Karadeniz Pet

mubişim uçamıyor

Koray DANIŞMAZ

Süper Moderatör
Muhabbet Kuşu Üreticisi
merhaba bugun muhabbet aldım yalnız ucamıyor acaba yavru oldugu ıcın mı ve sol kanadı asagıda duruyo

dostum bu kus sakat degıstırmende fayda var

dostum bu kusn kanadinda bir sakatlik varmis gibi duruyr bir yere carpmis olabilir ya degistir yada veterinere goturun

degıstır ugrasma baska al

imkanınız varsa beslemeye devam edin bence yazık hayvana petshopta hiç bakmıyorlar

Mobilya aldın ayağı kırık çıktı sanki, oh ne ala ne güzel sey hemen degistirmek.
hayır yani durumunuz da biraz olsun düzgün belli, iyileşyirmek bir canı kurtarmak düşüncesi bu kadar uzak olmamalı.
ilerde cocuklarınız da sizin bi ayağınızda bi problem olup "aa bu Yürüyemiyor gidip huzur evine veriyim" mi desin. Kus kendi istegiyle gelmedi size büyük ihtimalle, kendi egolarimiz heveslerimiz icin bizimleler malesef. Bari şu güzelliğin kurtarıcı meleği de siz olun. Allah biz insanlara bu zekayi bu imkanlari sadece kendimize faydamz olsun duye vermedi herhalde.
buraz vicdan biraz merhamet, baska bir sey gerekmiyor..

Son düzenleme:
rengı mukemmelmı bence vermıyın hem ele daha cabuk alısır ve belkı ıyılesır ..ucmasada yuruyor

ankara'da olsanız bu kuşu alır size benim yavrulardan bi erkek verirdim, rengi çok güzel ve bakıma muhtaç. yazık

Benim oğlum da uçamıyor ama neşesi keyfi yerinde maşallah☺️Pet shoplarda hasta,sakat kuşları bir araya atıp,ilgilenmiyorlar ne yazık kiHayvancıklar bir nevi ölümü bekliyor.Uçamaması,yumurta yapmasına,size alışmasına,konuşmasına engel değil ki.Bence [MENTION=14516]cansu[/MENTION] kardeşim haklı.Bu meleğe yuva olun derim ben de.Ama tercih sizin tabiki...

Sent from my iPhone using Tapatalk

kuşun kanadı sakat gibi duruyor ayrıca kabarması falan hiç hoş değil değiştirme durumun varsa değiştir bulunduğun yerden güvenilir hobiciden al petshoplar para için yaptıkları için bu işi iyi kuşu zaten sana bana satmazlar...ayrıca rsimdeki kuş pekde yavru değil 1-2 aya kızışacak yerli bir dişi

Son düzenleme:
Serhat kardeşime katılıyorum arkadaşlar bakin bir kuşa iyileşmesi için çok iyi bakım gerekiyor hangi ilacı vermek gerektiği konusunda uzmanlardan yardı. Almak gerekiyor emin olun birçok veteriner muhabbet kuşu dediğimiz vakit kafasında sabit birkaç ilaç var birini verip eve gönderiyor bence kus alırken renginden çok vasfına ve hareketliliğine bakmak gerekiyor bence arkadaşım sen yeni basliyorsun galiba değiştirmede fayda var aldığını arkadaşa da bir daha ugramamani tavsiye ederim

Geri