petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabber kusu nasıl yıkanılır ???

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Batuhan Aydın tarafından 28 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Batuhan Aydın
    Gizli

Baslıktada belirttiğim gibi muhbbet kusu nasıl yıkanlır, yıkanırken nelere dikkat edilmelidir ?

2. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    odanın ortasına bir leğen konur ortasına da hacı şakir atılır. sonraa kuş leğene oturtulur kafasına vura vura yıkanır.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:10 -->-> Daha önceki mesaj 23:09 --

sakın yıkamaya kalkmayın banyolukları var alın içine su koyup kafese takın kendisi yıkanır temizlenir. Hatta bu mevsimde yıkamaya gerek yok bence

3. Oguz Kızıl

Oguz Kızıl New Member

Beğenileri:
    0
    bu aralar soru soranlarla dalga gecme salgını var kus yemimi yiyosunuz napıyosunz ?

4. Crowlie
    Gizli

Crowlie Guest

şu plastik yemlikler varya kafes alınca yanında veriyorlar ona mevsime göre su konulur. Şu an kış ayındayız ılık su koymaya özen göster soğuk koyarsan hayvanı hasta edersin :D
    yemliğin o üstündeki üçgenimsi parçayı takma ağzı açık olarak kafesın içerisine koy.Eğer ki kuş istekliyse kendisi yıkanır isteği yoksa mümkünatı yok kendisi istemedikçe yıkanmaz o yüzden yıkanmazsa üzülme ;)

5. Mustafa BÜYÜK

Beğenileri:
    0
    est. dalga geçmek değil biraz eğlenmek. Kalp kırdıysam özür dilerim

6. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    bu mevsimde kus yıkınmaz dostum o temizliğini kendi zaten yapar yazında banyolar satılır ya ondan alcaksın yada ufak bir kapla 1 2 cm yükselikliğinde su koycan kafese kendi ister girer kafasına su atarak yıkanır istemezse gene yıkanmaz zorla kusu yıkarsan ölür hasta olur

7. Oguz Kızıl

Oguz Kızıl New Member

Beğenileri:
    0
    bana kalırsa dalga gecilerek eglenme sekli bayagı sorunlu ki Mustafa bey ben sizin yorumlarınızı vede kullandıgınız urunleri dikkatla okuyup takip eden biri olarak yadırgadım o kadarnı soyleyım :) ben haddim olmadan eleştirdiysem affola :)

8. kartall82
    Gizli

kartall82 Guest

petshoplarda 2-3 tl arasinda kuşların banyo küvetleri var alip içine suyu koyup kafese koyun gerisini kus halleder

benim size tafsiyem havalar tamamen isinana kadar küvet vermeyin kus hasta olabilir

9. Mustafa BÜYÜK

Beğenileri:
    0
    hata ettik anlaşılan. Kusura bakmayın kul hatasız olmaz :(

10. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    hiç heves edip banyoluk falan alıp boşa para verme istediği zaman sulukta bile yıkanır kuş yada yemliğin içine su koy kafesin içeriine as

11. m.ali güler
    Gizli

ben tabagın icini 1,2 cm su ve ıslatılmıs maydanozlar koyuyorum kus icine girip yıkanıyor zaten dogadada böyle seviyorlar böyle yaparak hem eylendirip hemde yıkanmasını saglamıs oluyoruz...

12. Cem Temiz
    Gizli

Cem Temiz Guest

arkadaşlar soru soran arkadaşlarla dalga geçmeyin lütfen belki ilk defa kuş besliyo olabilir ya aynı durumda siz olsaydiniz kişlari yıkmayi pek tavsiye etmiyoruz arkadaşim. cok ihtiyaclari oldugu zaman suluklarindan kafalarini islatiyolar zaten. banyo ya ya götürup kafesin altini çıkarin ve öyle ce küvetin üstüne koyun sonra yukardan su tutu sanki yağmur yağyormuş sanacaklar ve kafalarini yukarı ya doğur uzatirlar. bunu cok seviyolar veyada kap'a su koyup o şekilde kendileri de banyo yapa bilir ama kişin önermiyoruz cunki hasta olma riski var yazlari 2 gunde bir yıkıyabilirisiniz serinlesinler diye... başka sorunz varsa ö.m den ulaşabilirsiniz bana.

13. Batuhan Aydın
    Gizli

Dalga geçme amacı gütmeden yardım etmek amacıyla cevap yazan arkadaşlara çok tesekkür ederim.

14. Cem Temiz
    Gizli

Cem Temiz Guest

rica ederim gecnkuscu başka sorularin varsa cevaplamaya haziririz...

Sayfayı Paylaş