Karadeniz Pet

muhabbet çiftim

• Konbuyu başlatan Aslı ÇALIŞKAN
  • Başlangıç tarihi
A

Aslı ÇALIŞKAN

Guest
selam herkese. ben yaklaşık 2-3 hafta önce çift olarak muhabbet kuşu aldım. aldığım yerde kafeslerinde 2 de yavru vardı onların yavrularıymış büyümüşler adam yavruları aldı çift kuşu bana verdi. o zamandan beri bendeler. hiçbi kavgalarını görmedim ama birbirlerini kaşıdıklarına da 2-3 sefer rastladım. yem kustuklarını hiç görmedim. dişi biraz daha büyük gibi kafesin içinde ilginç hareketler yapıyor ama erkek put gibi duruyor.. sizce eş olmayabilirlermi? ama birbirleriyle kavga falan etmiyolar. yuvalığa 1 kere bile girmediler. sizce ne yapmalıyım? eşlermidir? neden birbirleriyle hiç ilginemiyor olabilirler? aldığım yerde yavrularını görmesem inanmıycam eş olduklarına :/

Eş olabilirlermi diye birşey yok zaten olmuşlar, kafesiniz sabit yerde aile bireylerinin sürekli bulunduğu(geçmediği yerde olsun.) yer değişikliği hiç yapmayın.Kuşlarınızı kafeslerinden hiç çıkarmayın.nijer-mama-vitamin desteğinde bulunun inanın yavru alacaksınız.Hayırlı olsun.

Eş olabilirlermi diye birşey yok zaten olmuşlar, kafesiniz sabit yerde aile bireylerinin sürekli bulunduğu(geçmediği yerde olsun.) yer değişikliği hiç yapmayın.Kuşlarınızı kafeslerinden hiç çıkarmayın.nijer-mama-vitamin desteğinde bulunun inanın yavru alacaksınız.Hayırlı olsun.

zaten söyledklerinizi yapıyorum. nijer vs hep yemlerine karıştırdım. ayrıca yumurta mamasıda yapıyorum..evde ayrıca sultanlarım da var kuşların kendi odaları var sultanlarla aynı odada duruyorlar. acaba sorun bundanmı? siz kesin eşlermi diyorsunuz :) içim rahatladı :)

2 Yabancı olarak o yumurtayı yapmadıklarına(yavruları) göre?
n6cd7.jpg

ya ne bileyim insanın aklına bin türlü şey geliyor belki adam kandırmak için yanına 2 yavru kuş attı bunların kuşu dedi :/

Yorum değişebilir şöyle, " eş tutarlarsa ne ãla.Tutmassalar oyuncu değişikliği yaparsanız. biraz daha zamana bırakın "şut" diye eşleşme-çiftleşme olmaz.

Geri