Karadeniz Pet

muhabbet biti

• Konbuyu başlatan akincilar77
  • Başlangıç tarihi
A

akincilar77

Guest
esselamun aleykum muhabbet kuşum 3,cü yumurtayı yumurtladı yeni farkettim yavruluğun etrafında bitler var yavruluğumu değiştirsem yoksa bit ilacı felan sıksam temizlenirmi ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler.

ben biraz elma sirkesi damlatıyorum birşey kalmıyor ama bitler yuvalıgının dışında ise böle yap

bitler yayruluğun aralarında elma sirkesi sürdüm kuşlara şlaç felan sıktım ama çözüm olurmu bilmiyorum benim aklımda yavruluk değiştirmek ne kadar doğru olur bilmiyorum yapsam sizce uygun olurmu.

Bitler için kesin çözüm ama dişinin yavrulara bakmama ihtimali var

toz ilaç satılıyor kuşlara zararı yok ondan alır yuvalığın içine dışına ve kuşlara sürersen birşey kalmaz

Toz olarak 'Opigal 5' iyi diye duymuştum. Kullanan varsa bilgi verecektir

ben şu anda iş yerindeyim benim kullandığım toz ama markasını bilmiyorum çok etkili avi spreyden daha iyi spreyin ben faydasını göremedim

Belki anneyi ilaçlamanız yeterli olabilir. Yavrulara bakmaya girdikçe yuvaya ve yavrulara ilaç bulaşır. Hiç yavrulara dokunmayın derim. Anne yavruları reddediyor diye duymuştum.

opigal 5 i sürekli kullanıyorum sadece azaltıyor 1 hafta sonra bitler yine meydanda bu bitlere bende çare bulamadım vilmectin iyi diyorlar onu kullanıcam daha almadım.

Vilmectin:
Asil amaci,memeli hayvanlar i iç parazitle rini gidermek oldugu ve deri altina enjektörle uygulanil arak kullanila n bu ilaç,kuslarda da kullanila bilmekte.

Deneyim ve yetkili agizlarin önerileri ile kafes kuslarind a,enjektörle çekilen ilaç,enseye 1 veya 2 damla olarak uygulanir .Enjektörün ucundaki damlanin toplu igne basindan biraz daha büyükçe olmasina dikkat edilmelid ir.Ensede n deriye temas ettiriler ek damlatma seklinde uygulanir .Deriden vucuda giren ilaç,birkaç gün sonra köklü bir temizlikl e iç ve dis parazitle ri yok edecektir .Enseden damlatilm asinin nedeni,kusun agzi ile ulasmamas ini saglamakt ir.Doza dikkat edilerek istenmeye n sonuçlarin yasanmmas ina özellikle dikkat edilmelid ir.

Çok rahat bir kullanimi olan bu ilaç,ilk etapta canli olan bitleri issrdikta n birkaç gün sonra öldürmekle kalmayip,yumurta seklinde olan ve daha sonra dogan bitleri de issirdikl ari anda öldürmesi ile kalici bir etki birakir.Üretime girmeden 1-2 hafta önce ilaçlanan kuslar yilda iki kez uygulama ile sorunsuz beslenebilir.

ALINTIDIR.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri