Karadeniz Pet

Mubişlerimin durumu çok kötü

• Konbuyu başlatan Elif Eylül
  • Başlangıç tarihi
E

Elif Eylül

Guest
2 tane muhabbet kuşum var biri dişi diğeri erkek. 3 günlüğüne şehir dışına çıktık ve kuşlarımızı petshop a bıraktık. Orda otel hizmeti veriyorlarmış diğer insanlarda kuşlarını bırakmışlardı. Bugün geri aldık az önce odada biraz uçurayım dedim ama uçamıyorlar.. Oraya bırakmadan önce çok yükseklere uçuyorlardı şimdi yere çakılıyorlar. Sürekli uyuyorlar, hiç ötmüyorlar. Dışkıları çok cıvık. Ve kanatları titriyor.. İkiside böyle yani. Neden olmuş olabilir? Ne yapmam lazım? Çok üzülüyorum Şu an mubişlerim eski sağlığına kavuşsun istiyorum :( Onlara çok özenli baktım 1 sene boyunca şimdi böyle görmek beni üzüyor. Onları kaybetmekten çok korkuyorum

Belki diğer kuşlarda hastalık varsa onlardan hastalık kapmıştır.Muhabbet Kuşlarından anlayan bir veterinere gidin bence teşhisi o koysun.Geçmiş Olsun

veterinere götür istersen götüremessen aviastım a filan bak resim koyarsan işi bilen üyeler daha iyi yardımcı olur

bütün petshoplarda bulabilirsin benim kuşum (zeytin efendi) çok zayıflamıştı ishaldi ishal ilacı işe yaramadı aviastım topladı kuşu bu arada düzelene kadar marul verme istersen

İlk önce belirtmek isterim ki kuşların çok güzelmiş ben kendi açımdan petshoplara pek güvenmiyorum bakım konusunda evet buradada petshoplara bırakma olayı oluyor kuşlarınız ceyranda kalmış olma ihtimali yüksek ben kuşlarımı komşuma bırakıyordum keşke sizde öyle yapsaydınız arkadaşımızında dediği gibi ishal ilaçları var tahminimce 5 TL oluyorlar yanlış hatırlamıyorsam suluklarına 5-10 damla çay damlat ishale iyi geliyor diye biliyorum umarım hızlı hızlı iyileşirler petshop'un onlara yeşillik verme ihtimali varmı ?

Kuşlarınız gayet güzel arkadaşlarında dediği gibi aviastım takviyesi yapabilirsin ceyeranda kalmış olabilirler yada bu aralar kuşların tüye girme dönemi tüye giren kuşlar biraz durgunlaşır vitamin ile yardımcı olabilirsin geçmiş olsun

Fotoğraf yeni çekilmiş ise ordaki yeşilliği alın ishal olmuş kuşa yeşillik verilmez.

Geri