm diyosan dene. Yok yavru istiyorum bu aşamalar hızlı geçsin istiyorum dersen kuşu değiştir derim. Aldığın yere götür. Belki bu kuştan yavru bile alinmiştir.

Karakterine ve gecmisine bağlı. Kafese elini uzatinca deli gbi kendini saga sola vuruyo mu? Kuş çok avuçlanmiş mı. Bazen şansın yaver gider uysal kuş denk gelir büyük olsada bi zaman sonra sana alışır yaklaşir. Sevgi ilgi göstermek lazim. Ben yaparim uzun sursede ugrasirim alistirirm diyosan dene. Yok yavru istiyorum bu aşamalar hızlı geçsin istiyorum dersen kuşu değiştir derim. Aldığın yere götür. Belki bu kuştan yavru bile alinmiştir.
vah benim bahtsız kuşuma ya :(
aşırı ürkek değil hareketli ama sanırım alışıcak gibi. bundan önce yine aynı petşopdan büyük dişi almıştım benim erkekle anlaşamadılar erkek çok evcil kaldı yanına ben de bu küçük dişiyi aldım. nerden bileyim böyle olacağını :(

Sizin erkek kuş 3 yasinda miydi. Ona yavru kus alinmaz zaten yari yasi yada yasina yakin alman lazim. Erkegin yanina koydunuz mu durum nasil

Sizin erkek kuş 3 yasinda miydi. Ona yavru kus alinmaz zaten yari yasi yada yasina yakin alman lazim. Erkegin yanina koydunuz mu durum nasil
benim erkek kuş 4 yaşında. ben başta araştırma yaptığımda benim erkeğin yanına erişkin dişi alalım dedik 2 yaşında dişi aldık. dişi kızgınlaştı çiftleşmeye hazırdı benimkine ayak filan atıyordu ama benimki aşşırı evcil kaldı dişiye göre. en son dişiden sürekli kaçar hale geldi yemek bile yiyemiyodu stres oldu :(
ben de kendisi gibi evcilleşmiş bir kuşla birleştireyim diyorum. ayrı kafeste bu sarıyı bahara kadar filan bakıp birleştirmekti düşüncem. benim erkek kuş ne ısırma biliyor ne saldırmak çok sıcakkanlı. yetişkin dişiler üzerinde üstünlük kuramıyor

bir de cinsinden mi bilmiyorum ama ufak tefek benim dört yaşındaki erkek kuş. çok sağlıklı ama mini boy :D

bir de cinsinden mi bilmiyorum ama ufak tefek benim dört yaşındaki erkek kuş. çok sağlıklı ama mini boy :D
Kuş yerlidir o yuzden ufak tefek olur. 4 yıl yalnız yaşamış kuşun dişiyi kabul etmesi biraz zor olur. Ama imkansiz degil tabi

Tepesi böyle

Ekli dosyalar

• 54E760B9-8F7B-49BE-B1F6-96D973EF4372.jpeg
    54E760B9-8F7B-49BE-B1F6-96D973EF4372.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 15
6 aylik gbi goz cevresinde beyaz halka cikmamis daha. Ben burdan tam goremiyorum siz yakindan bakin. Erkekle yan yana koydunuz mu hic

Yok daha koymadım. Eve geleli üç gün oldu, o yüzden daha anca kafesin yanına elimi götürüp bana alışsın diye uğruyorum gün içinde
Sizin kusa nazaran disi küçük gibime geliyor ama belli olmaz tabi belki es tutabilirler

zaten ceredende belli oluyor 50 gunluk degil en az 4 ayi var

Geri