Karadeniz Pet

Mubişin bıraktığı bu şeyin anlayamadım yardım edermisiniz

• Konbuyu başlatan ngeen
  • Başlangıç tarihi
N

ngeen

Guest
Arkadaşlar sizden bi yardım almak istiyorum, mubiş konduğu veya gittiği yerde fotodaki gibi bişiyler bırakıyor sık sık değil ara ara gözüme çarpıyor. acaba bu nedir dışkımı yoksa ağzında yemmi taşıyor ne olduğunu çözemedim yardımlarınızı bekliyorum

zRQbag.jpg

Kanatlarına ve boynuna yem saklardı benim kuş, uçunca veya kendi konduğu yere dökerdi ,

Darı içi kusuyordur. hasta olabilir hastalık belirtisi varmı (tüylerde kabarma vs.) kızışmış erkeklerde de oluyor sağa sola yem kusma

Darı yemi içi, kuşlar yediğini bazen yutmadan kaşınırlar bu yüzden bu yemler uçunca konunca etrafa dökülür, yada fazla yem yediyse bir şeyle oynayınca ağzından kusar.

çok sağlıklı duruyor hatta yerinde duramıyor cıvıl cıvıl bi kuş hasta olacağını hiç zannetmiyorum. acaba yeni aldığım yemi mi beğenmedi ?

bence kusmuş.Benim kuşumda arada kusuyor çok yem yiyor birazcık dobiş :) çok uçtuğunda yorulunca özellikle bi yere konuyor kafasını sallayıp etrafa yem saçıyor. bunu kendini rahatlatmak için ve hareketlerini kolaylaştırmak için yapıyormuş. :)

Geri