Karadeniz Pet

Mubişim kusuyor

Sezer FINDIK

Meraklı Üye
Merhabalar, mubişim 5 aylık bugün sabah mamasını yapıp koydum bir güzel yedi sonra yemliğe çıkıp gine yedi. Biraz aradan süre geçtikten parmağımı kafesin içine soktum her zman gelir parmağıma hafif hafif kafa atarak oyun oynar benle bıgün hem mama hemde yemliğinden yediği için mi bilmiyorum parmağımla oynarken yemlikten yediği yemler ağzına geri geldi ve birazını geri attı ağzına ve 2 haftadır tüye girdi, sorum şu bu yemlerin ağzına gelmesinin sebebi çok yemesi midir? Yardımcı olabilmeniz mümkün mü acaba ?

ev ahalisinden birilerini gördüklerinde heyecandan kustuklarını biliyorum. benim eski kusum da oyun oynarken vs kusardi ama yemini degistirdigimde bu kusma olayi son buldu.

benim kusmda arada sirada kusuyr ama bi sikinti oldugunu sanmiyrm tahminen fazla yem yediklerindendir

Buyuk ihtimalle erkek ve parmaginizla oynarken kizistigi icin size yem kusuyo. Yani normal bi durum. Telaşa gerek yok

Buyuk ihtimalle erkek ve parmaginizla oynarken kizistigi icin size yem kusuyo. Yani normal bi durum. Telaşa gerek yok

5 aylıkken mubişimin kızışması erken değil mi ayrıca dişi kuşta yok dha sonra almayı düşünüyorum biraz dha büyümesini ? Erken değil mi 5 aylıkken kızışması

Erkekte çok önemli değil ama dişinin 1 yaşından önce eşe atılmaması gerekli.Kızışmasıda normal artık yavaş yavaş.

Geri