petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

muhabbet biti

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve akincilar77 tarafından 21 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. akincilar77

esselamun aleykum muhabbet kuşum 3,cü yumurtayı yumurtladı yeni farkettim yavruluğun etrafında bitler var yavruluğumu değiştirsem yoksa bit ilacı felan sıksam temizlenirmi ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler.

2. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    ben biraz elma sirkesi damlatıyorum birşey kalmıyor ama bitler yuvalıgının dışında ise böle yap

3. akincilar77

bitler yayruluğun aralarında elma sirkesi sürdüm kuşlara şlaç felan sıktım ama çözüm olurmu bilmiyorum benim aklımda yavruluk değiştirmek ne kadar doğru olur bilmiyorum yapsam sizce uygun olurmu.

4. Sefer CANDAN

Bitler için kesin çözüm ama dişinin yavrulara bakmama ihtimali var

5. Abdurrahman CENGİZ

toz ilaç satılıyor kuşlara zararı yok ondan alır yuvalığın içine dışına ve kuşlara sürersen birşey kalmaz

6. Sefer CANDAN

Toz olarak 'Opigal 5' iyi diye duymuştum. Kullanan varsa bilgi verecektir

7. Abdurrahman CENGİZ

ben şu anda iş yerindeyim benim kullandığım toz ama markasını bilmiyorum çok etkili avi spreyden daha iyi spreyin ben faydasını göremedim

8. korayekinci84

korayekinci84 New Member

Beğenileri:
    0
    Belki anneyi ilaçlamanız yeterli olabilir. Yavrulara bakmaya girdikçe yuvaya ve yavrulara ilaç bulaşır. Hiç yavrulara dokunmayın derim. Anne yavruları reddediyor diye duymuştum.

9. oktay02

oktay02 Guest

opigal 5 i sürekli kullanıyorum sadece azaltıyor 1 hafta sonra bitler yine meydanda bu bitlere bende çare bulamadım vilmectin iyi diyorlar onu kullanıcam daha almadım.

Vilmectin:
    Asil amaci,memeli hayvanlar i iç parazitle rini gidermek oldugu ve deri altina enjektörle uygulanil arak kullanila n bu ilaç,kuslarda da kullanila bilmekte.

Deneyim ve yetkili agizlarin önerileri ile kafes kuslarind a,enjektörle çekilen ilaç,enseye 1 veya 2 damla olarak uygulanir .Enjektörün ucundaki damlanin toplu igne basindan biraz daha büyükçe olmasina dikkat edilmelid ir.Ensede n deriye temas ettiriler ek damlatma seklinde uygulanir .Deriden vucuda giren ilaç,birkaç gün sonra köklü bir temizlikl e iç ve dis parazitle ri yok edecektir .Enseden damlatilm asinin nedeni,kusun agzi ile ulasmamas ini saglamakt ir.Doza dikkat edilerek istenmeye n sonuçlarin yasanmmas ina özellikle dikkat edilmelid ir.

Çok rahat bir kullanimi olan bu ilaç,ilk etapta canli olan bitleri issrdikta n birkaç gün sonra öldürmekle kalmayip,yumurta seklinde olan ve daha sonra dogan bitleri de issirdikl ari anda öldürmesi ile kalici bir etki birakir.Üretime girmeden 1-2 hafta önce ilaçlanan kuslar yilda iki kez uygulama ile sorunsuz beslenebilir.

ALINTIDIR.

#9 oktay02, 12 Nisan 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 12 Nisan 2014
  10. suzie ile efe

Hangi ilaci sikmstnz
    Ve gelisme var mi

Sayfayı Paylaş