Karadeniz Pet

MUHABBET EN DÜŞÜK KAÇ DERECEDE YAŞAR

ılhan gürol

Meraklı Üye
YAVRUDA ALIP ÇATIYA YAPTIĞIM SALMADA YETİŞTİRMEK İSTİYORUM FAKAT TRAKYANIN AYAZI MEŞHUR EN DÜŞÜK KAÇ. DERECE OLMALI TEHLİKELİ OLDUĞU İÇİN ÇATIYA ISITICI KOYMAKTA İSTEMİYORUM SALMA YAPTIM ÇATININ HERYERİ OLMASADA STRAFOR DÖŞEDİM SALMAYI PLASTİK LAMBRİDEN YAPTIM ÖNÜNE KALIN BİİR YORGAN FALAN GERSEM ÇOK SOĞUKLARDA ÖLÜM OLABİLİRMİ SIĞUĞU ENGELLEMEK İÇİN ALTINA MEMBRAN KOYAYIMMI BİR YARDIMCI OLURMUSUNUZ

dışarda -8 iken yeri geliyor evin içi 15 dereceden düşük oluyor kaldıki çatı arası herkesin kuş baktığı yerde ısıtıcımı var ben videolarda görüyorum arada adam salma yapmış deliklerden dışarısı gözüküyor yokmu çok düşük derecede yetiştirmeyi deneyen yada şahit olan

Hava akımına kapılmasın 15 derecenin altına düsmesin birsey olmaz bende kapalı balkonda bakıyorum 13 dereceyi gördüğü zamanlarda oldu bi sıkıntım olmadı Allaha sükür

dışarda -8 iken yeri geliyor evin içi 15 dereceden düşük oluyor kaldıki çatı arası herkesin kuş baktığı yerde ısıtıcımı var ben videolarda görüyorum arada adam salma yapmış deliklerden dışarısı gözüküyor yokmu çok düşük derecede yetiştirmeyi deneyen yada şahit olan
kuslar suluklar donsa dahı yasayabılıyor ama ne kadar saglıklı olacak bu tartısılır ıdeal bence 13-15 derece

Muhabbetler çok düşük ve yüksek sıcaklıklara dayanabiliyor ama bu alıştırmaya da bağlı tabi. Doğduğundan beri oda sıcaklığının altında sıcaklığa maruz kalmayan bir kuşu kış şartlarında dışarıda bakmaya çalışmanın sonucu bellidir sanırım. Onlar ortam şartlarına kendilerini hazırlarlar. Kışa girerken tüy döküp daha kalın tüyleri çıkar mesela. Bir video vardı bulabilirsem paylaşırım. Eksi derecelerde üretim yapılıyordu.

Videoyu buldum ama yanlış söylemişim eksi derecelerde değil de sıfıra yakın bir sıcaklıkta ki bir kümes.

Bulundukları ortamda cereyan olmasın, suları donmasın yeter. Soğukta yaşarlar. Ancak 10°C altında yavru almaya çalışmayın. Yağlı termostatlı bir radyatör alın. Strafor olduğu için çabuk ısınır, çok yakmaz. Havalandırma işini de düşünün.

Uğur Genç arkadasıma katılıyorum kuslar zaten kışa hazırlanıyor satece kışın biraz yagli besin oranlarını attırın derim keten tohumu aspur gibi

Geri