Karadeniz Pet

mubişimin kemirme sorunu

• Konbuyu başlatan Denizci
  • Başlangıç tarihi
D

Denizci

Guest
iyi geceler arkadaşlar bende yaklaşık iki aylık erkek bir muhabbet kuşu var. neredeyse iki haftadır bende. bu arkadaş kafesinde ne bulsa kemiriyor. tülünü, kafes demirlerini, kalamar kemiğini, kalamar kemiğinin durduğu plastik kabı, banyoluğunu, kısacası o gaga hiç durmuyor :) ne bulsa kemiriyor. ben de fırsattan istifade sürekli kafesine salatalık kabuğu, elma , maydanoz , şeftali falan koyuyorum yesin diye. şimdi ilk merak ettiğim böyle plastik aparatları ve tülü falan kemirmek onda ileride bir hastalığa sebebiyet verir mi? ikinci olarak da bu verdiğim meyveler ishal falan olmasına sebep olur mu?

Kafesini ve aksesarlarını sıkça temizle . Verdiğin sulu yiyecekleri fazla verme mama hazırla ver . Yem kırabiliyorsa yem ver arada meyve sebzede ver .:)

ilk olarak kuş yumurtlıcağı zaman yuvalığa giriyo ya içgüdüsel olarak yuvalığı kemirir kendine talaş yapmak için belkide kızışmıştır çiftleşmek istiyodur telleri falan kemiriyosa telin boyası zarar verebilir mesela haşlanmış yumurta ver yada marul ver ama fazlası zarar verir hafta 1 veya 2 sefer ver fazla verme

Kafesini ve aksesarlarını sıkça temizle . Verdiğin sulu yiyecekleri fazla verme mama hazırla ver . Yem kırabiliyorsa yem ver arada meyve sebzede ver .:)

Kardeş 2 aylık diyor ne kızışması :) Kafesi ve aksesuarları temizle orhan arkadaşımızın dediği gibi . :)

Olur kardeşim önemli değil .:)

anladım teşekkürler. plastiği kemirmesinden huylandım çünkü çok fazla kemiriyor. parça falan koparıp yutarsa kötü olur.

Geri