muhabbet çiftim

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Aslı ÇALIŞKAN tarafından 21 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Aslı ÇALIŞKAN
  Çevrimdışı

  selam herkese. ben yaklaşık 2-3 hafta önce çift olarak muhabbet kuşu aldım. aldığım yerde kafeslerinde 2 de yavru vardı onların yavrularıymış büyümüşler adam yavruları aldı çift kuşu bana verdi. o zamandan beri bendeler. hiçbi kavgalarını görmedim ama birbirlerini kaşıdıklarına da 2-3 sefer rastladım. yem kustuklarını hiç görmedim. dişi biraz daha büyük gibi kafesin içinde ilginç hareketler yapıyor ama erkek put gibi duruyor.. sizce eş olmayabilirlermi? ama birbirleriyle kavga falan etmiyolar. yuvalığa 1 kere bile girmediler. sizce ne yapmalıyım? eşlermidir? neden birbirleriyle hiç ilginemiyor olabilirler? aldığım yerde yavrularını görmesem inanmıycam eş olduklarına :/
   
 2. Ezel ALBAYRAK
  Çevrimdışı

  Eş olabilirlermi diye birşey yok zaten olmuşlar, kafesiniz sabit yerde aile bireylerinin sürekli bulunduğu(geçmediği yerde olsun.) yer değişikliği hiç yapmayın.Kuşlarınızı kafeslerinden hiç çıkarmayın.nijer-mama-vitamin desteğinde bulunun inanın yavru alacaksınız.Hayırlı olsun.
   
 3. Aslı ÇALIŞKAN
  Çevrimdışı

  zaten söyledklerinizi yapıyorum. nijer vs hep yemlerine karıştırdım. ayrıca yumurta mamasıda yapıyorum..evde ayrıca sultanlarım da var kuşların kendi odaları var sultanlarla aynı odada duruyorlar. acaba sorun bundanmı? siz kesin eşlermi diyorsunuz :) içim rahatladı :)
   
 4. Ezel ALBAYRAK
  Çevrimdışı

  2 Yabancı olarak o yumurtayı yapmadıklarına(yavruları) göre? [​IMG]
   
 5. Aslı ÇALIŞKAN
  Çevrimdışı

  ya ne bileyim insanın aklına bin türlü şey geliyor belki adam kandırmak için yanına 2 yavru kuş attı bunların kuşu dedi :/
   
 6. Ezel ALBAYRAK
  Çevrimdışı

  Yorum değişebilir şöyle, " eş tutarlarsa ne ãla.Tutmassalar oyuncu değişikliği yaparsanız. biraz daha zamana bırakın "şut" diye eşleşme-çiftleşme olmaz.
   

Sayfayı Paylaş