Karadeniz Pet

mubişimdeki dikkat problemi

cemreler

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba benim değişikliklere çok dikkat eden ve hemen tedirgin olan bir mubişim var. bugün kafesine yeni bir tünek aldım, minarelli ve kumlu bir tünek. kafesine taktım ama maalesef bir türlü kafesinde rahat edemedi tüneğin yanına yaklaşmıyor ve suluğu tüneğe yakın olduğu için su içmek için de inmiyor. alıştırmak için bir şeyler yapılabilir mi? tüneği çıkarmalı mıyım yoksa alışır mı? (su içmediği için endişeleniyorum) sırf bu dikkat problemi yüzünden uzun süredir kafesinde değişiklik yapamıyorum. deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

hiçbirşey olmaz birkere üstüne çıktımı alışır zaten tünek ona zarar vermediğini anlar ve çıkar sıkıntı yapmayın

Bir sıkıntı olmaz alışır keyifli hobiler

anladım arkadaşlar su içmemesi beni çok tedirgin etti mubişim acayip su tüketen bir kuş taktığımdan beri 6 saattir falan hiç su içmedi susuz kalması beni endişendirdi.

Alışana kadar suluğu diğer tüneğin yakınına takabilirsiniz veya yeni aldığınız tüneğin uzağına suluğu koyabilirsiniz. Yeni tüneğine alıınca eski haline dönersiniz

Su ihtiyacı olduğu zaman karşılayacaktır. Muhabbet kuşları meraklı kuşlardır. Elbet merak edip, yeni tüneğe çıkacaktır. Güle güle besleyin.

Geri