Karadeniz Pet

mubişimin ilginç alışma durumu..

• Konbuyu başlatan Denizci
  • Başlangıç tarihi
D

Denizci

Guest
iyi geceler arkadaşlar. bende yaklaşık bir buçuk iki aylık erkek bir muhabet kuşu var. iki haftadır bende. hiçbir şeyini eksik etmiyorum her gün korkutmadan ilgileniyorum. sorun şu ki akşam bu saatlerde kafesinden saldığımda kafama konuyor, parmağımı uzatıyorum çıkıyor, gagasını suratıma sürtüyor, göğsünü öpüyorum kaçmıyor falan kısacası ileri derece güven ve samimiyet gösteriyor bana :) ama gündüz olunca işte genelde öğlen kalkıp ilgilenmeye başlıyorum falan elimi kafese sokunca hemen pır pır kaçıyor kafeste. salıyorum elime gelmiyor kaçıyor benden. ama gündüzde aşırı derece mutlu ve uzun uzun ötüyor gece çok az ötüyor. bu davranışının bir anlamı var mı yoksa ilk mi bu ne yapmam lazım gündüzleri de aynı şekilde bana güvenmesi için? şimdiden teşekkürler..

Geceleri az hatta neredeyse hiç ötmez. Belki geceleri biraz daha yorgun olduğu için izin veriyor olabilir

iyi de elden korkmayan kuş güvenen kuş hep öyle davranır. yorgun olduğu için ellememe izin vermesi bişey ifade etmez. daha güvenini kazanamamışım demek ki. yazık..

Geri