Karadeniz Pet

Mubişlerde Sallabaş bulaşıcımı?

• Konbuyu başlatan Akgün BİNGÖL
  • Başlangıç tarihi
A

Akgün BİNGÖL

Guest
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar size bi sorum olacak benim mamoşun yanına dişi kuşu bir arkadaştan aldım onun çifti çok kavga ediyordu hiç anlaşamıyorlardı aldım erkek kuş sallabaştı sallabaş bulaşıcımı arkadaşlar?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Eğer aşağı yukarı bir sallama durumu var ise bu erkek kuşların sık sık yaptığı bir harekettir.Hastalık değildir. Tam tersi kuşun mutlu olduğunu gösterir.Benim oğlanda sık sık avizenin tepesine çıkıp yapardı o hareketi :D

Yok mesela o dediğim kuş kafesın üstünde ters ters durdugu zaman kafa sürekli kayıyor yani kafası serbest kalıyor sonra kuş kafasını tekrar kendisine çekiyor sürekli böyle hep ters durduğu durumlarda yapıyor bunu?

o dediğinizi benim kuşta yapıyor kafa sallıyor eğleniyor ama dediğim o değil :)

Video koyarsanız daha iyi olacaktır. Sanmıyorum.

Yani o arkadaşımın kuşunu çekme ihtimalim düşün uzak biraz bana ama bendeki kuşa bulaşmışmıdır diye merak ettim ...

bendekide arada sırada kafası çok hızlı şekilde sallıyor titretiyor ama hoşuna gittiği için yaptığını sanıyorum.Herhangi bir rahatsızlık olsa her zaman aynı tepkileri verir.Böyle bişey bulaşıcı olmayacağı için birbirlerini taklid ediyorlardır

Geri