petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Mubisler icin dogal vitamin???

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve DilaraClkblk tarafından 21 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Tags:
  1. DilaraClkblk

Merhabalar, kuslarimiz icin elbette evimizde vitamin(ler) var fakat sonuc itibariyle kimyasal... Dogal vitamin onerisi olan var mi? Mesela suyunun birazina mandalina ya da portakal suyu falan siksak faydasi olur mu? Ya da hangi meyve/sebzeler vitamin saglar onlara?:confused::confused::confused:

2. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    limon yumurta havuc elma üzüm ne verirseniz meyve sebze faydalı olur

3. nevzat

nevzat New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar levent kardeşimin yazısındaokuyup uyguladığım keçıboynuzun gerçektende doğal birvitamin kuşlarımınüzerindeki canlılığı hmenfark ettirdi

4. DilaraClkblk

Peki tesekkurler. Levent kardesimin yazisi derken, yazinin linkini atabilir misiniz?

5. nevzat

nevzat New Member

Beğenileri:
    0
    dilarakardeşim marketlerde harnup diyegeçer kekiboynuzu pekmezi ondan al suyu kaynat ılınıncasuya pekmezikatıpsıvılaştırın sonradakuşlarınsuluklarına doldurun aslındayapa bilirsen keçiboynuzunun kendisini alkaynat onuver dahasağlıklı olacağınınkanısındayım tam doğal bir vitaminNOT dışkıdasiyahlaşma olacaktır doğal olarak onun içinde paniklemeyin

6. Berna Gök

Berna Gök New Member

Beğenileri:
    0
    Suyuna 2-4 damla arası orta eşkisi çok olmayan mandalina yada portakal damlat. Nasıl insanları bu havalarda gripten soğuk algınlığından korur, kuşunu da öyle korur.

7. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Patlıcan, avokado, soğan, maydonoz (sapı verilebilir) hariç her meyve kuşlara vitamindir. Ama mandalina, portakal gibi astli meyvelerin suyunu sıkınca sadece asidi birikeceğinden suyu verilmemelidir. Burada neyin yararlı neyin zararlı olduğu ayrıntısıyla yazıyor. beslenme

8. DilaraClkblk

Keciboybuzu pekmezi evde var sanirim, ama aklima takilan bir sey var. Kaynatilacak derken? Keciboynuzunu suyla karistirip mi kaynatacagiz? Ve neden kaynatiyoruz?

-Bir suluga tamamen mandalina suyu koydum, diger suluga da su koydum. Zaten gordugum kadariyla mandalinali olan sulugu icmediler. Dedigim gibi bir yerde su bir yerde mandalina suyu var, cok eksi de degil. Asitli dediniz ya durmasinda bu sekilde bir zarar var mi? Beslenme kismini da okuyacagim, hepinize cok tesekkur ederim.

9. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Zarar var. Mandalinin kendisini verin

10. DilaraClkblk

Tamam, suyunu kaldirayim o zaman hemen. Tesekkurler. :)

11. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    Keçiboynuzu tozu kaynatılıp verilir, pekmezini hiç kullanmadım fakat Levent beyin mamada kullandığını öğrendikten sonra üzerinde ciddi bir araştırma yaptım. Keçi boynuzu ciddi bir vitamin ve mineral deposu. Fakat bir tek C vitamini yönünden zengin değil. Pekmezini kullanmadığım için bilmiyorum ama tozunu kahve demler gibi kaynatıp soğuduktan sonra verebilirsiniz. Aynı zamanda basit ishaller için de harika bir çözüm.

12. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Pekmezin zararlı olduğunu biliyorum ben.

13. nevzat

nevzat New Member

Beğenileri:
    0
    evet haklısınız pekmez zararlı ola bilir doğrudur çünkü içinde şeker olup olmadığını bilmiyoruzkesin olarak şekersizolursa pekmezde verile bilirönuniçinde ben keçiboynuzununkendisinin kaynatılıp verilmesimin dahadoğruolacağının kanaatindeyim

14. Berna Gök

Berna Gök New Member

Beğenileri:
    0
    Farkındaysan eşkisi olmayan yazdım. Suya 2-3 damla sıkınca suyun rengi bile değişmez fazla sıkarsan tabi asiti zararlı olur. Ayrıca suya karıştırılmış diyorum direk ver demiyorum.Bu arada kardeş her yorumuma böyle karşı çıkıyorsun da Allah aşkına bilmesem denemesem kime ne öneririm ?

#14 Berna Gök, 22 Ekim 2014
    Son düzenleme: 22 Ekim 2014
  15. BURAKBASKAN

BURAKBASKAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    2
    Sadece havuç verseniz bile yeter en mükemmel besin ve vitamin kuş için.

16. Berna Gök

Berna Gök New Member

Beğenileri:
    0
    Dilaracım yorumumu tam okumamışsın. Normal içtiği suyun içine 2-3 damla damlat demiştim. Az damlatırsan tadını bile fark etmeden onun vitaminini alır. C vitamini de onu bu havalarda hastalıktan korur. :)

#16 Berna Gök, 22 Ekim 2014
    Son düzenleme: 22 Ekim 2014
  17. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Ben yorumunuzu anladım zaten. Sadece yukarıda mandalin ve su lafı bir arada geçince karıştırma olmaması adına da ekleyim diye yazdım. Sizin yorumunuza karşı çıkmadım zaten ki alıntıyarak da yazmadım.

18. Berna Gök

Berna Gök New Member

Beğenileri:
    0
    Kardeş ama bu tür yorumlar haliyle insanın zoruna gidiyor. Bence bu tartışmayı burada bırakalım. :) Nasıl olsa hepimiz arkadaşız. Gerçekte yüzümüzü bile görmedik. Tartışmanın ne alemi var. :)

19. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Tamam bencede bırakalımda sizin üzerinize alınmanız gereken bişey yok. Yorumunuzun hemen altında yer alması size yorum yaptığım anlamına gelmezki. İyi forumlar :)

20. Berna Gök

Berna Gök New Member

Beğenileri:
    0
    Mandalına yorumunu tek yapan bendim de. Size de iyi forumlar :)

Sayfayı Paylaş